Výhrevný komfort v tej najefektívnejšej podobe: Vitodens 242-F

Nová generácia vykurovania. Efektívne zásobovanie teplom, vysoký komfort pri príprave teplej vody, založené na energeticky úspornej solárnej technike. Okrem toho jednoduchá obsluha, dlhá životnosť a digitálna technológia. Takto dnes vyzerá moderná vykurovacia technika.

Vrátane zaistenia v budúcnosti: Vitodens 242-F je inteligentná energetická centrála, ktorá spĺňa tie najvyššie požiadavky na efektívne zásobovanie teplom a pohodlné zásobovanie teplou vodou. Vitodens 242-F je pripravený na pripojenie solárneho zariadenia. Kombinácia so solárnymi kolektormi Vitosol je možná okamžite alebo aj v budúcnosti.


save-smooth-nio.png

Save & Smooth: Vysoká účinnosť s akoukoľvek zmesou plynov

Moderné plynové kondenzačné kotly Viessmann sú vybavené patentovaným regulátorom spaľovania Lambda Pro Plus®. Prispôsobí vaše zariadenie zmeneným prevádzkovým podmienkam, ako sú kolísajúce kvality plynu alebo rôzne druhy plynu. Automatické riadenie zaisťuje trvalo vysokú úroveň účinnosti vášho systému. 


Pripravený na budúcnosť

Technológia umožňujúca použitie zmesí zemného plynu a vodíka pri vykurovaní budov je dostupná a tisíce takýchto technológií sú už na trhu. Plynové kondenzačné kotly najnovšej generácie Vitodens 100 môžu byť v zásade už prevádzkované s 20-percentným podielom vodíka. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre tieto moderné nástenné a kompaktné zariadenia, sú preto ideálne pripravení na budúcnosť.

H2_ready_logo_605x341px_transp.png


Osobitosti kotla Vitodens 242-F

Horák MatriX Plus: Srdce vášho ohrevu

Horák MatriX-Plus: Srdce vášho vykurovania 

Nový horák MatriX-Plus boduje predovšetkým svojou efektívnou prevádzkou aj nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a stará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť. 

Lambda Pro Plus: Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Automatické sledovanie akosti spaľovania vyrovnáva kolísavú kvalitu plynu.

Lambda Pro Plus
● Prispôsobí sa kvalite plynu
● Konštantne vysoká energetická účinnosť
● Bezpečnosť do budúcnosti
● Nízke náklady na údržbu
● Interval kontrol 3 roky


Inox Radial z ušľachtilej ocele: Efektívne a s dlhou životnosťou

Rozdiel je vždy v nehrdzavejúcej oceli. Výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele Inox-Radial odolný voči korózii je jadrom zariadenia Vitodens 242-F. Vloženú energiu zvlášť účinne premieňa na teplo. Prakticky bez strát, so stupňom účinnosti 98 percent, ktorý je sotva možné prekonať. A to spolu s bezpečnosťou kvalitnej ušľachtilej ocele s mimoriadne dlhou životnosťou.

10-ročná garancia

na výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele pre plynové kondenzačné kotly do 150 kW 

Výmenník tepla Inox Radial z nehrdzavejúcej ocele odolný voči hrdzi


Profituje aj vy z týchto výhod

Vitodens 242-F - inteligentná energetická centrála, ktorá spĺňa najvyššie požiadavky
  • Najmä jednoduché intuitívné ovládanie a integrované WiFi rozhranie
  • Vysoký komfort pri obsluhe vďaka 7-palcovému farebnému dotykovému displeju alebo alternatívne s 3,5-palcovým čiernobielym displejom alebo cez aplikáciu ViCare 
  • Vysoký komfort prípravy teplej vody vďaka integrovanému nabíjaciemu zásobníku (170 l) so solárnym okruhom 
  • Pripravený na priame pripojenie k solárnemu zariadeniu
  • Vysoká prevádzková bezpečnosť vďaka integrovanej regulácii spaľovania Lambda Pro Plus
  • Väčšia efektívnosť a menej oxidov dusíka vďaka novému horáku MatriX-Plus
  • Celú spotrebu máte pod kontrolou vďaka energetickému kokpitu
  • Správna prevádzka vždy pod kontrolou prostredníctvom Lightguide
  • Trieda energetickej účinnosti: A

