Vitodens 222-F – stacionárna a komfortná jednotka s nabíjacím zásobníkom


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Stacionárny plynový kondezačný kompaktný kotol vhodný aj do kychynskej linky
  • Vysoký komfort dodávky teplej vody vďaka integrovanému nabíjaciemu zásobníku
  • Dlhú životnosť a účinnosť garantuje výmenník tepla Inox-Radial
  • Vysokoúčinné čerpadlo šetriace prúd
  • Regulácia Vitotronic so zobrazením priamo zrozumiteľného textu a grafiky umožňuje obsluhu aj cez aplikáciu (voliteľne)
  • Energetická trieda: A

 

Kompaktný kondenzačný kotol so smaltovaným nabíjacím zásobníkom

Stacionárny kondenzačný kotol Vitodens 222-F nevyžaduje žiadny osobitný priestor. Je totiž taký tichý a kompaktný, že ho možno prevádzkovať dokonca aj v kuchyni.

Vďaka účinnému čerpadlu s riadenými otáčkami je mimoriadne úsporný. Vitodens 222-F je až do výkonu 35 kW ideálny pre byt či rodinný dom.

Vyzdvihnúť treba predovšetkým vysoký komfort teplej vody kondenzačného kotla. Smaltované nabíjacie zásobníky s kapacitou 100 resp. 130 litrov spoľahlivo poskytujú dostatok vody na kúpanie či sprchovanie.

Spotreba plynu je trvalo nízka a vďaka regulácii spaľovania Lambda Pro Control je zabezpečená aj vysoká prevádzková spoľahlivosť. To umožňuje predĺžiť interval servisnej kontroly na tri roky, čo znamená aj nižšie náklady na kominára.


Princíp funkcie nabíjacieho zásobníka

V porovnaní s konvenčným zásobníkom teplej vody, nabíjaciemu zásobníku stačí na dodanie rovnakého množstva teplej vody výrazne menší vodný objem.

Pri nabíjacom zásobníku voda neustále preteká cez prietokový ohrievač, a tak je k dispozícii prakticky okamžite. Senzory zabezpečujú stálu teplotu.

V prípade potreby sa aktivuje cylindrický horák MatriX a zohreje vodu na požadovanú teplotu. Táto výhoda nabíjacieho zásobníka sa prejaví najmä v prípade dlhšieho kúpeľa vo vani či dlhého sprchovania.
 

Plynový kondenzačný kompaktný kotol Vitodens 222-F

Tieto voľne stojace kompaktné kondenzačné sa vyznačujú vysokým komfortom ohrevu pitnej vody a komfortnou reguláciou – voliteľne aj online prostredníctvom patričnej aplikácie.

Kompaktný plynový kondenzačný kotol Vitodens 222-F je koncipovaný pre modernizáciu či náhradu vykurovacieho systému a tiež ako náhrada za staré plynové vykurovacieho kotle so spodným zásobníkom.

Túto atraktívnu vykurovaciu centrálu je možné ľahko integrovať do bežného priestorového rastra kuchynskej linky. Vysoko-účinné čerpadlo s regulovanými otáčkami pracuje mimoriadne úsporne a ticho.

Alternatívne riešenia pre vodu s rôznou tvrdosťou

Emailované nabíjacie zásobníky s objemom 100 resp. 130 litrov ponúkajú vysoký komfort prípravy pitnej vody. Toto množstvo je počas odberu teplej vody porovnateľné so separátne umiestneným 350 litrovým zásobníkom na teplú vodu. U nabíjacieho zásobníka voda ohriata vo výmenníku tepla (na princípe prietokového ohrievača) priebežne doteká a je takto okamžite k dispozícii. Senzory zabezpečujú rovnomernú teplotu Pre regíóny s tvrdou vodou je k dispozícii verzia s emailovaným 130 litrovým zásobníkom vody s rúrkovým hadom.

Mimoriadne nenáročná údržba

Rozhodnutím pre kúpu tohto zariadenia jeho užívateľ zníži aj svoje náklady na údržbu: Všetky komponenty sú prístupné spredu, takže bočný servisný odstup vôbec nie je potrebný.

Výmenník tepla Inox-Radial

Výmeník tepla Inox-Radial

Tehto voľne stojaci kotol je vybavený výmenníkom Inox-Radial z ušľachtilej ocele. Tento zaručuje spoľahlivosť a trvalo vysokú mieru využívania kondenzačného účinku. To platí aj pre cylindrický horák MatriX z oceľovej tkaniny..

Kondenzačný kotol Vitodens 222-F využíva dodatočne aj teplo samotných spalín. Výsledok: Vysoká miera premeny vloženej energie (až 98 percent), znížená spotreba a trieda energetickej efektívnosti A. Znamená to nižšie vykurovacie náklady a zvýšenú ekologickosť.

Ekologický cylindrický horák MatriX

Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control horák prispôsobuje automaticky zloženiu najbežnejšch druhov plynu (zemný plyn E/LL, svapalnený plyn, bioplyn) a zaručuje takto rovnomerne vysokú energetickú účinnosť.

Lambda Pro Control Plus prispieva k nízkym nákladom na údržbu, nakoľko predlžuje intervaly kominárskych inšpekcií na tri roky.

Cylindrický horák MatriX

Komfortable Vitotronic Regelung

Komfortná obsluha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka perfektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 - dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch. 

Aplikácia ViCare

Komfortná regulácia – a to aj prostredníctvom aplikácie

Užívatelia aj odborné firmy profitujú rovnako z regulácie Vitotronic Regelung, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou: Ovládanie s menu je štrukturované lociky a zrozumiteľne.

ViCare App

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Prevádzkovateľovi zariadenia umožňuje ovládanie vykurovaciheo systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať kúrenársku firmu, ktorá bola do aplikácie už predtým uložená.

Vitotrol Plus App

Aplikácia Vitotrol Plus umožňuje ovládanie všetkých vykurovacích okruhov jedného vykurovacieho systému na diaľku. Slúži na nastavenie prevádzkových programov, požadovaných hodnôt a cieľových programov a tiež na zobrazenie údajov k prevádzke a spotrebe. Okrem toho umožňuje zobrazenie solárnych výnosov.

 

Vitoconnect 100 spája

Obsluha prostredníctvom aplikácie vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Dodatočné vybavenie starších plynových kondenzačných kotolov radu Vitodens (od roku výroby 2004) je kedykoľvek možná.

Vitoconnect 100
fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

 

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
1,8 až 35 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, bytový dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zobrazením grafiky a priamo zrozumiteľného textu, obsluha možná aj cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Emailovaný nabíjací zásobník s obsahom 100 litrov (35 kW: 130 litrov), zásobník teplej vody s rúrkovou špirálou s obsahom vody 130 litrov pre vysoký komfort teplej vody
Ďalšie vlastnosti
Vojde sa bez problémov do rastra kuchynskej linky
Vitodens-222-F-Schnitt.png