Vitodens 111-F: Inteligentná, cenovo atraktívna kombinácia efektívnej plynovej kondenzačnej techniky a vysokého komfortu teplej vody

Kompaktné plynové kondenzačné kotly šetriace priestor s vysokým komfortom teplej vody pre rôznu úroveň kvality vody

Vitodens 111-F je inteligentná, cenovo atraktívna kombinácia efektívnej plynovej kondenzačnej techniky a vysokého komfortu teplej vody. Pritom sa dá jednoducho ovládať, má dlhú životnosť a je digitálny. Kompaktný plynový kondenzačný kotol Vitodens 111-F je koncipovaný pre modernizáciu vykurovania a ako náhrada za staré plynové spaľovacie kotly so separátnym zásobníkom. Prostredníctvom vysoko účinného čerpadla s regulovanými otáčkami pracuje Vitodens 111-F nanajvýš energeticky úsporne a potichu. Moderná energetická centrála spĺňa tie najvyššie nároky na efektívne zásobovanie teplom. A vďaka smaltovanému 100-litrovému nabíjaciemu zásobníku, resp. 130-litrovému zásobníku teplej vody s vykurovacou špirálou sa Vitodens 111-F postará o vysoké pohodlie teplej vody kompaktne v jednom zariadení.


Pripravený na budúcnosť

Technológia umožňujúca použitie zmesí zemného plynu a vodíka pri vykurovaní budov je dostupná a tisíce takýchto technológií sú už na trhu. Plynové kondenzačné kotly najnovšej generácie Vitodens 100 môžu byť v zásade už prevádzkované s 20-percentným podielom vodíka. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre tieto moderné nástenné a kompaktné zariadenia, sú preto ideálne pripravení na budúcnosť.

H2 READY

Vitodens 111-F s atraktívnym dizajnom vo farebnom prevedení Vitopearlwhite

Vitodens 111-F s atraktívnym dizajnom vo farebnom prevedení Vitopearlwhite


Osobitosti zariadenia Vitodens 111-F

Horák MatriX-Plus: Srdce vášho vykurovania

Horák MatriX-Plus boduje predovšetkým svojou efektívnou prevádzkou aj nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a stará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť.

Ďalšou technickou inováciou od spoločnosti Viessmann je plnoautomatická regulácia spaľovania Lambda Pro. Samočinne sa prispôsobuje všetkým druhom plynov a každému systému spalín. Takto zaisťuje čisté a účinné spaľovanie. Zahŕňa aj samočinné prispôsobenie odťahu spalín.

 

MatriX-Plus-Brenner: Srdce vášho vykurovania

Výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej ocele

Výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej ocele: Účinný s dlhou životnosťou

Rozdiel je vždy v nehrdzavejúcej oceli. Výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele Inox-Radial odolný voči korózii je jadrom zariadenia Vitodens 111-F. Vloženú energiu zvlášť účinne premieňa na teplo. Prakticky bez strát, so stupňom účinnosti 98 percent, ktorý je sotva možné prekonať. A to spolu s bezpečnosťou kvalitnej ušľachtilej ocele s mimoriadne dlhou životnosťou.

10-ročná garancia

na výmenník tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele pre plynové kondenzačné kotly do 150 kW


Regulácia je prehľadná a intuitívna

Jednoduchá obsluha prostredníctvom 3,5-palcového displeja s dotykovým ovládaním

3,5-palcový 7 segmentový displej s dotykovým ovládaním novej elektronickej platformy sa vyznačuje veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou obsluhou a decentným dizajnom v prevedení Blackpanel. Umožňuje veľmi komfortne nastavovať vykurovacie zariadenia s priamym a/alebo so zmiešavaným vykurovacím okruhom.

Jednoduchá obsluha prostredníctvom 3,5-palcového displeja s dotykovým ovládaním

logo-viessmann-one-base.png

Viessmann One Base: Pohodlná, efektívna a pripravená na budúcnosť

Viessmann One Base integruje všetky produkty, systémy a riešenia pre inteligentnú domácnosť do jednej platformy. To znamená, že celý energetický systém možno jednoducho, spoľahlivo a rýchlo ovládať prostredníctvom aplikácie.


Šetrenie energie, pohodlie a bezpečnosť s aplikáciou ViCare

Šetrenie energie, pohodlie a bezpečnosť s aplikáciou ViCare

Nástenné plynové kondenzačné kotly Vitodens s novou elektronickou platformou majú integrované WiFi rozhranie.To umožňuje podľa potreby priame pripojenie na internet. Prostredníctvom aplikácie ViCare je obsluha vykurovania celkom jednoduchá a intuitívna. Vytvára prepojenie k digitálnemu servisu a je v priamom kontakte s lokálnym odborným partnerom.

ViCare na požiadanie využíva GPS funkciu mobilného telefónu a tak rozpozná vzdialenosť od vykurovacieho telesa. Ak sa nastavená vzdialenosť prekročí, teplota v miestnosti sa automaticky zníži. Systém môžete doplniť aj o termostat ViCare a tak si vychutnávať ešte väčšie pohodlie a efektívnosť.


Termostat ViCare pre vyšší komfort a efektívnosť

Môžete tiež rozšíriť systém o digitálny termostat ViCare a vychutnať si ešte väčšie pohodlie a efektívnosť.

Termostat ViCare pre vyšší komfort a efektívnosť

Rez produktu Vitodens 111-F

Prehľad

Výkon (kW)
3,2 až 32 kW
Normový stupeň využitia
až 98 % (Hs)
Energetická trieda účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný plyn, skvapalnený plyn, 20% vodíková zmes
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, bytový dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Einfaches RGB
Jednoduchá a intuitívna obsluha prostredníctvom 3,5-palcového displeja s dotykovým ovládaním, alternatívne prostredníctvom mobilného zariadenia. Má integrované WiFi rozhranie, možná prevádzka pomocou aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Integrovaný smaltovaný 100-litrový nabíjací zásobník (typ B1TF) resp. 130-litrový zásobník s vykurovacou špirálou (typ B1SF)
Ďalšie vlastnosti
Horák MatriX-Plus s reguláciou spaľovania Lambda Pro pre trvale vysokú účinnosť a nízke hodnoty emisií. Certifikované pre 20% obsah vodíka v zemnom plyne

Rez produktu Vitodens 111-F (typ B1TF)
 

Rez produktu - kompaktný kondenzačný kotol Vitodens 111-F (typ B1TF)


Rez produktu Vitodens 111-F (typ B1SF)
 

Rez produktu - kompaktný plynový kondenzačný kotol Vitodens 111-F (Typ B1SF)


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Mimoriadne atraktívny pomer cena/výkon
  • Dlhá životnosť a efektívnosť vďaka výmenníku tepla Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele
  • Horák MatriX-Plus s reguláciou spaľovania Lambda Pro pre trvalo vysokú účinnosť a nízke emisné hodnoty
  • Jednoduchá a intuitívna obsluha prostredníctvom 3,5-palcového 7 segmentového displeja
  • Pre vyššie pohodlie, úsporu energie a bezpečnosť s aplikáciou ViCare sa dá cez integrované rozhranie WiFi pripojiť na internet
  • Certifikovaný pre 20% podiel vodíka v zemnom plyne