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
1,9 až 25 kW
Normový stupeň využitia
98 % (Hs)
Energetická trieda účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Einfaches RGB
7-palcový farebný dotykový displej alebo alternatívny 3,5-palcový čiernobiely displej, integrované WiFi rozhranie, možná prevádzka pomocou aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Integrovaný 170 litrový nabíjací zásobník so solárnym okruhom
Ďalšie vlastnosti
Horák MatriX-Plus, integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Plus
Rez výrobkom Plynový kondenzačný kompaktný kotol Vitodens 242-F


Regulácia Vitodens 242-F je prehľadná a intuitívna

Veľký farebný dotykový displej s nastaviteľnou výškou pre jednoduchú a intuitívnu obsluhu

Energetický kokpit: Jednoduché nastavenie a obsluha zvyšujú účinnosť

Aké jednoduché je nastavenie a obsluha? Toto je jedno z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní sa pre nový výhrevný systém. Vitodens 242-F vás presvedčí vďaka mimoriadne vysokému komfortu pri obsluhe. Môžete ho úplne jednoducho a intuitívne obsluhovať cez smartfón, tablet alebo priamo na veľkom 7-palcovom farebnom dotykovom displeji s nastaviteľnou výškou alebo alternatívne na 3,5-palcovom čiernobielom displeji. Jasne viditeľný text a grafické ukazovatele vás prevedú všetkými bodmi menu. A vďaka energetickému kokpitu máte úplný prehľad o spotrebe energie.


Integrované WiFi rozhranie: Tepelný komfort sa stáva digitálnou záležitosťou

Integrované WiFi rozhranie pripojí podľa potreby kondenzačný kotol priamo na internet – a tým vytvorí základ prípojky pre sieťové pripojenie a digitálne služby. Vďaka aplikácii ViCare je obsluha ešte pohodlnejšia: Pre úplne pohodlné ovládanie všetkých funkcií ohrevu. A v prípade výpadkov bude odborník na vykurovanie informovaný priamo cez aplikáciu servisu a rýchlo sa môže postarať o nápravu. 

5-ročná garancia

na kondenzačné kotly do 35 kW a pri podpísaní servisnej zmluvy

Integrované Wifi rozhranie: Tepelný komfort sa stáva digitálnou záležitosťou

logo-viessmann-one-base.png

Viessmann One Base: Pohodlná, efektívna a pripravená na budúcnosť

Viessmann One Base integruje všetky produkty, systémy a riešenia pre inteligentnú domácnosť do jednej platformy. To znamená, že celý energetický systém možno jednoducho, spoľahlivo a rýchlo ovládať prostredníctvom aplikácie.


Aplikácie ViCare

Aplikácie ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi zariadenia ovládanie svojho vykurovacieho systému cez smartfón. Prevádzkový stav je možné kedykoľvek si pozrieť a v prípade poruchy môžete rýchlo a jednoducho kontaktovať odborného partnera, ktorý je vopred uložený v aplikácii.


Navzájom zosúladená: Systémová technika

„Celok je viac než len súčet jeho častí.“ V zmysle tejto zásady neponúka spoločnosť Viessmann len jednotlivé vykurovacie komponenty, ktoré spĺňajú vysoké nároky spoločnosti Viessmann na kvalitu, spoľahlivosť a efektívnosť. Všetky výrobky sú skôr integrované do zosúladeného komplexného systému, v ktorom všetky komponenty zapadajú do seba úplne presne. Pretože iba perfektná súhra komponentov integrovaných do systému vie využiť celý výkonový potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika spoločnosti Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.

Navzájom zosúladená: Systémová technika