Vitodens 222-W: výhrevný komfort v tej najefektívnejšej podobe 

Nová generácia výkurovacích systémov. Väčšia efektívnosť, menej emisií, jednoduchá obsluha. Zameraná na budúcnosť, dlhá životnosť a digitálna technológia. Vitodens 222-W predstavuje vykurovanie zajtrajška. 

Jednoduchá inštalácia, obsluha a údržba – toto je najnovšia generácia plynových nástenných kotlov Viessmann. Séria zariadení je skonštruovaná pre spoľahlivé a efektívne zásobovanie vlastného domu vykurovacím teplom a teplou vodou – a pre mimoriadny inovatívny dizajn.


save-smooth-nio.png

Save & Smooth: Vysoká účinnosť s akoukoľvek zmesou plynov

Moderné plynové kondenzačné kotly Viessmann sú vybavené patentovaným regulátorom spaľovania Lambda Pro Plus®. Prispôsobí vaše zariadenie zmeneným prevádzkovým podmienkam, ako sú kolísajúce kvality plynu alebo rôzne druhy plynu. Automatické riadenie zaisťuje trvalo vysokú úroveň účinnosti vášho systému. 


Pripravený na budúcnosť

Technológia umožňujúca použitie zmesí zemného plynu a vodíka pri vykurovaní budov je dostupná a tisíce takýchto technológií sú už na trhu. Plynové kondenzačné kotly najnovšej generácie Vitodens 100 môžu byť v zásade už prevádzkované s 20-percentným podielom vodíka. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre tieto moderné nástenné a kompaktné zariadenia, sú preto ideálne pripravení na budúcnosť.

H2_ready_logo_605x341px_transp.png


Osobitosti kotla Vitodens 222-W

Vitodens 222-W je inteligentná energetická centrála, ktorá spĺňa tie najvyššie požiadavky na pohodlné zásobovanie teplom. Svojím moderným, funkčným dizajnom a tiež svetlým matným povrchom harmonicky zapadne do každého obytného priestoru.


Horák MatriX Plus: Srdce vášho ohrevu

Horák MatriX-Plus: Srdce vášho vykurovania

Nový horák MatriX-Plus zaboduje najmä efektívnou prevádzkou, ale aj nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a postará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť.

Lambda Pro Plus: Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Automatické sledovanie akosti spaľovania vyrovnáva kolísavú kvalitu plynu.

Lambda Pro Plus
● Prispôsobí sa kvalite plynu
● Konštantne vysoká energetická účinnosť
● Bezpečnosť do budúcnosti
● Nízke náklady na údržbu 
● Interval kontrol 3 roky 


Inox Radial z ušľachtilej ocele: Efektívne a s dlhou životnosťou

Rozdiel je vždy v nehrdzavejúcej oceli. Výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele Inox-Radial odolný voči korózii je jadrom zariadenia Vitodens 222-W. Vloženú energiu zvlášť účinne premieňa na teplo. Prakticky bez strát, so stupňom účinnosti 98 percent, ktorý je sotva možné prekonať. A to spolu s bezpečnosťou kvalitnej ušľachtilej ocele s mimoriadne dlhou životnosťou. 

10-ročná garancia

na výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele pre plynové kondenzačné kotly do 150 kW

Výmenník tepla Inox Radial z nehrdzavejúcej ocele odolný voči hrdzi


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Úspora miesta vďaka integrovanému nabíjaciemu zásobníku z nehrdzavejúcej ocele pre vysoké pohodlie pri výrobe vody
  • Najmä jednoduchá intuitívna obsluha a integrované Wifi rozhranie
  • Vysoký komfort pri obsluhe vďaka 7-palcovému farebnému dotykovému displeju alebo alternatívne s 3,5-palcovým čiernobielym displejom alebo cez aplikáciu ViCare
  • Vysoký komfort prípravy teplej vody vďaka integrovanému zásobníku teplej vody s objemom 46 litrov
  • Energetický kokpit na vizualizáciu výroby energie a spotreby energie
  • Vysoká prevádzková bezpečnosť vďaka integrovanej regulácii spaľovania Lambda Pro Plus
  • Väčšia efektívnosť a menej oxidov dusíka vďaka novému horáku MatriX-Plus
  • Dlhá životnosť a efektívnosť vďaka výmenníku tepla Inox-Radial
  • Správna prevádzka vždy pod kontrolou prostredníctvom Lightguide
  • Trieda energetickej účinnosti: A
Vitodens 222-W - inteligentná energetická centrála, ktorá spĺňa tie najvyššie požiadavky

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
1,9 až 32 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)
Energetická trieda účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, bytový dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Einfaches RGB
7-palcový farebný dotykový displej alebo alternatívny 3,5-palcový čiernobiely displej, integrované WiFi rozhranie, možná prevádzka pomocou aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Integrovaný nabíjací zásobník z ušľachtilej ocele pre vysoký komfort vodyký komfort
Ďalšie vlastnosti
Horák MatriX-Plus, integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Plus
Rez výrobkom Plynový kondenzačný kompaktný kotol Vitodens 222-W


Regulácia Vitodens 222-W je prehľadná a intuitívna

7-palcový farebný dotykový displej na jednoduchú intuitívnu obsluhu

Energetický kokpit: Jednoduché nastavenie a obsluha zvyšujú účinnosť

Aká jednoduché je nastavenie a obsluha? Toto je jedno z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní sa pre nový výhrevný systém. Vitodens 222-W vás presvedčí vďaka mimoriadne vysokému komfortu pri obsluhe. Môžete ho úplne jednoducho a intuitívne obsluhovať cez smartfón, tablet alebo priamo na veľkom, 7-palcovom farebnom dotykovom displeji s nastaviteľnou výškou alebo alternatívne na 3,5-palcovom čiernobielom displeji. Jasne viditeľný text a grafické ukazovatele vás prevedú všetkými bodmi menu. A vďaka energetickému kokpitu máte úplný prehľad o spotrebe energie.


Integrované WiFi rozhranie: Tepelný komfort sa stáva digitálnou záležitosťou

Integrované WiFi rozhranie pripojí  plynový kondenzačný kompaktný kotol priamo na internet –  a tým vytvorí na želanie prípojky pre sieťové pripojenie a digitálne služby. Vďaka aplikácii ViCare je obsluha ešte pohodlnejšia: Pre úplne jednoduché ovládanie všetkých funkcií ohrevu. A v prípade výpadkov bude odborník na vykurovanie informovaný priamo cez aplikáciu servisu a rýchlo sa môže postarať o nápravu. 

5-ročná garancia

na kondenzačné kotly do 35 kW a pri podpísaní servisnej zmluvy

Integrované Wifi rozhranie: Tepelný komfort sa stáva digitálnou záležitosťou

logo-viessmann-one-base.png

Viessmann One Base: Pohodlná, efektívna a pripravená na budúcnosť

Viessmann One Base integruje všetky produkty, systémy a riešenia pre inteligentnú domácnosť do jednej platformy. To znamená, že celý energetický systém možno jednoducho, spoľahlivo a rýchlo ovládať prostredníctvom aplikácie.


Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi zariadenia ovládanie svojho vykurovacieho systému cez smartfón. Prevádzkový stav je možné kedykoľvek si pozrieť a v prípade poruchy môžete rýchlo a jednoducho kontaktovať odborného partnera, ktorý je už vopred uložený v aplikácii.


Vzájomne zladené: Systémová technika

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.

Navzájom zosúladená: Systémová technika