Vitodens 222-W – nástenná jednotka s nabíjacím zásobníkom


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Priestorovo nenáročné plynové kondenzačné kompaktné zariadenie vhodné do kuchynskej linky
  • Vysoký komfort dodávky teplej vody vďaka integrovanému 46-litrovému nabíjaciemu zásobníku
  • Dlhú životnosť a účinnosť garantuje výmenník tepla Inox-Radial
  • Vďaka nízkym otáčkam dúchadla je prevádzka veľmi tichá
  • Regulácia Vitotronic so zobrazením priamo zrozumiteľného textu a grafiky umožňuje obsluhu aj cez aplikáciu (voliteľne)
  • Energetická trieda: A


Kondenzačný kompaktný kotol s integrovaným nabíjacím zásobníkom z ušľachtilej ocele

So svojím výkonom až 35 kW je plynový kondezačný kompaktný kotol Vitodens 222-W ideálny pre byty a rodinné domy. Vojde sa aj do stenového výklenku v kúpeľni, kuchyni či v nejakej technickej miestnosti.

Osobitne tu treba vyzdvihnúť komfortné poskytovanie teplej vody. Plynový kondenzačný kotol má zabudovaný nabíjací zásobník vody z ušľachtilej ocele s obsahom 46 litrov.

Toto množstvo je v prípade odberu teplej vody porovnateľné so separátnym 150 litrovým zásobníkom teplej vody.


Princíp funkcie nabíjacieho zásobníka

V porovnaní s konvenčným zásobníkom teplej vody, nabíjaciemu zásobníku stačí na dodanie rovnakého množstva teplej vody výrazne menší vodný objem.

U nabíjacieho zásobníka voda ohriata na princípe prietokového ohrievača priebežne doteká a je okamžite k dispozícii. Senzory zabezpečujú stálu teplotu na výtoku.

V prípade potreby sa aktivuje cylindrický horák MatriX a zohreje vodu na požadovanú teplotu. Táto výhoda nabíjacieho zásobníka sa prejaví najmä v prípade dlhšieho kúpeľa vo vani či sprchovania .

 

Plynový kondenzačný nástenný kotol Vitodens 200-W

Tento nástenný kondenzačný kompaktný kotol s presvedčí svojim vysokým výkonom ohrevu pitnej vody a komfortnou reguláciou - voliteľne aj prostredníctvom aplikácie

So svojím výkonom až 35 kW je plynový kondezačný kompaktný kotol Vitodens 222-W ideálny pre byty a rodinné domy. Vojde sa aj do stenového výklenku v kúpeľni, kuchyni či v nejakej technickej miestnosti.

Osobitne treba u kotla Vitodens 222-W vyzdvihnúť jeno integrovaný nabíjací zásobník pitnej vody z ušľachtilej ocele s objemom 46 litrov. Toto množstvo je počas oberu teplej vody porovnateľné so 150 litrovým zásobníkom. U nabíjacieho zásobníka voda ohriata vo výmenníku tepla (na princípe prietokového ohrievača) priebežne doteká a je takto okamžite k dispozícii.

Mimoriadne jednoduchá inštalácia a údržba

Rozhodnutím pre jedno z týchto zariadení získajú užívatelia aj výhodu nízkych ištalačných a údrbových nákladov. Všetky komponenty sú prístupné spredu, takže bočný servisný odstup vôbec nie je potrebný..

Všetky komponenty sú už hotovo namontované od výrobného závodu. Zavesením zariadenia do nástenného uchytenia sú už všetky vedenia vykurovacej a pitnej vody bezpečne a tesne pripojené k sieti – a to bez ďalšieho skrutkovania,
zvierania či pájkovania.

Výmenník tepla Inox-Radial

Výmenník tepla z ušľachtilej ocele

Všetky plynové kondenzačné kotle firmy Viessmann majú výmenník tepla z ušľachtilej ocele. Táto technika dosahuje účinnosť až 98 percent a sa vyznačuje sa dlhou aktívnou životnosťou a prevádzkovou spoľahlivosťou.

Na výmenníky tepla z ušľachtilej ocele do výkonu 150 kW poskytuje Viessmann desaťrovnú záruku na netesnosť v dôsledku korózie.

Ekologický cylindrický horák MatriX

Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control horák prispôsobuje automaticky zloženiu najbežnejšch druhov plynu (zemný plyn E/LL, svapalnený plyn, bioplyn) a zaručuje takto rovnomerne vysokú energetickú účinnosť.

Lambda Pro Control Plus prispieva k nízkym nákladom na údržbu, nakoľko predlžuje intervaly kominárskych inšpekcií na tri roky.

Cylindrický horák MatriX

Komfortable Vitotronic Regelung

Komfortná obsluha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka perfektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 - dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch. 

Aplikácia ViCare

Komfortná regulácia – a to aj prostredníctvom aplikácie

Užívatelia aj odborné firmy profitujú rovnako z regulácie Vitotronic Regelung, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou: Ovládanie s menu je štrukturované lociky a zrozumiteľne.

ViCare App

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Prevádzkovateľovi zariadenia umožňuje ovládanie vykurovaciheo systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať kúrenársku firmu, ktorá bola do aplikácie už predtým uložená.

Vitotrol Plus App

Aplikácia Vitotrol Plus umožňuje ovládanie všetkých vykurovacích okruhov jedného vykurovacieho systému na diaľku. Slúži na nastavenie prevádzkových programov, požadovaných hodnôt a cieľových programov a tiež na zobrazenie údajov k prevádzke a spotrebe. Okrem toho umožňuje zobrazenie solárnych výnosov.

 

Vitoconnect 100 spája

Obsluha prostredníctvom aplikácie vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Dodatočné vybavenie starších plynových kondenzačných kotolov radu Vitodens (od roku výroby 2004) je kedykoľvek možná.

Vitoconnect 100
ViCare App

ViCare App

Neue Möglichkeiten der Heizungsregelung über das Internet bietet die ViCare App. Sie ermöglicht dem Anlagenbetreiber per Smartphone seine Heizungsanlage zu steuern. Der Betriebsstatus kann jederzeit eingesehen werden und im Störfall kann schnell und einfach Kontakt mit der vorher in der App hinterlegten Fachfirma aufgenommen werden.

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Übersicht

Leistung (kW)
2,4 bis 35 kW
Norm-Nutzungsgrad
98 % (Hs)
Energieeffizienzklasse
energieeffizienklasse.png
A
Brennstoff
icon-gas.png
Erdgas und Flüssiggas
Einsatzbereich
icon-wohngebaeude.png
Gasheizung im Einfamilienhaus sowie in der Etagenwohnung | Neubau und Modernisierung
Bedienung
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic 200 Regelung mit Klartext- und Grafikanzeige, Bedienung über ViCare App möglich
Warmwasserbereitung
Eingebauter Edelstahl-Ladespeicher mit 46 Litern Wasserinhalt für durchschnittlichen Warmwasserkomfort
Weitere Merkmale
Lässt sich problemlos in einer Nische im Badezimmer oder auch im Hauswirtschaftsraum wandhängend montieren
Vitodens-222-W-Schnitt.png