Vitodens 242-F – perspektívnosť do budúcnosti vďaka solárnej integrácii


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Plynový kondenzačný kotol s integrovaným solárnym zásobníkom
  • Nová regulácia s jednoduchou obsluhou a zobrazením priamo zrozumiteľného textu a grafiky, ako aj ovládacou jednotkou, ktorú možno namontovať do soklu steny
  • Vysoký komfort pitnej aj teplej vody, vrátane napojenia solárneho systému 
  • Cylindrický horák MatriX s reguláciou spaľovania Lambda Pro Control pre trvale vysokú účinnosť a nízke emisie
  • Pri pôdorysnej ploche len 0,4 m² tento kompaktný kotol zaberie len veľmi málo miesta a vojde sa do každého výklenku
  • Energetická trieda: A


Moderné a ekologické vykurovanie

Pre moderné vykurovanie kondenzačnou a solárnou technikou v rodinnom dome je určený Vitodens 242-F mimoriadne úsporný a ekologický vykurovací systém.

Pri pôdorysnej ploche len 0,4 m² zaberie tento kompaktný kotol len veľmi málo miesta a vojde sa takto do každého výklenku. Plynový kondenzačný kotol Vitodens 242-F pracuje extrémne ticho a predovšetkým veľmi účinne.

Vitodens 242-F má už pripravené potrebné prípoje na okamžitú či neskoršiu kombináciu so solárnymi kolektormi Vitosol. Regulačný modul k ovládaniu solárneho systému je už integrovaný a solárny výnos je zobrazený na displeji. Všetky funkcie sú vzájomne zladené a boli odskúšané už vo výrobnom závode.
 

Plynový kondenzačný kompaktný kotol Vitodens 242-F

Vysoká energetická účinnosť, zásobníkový nabíjací systém, integrované solárne komponenty a priestorová nenáročnosť patria k silným stránkam tohto vykurovacieho systému.

Pre moderné zásobovanie rodinného domu teplom pomocou kondenzačnej a solárnej techniky predstavuje voľne stojaci kompaktný plynový kondenzačný kotol Vitodens 242-F ideálne riešenie. So základnou plochou 0,4 m² potrebuje táto energetická centrála len veľmi málo miesta. Doporučuje sa rovnako pre novostavby, ako aj modernizácie.

A+ vďaka solárnej integrácii

Vitodens 242-F je pripravený na priame pripojenie slnečných kolektorov Vitosol. Za týmto účelom sú potrebné komponenty a modul solárnej regulácie integrované “už od výroby“. Miera solárneho pokrytia tu dosahuje viac ako 50 percent. Už dva kolektory Vitosol dokážu ohrievať vodu a a ušetriť tak až polovinu na to potrebných fosílnych palív.

Výmenník tepla Inox-Radial

Výmeník tepla Inox-Radial

Tento voľne stojaci kotol je vybavený výmenníkom Inox-Radial z kvalitnej ušľachtilej ocele. Tento zaručuje spoľahlivosť a trvalo vysokú mieru využívania kondenzačného účinku. To platí aj pre cylindrický horák MatriX z oceľovej tkaniny.

Táto plynová kondenzačná jednotka pracuje okrem toho veľmi ticho a predovšetkým s vysokou účinnosťou. Dodatočne využíva teplo spalín a mení vloženú energiu až z 98 percent na teplo. Znižuje náklady na vykurovanie a šetrí takto životné prostredie.

Ekologický cylindrický horák MatriX

Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control horák prispôsobuje automaticky zloženiu najbežnejšch druhov plynu (zemný plyn E/LL, svapalnený plyn, bioplyn) a zaručuje takto rovnomerne vysokú energetickú účinnosť.

Lambda Pro Control Plus prispieva k nízkym nákladom na údržbu, nakoľko predlžuje intervaly kominárskych inšpekcií na tri roky.

Cylindrický horák MatriX

Vysoký komfort prípravy teplej vody pomocou nabíjacieho zásobníka

Plynová kondenzačná jednotka Vitodens 242-F ponúka mimoriadne vysoký komfort prípravy teplej vody: Je vybavený bivalentným, emailovaným nabíjacím zásobníkom teplej vody s objemom 170 litrov. U nabíjacieho zásobníka voda ohriata vo výmenníku tepla (na princípe prietokového ohrievača) priebežne doteká a je takto okamžite k dispozícii. Senzory zabezpečujú rovnomernú teplotu.

Pri vyššej potrebe tepla – napr. na plnenie vane či dlhšie sprchovanie - sa cylindrický horák automaticky MatriX aktivuje ako „záloha“ a udrží požadovanú teplotu.

Mimoriadne jednoduchá inštalácia a údržba

Rozhodnutím pre jedno z týchto zariadení získajú užívatelia aj výhodu nízkych inštalačných a údržbových nákladov. Všetky komponenty sú prístupné spredu, takže bočný servisný odstup vôbec nie je potrebný. Voliteľné príslušenstvo umožňuje inštaláciu lícujúcu so stenou..

 

Aplikácia ViCare

Komfortná regulácia – a to aj prostredníctvom aplikácie

Užívatelia aj odborné firmy profitujú rovnako z regulácie Vitotronic, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou: Ovládanie s menu je štruktúrované logicky a zrozumiteľne.

ViCare App

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Prevádzkovateľovi zariadenia umožňuje ovládanie vykurovaciheo systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať kúrenársku firmu, ktorá bola do aplikácie už predtým uložená.

Vitotrol Plus App

Aplikácia Vitotrol Plus umožňuje ovládanie všetkých vykurovacích okruhov jedného vykurovacieho systému na diaľku. Slúži na nastavenie prevádzkových programov, požadovaných hodnôt a cieľových programov a tiež na zobrazenie údajov k prevádzke a spotrebe. Okrem toho umožňuje zobrazenie solárnych výnosov.

 

Vitoconnect 100 spája

Obsluha prostredníctvom aplikácie vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Dodatočné vybavenie starších plynových kondenzačných kotlov radu Vitodens (od roku výroby 2004) je kedykoľvek možná.

Vitoconnect 100

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
1,9 až 26 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zobrazením grafiky a priamo zrozumiteľného textu, obsluha možná aj cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Vysoký komfort teplej vody vďaka emailovému bivalentnému nabíjaciemu zásobníku s 170 litrovým obsahom a solárnym výmenníkom tepla
Ďalšie vlastnosti
Kompaktné zariadenie s integrovaným solárnym ohrevom pitnej vody
Vitodens-242-F-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

 

"Celok predstavuje viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.