Aplikácia Vitotrol 

Pomocou aplikácie Vitotrol a smartfónu je ovládanie vykurovacích systémov Viessmann doslova "hračkou". Obsluha je intuitívna a pohodlná a to kedykoľvek a odkiaľkoľvek cez internet. Aplikácia Vitotrol je dostupná pre mobilné zariadenie s operačným systémom iOS alebo Android.

Užívateľ získa kedykoľvek všetky potrebné informácie k stavu zariadenia. Aplikácia Vitotrol ponúka maximálny komfort vykurovacej centrály. Odchýlky od normálneho prevádzkového stavu sú bezodkladne hlásené. Takto užívateľ získa ešte vyššiu kontrolu nad vykurovacím systémom.

Na ovládanie cez aplikáciu musí byť vykurovací kotol vybavený reguláciou Vitotronic 200. Toto je prípad väčšiny nástenných kotlov, malých a stredných kotlov, tepelných čerpadiel a kotlov na drevo novšej konštrukcie.

Výhody na prvý pohľad

 • Komfortné ovládanie cez aplikáciu kedykoľvek a kdekoľvek
 • Ideálne pre všetky súkromné budovy a byty
 • Možnosť použitia pre všetky voľne stojace či nástenné vykurovacie kotly Viessmann, či tepelné čerpadlá a vykurovací kotol na drevo Vitoligno 300-P
 • Bezpečný prenos dát protokolom HTTPS a kódovaním SSL
 • Cenovo atraktívne obstaranie ako aj samotná prevádzka
 • Všetky poruchy sú zobrazované formou zrozumiteľného textu

 

Vitotrol_App_Geraete_654.png

Množstvo priamo dostupných funkcií

Aplikácia Vitotrol riadi rozvod tepla cez až tri vykurovacie okruhy, ako aj prípravu teplej vody. Používateľ má prístup k množstvu funkcií regulácie Vitotronic:

 • Voľba prevádzkového programu
 • Nastavenie izbovej teploty a teploty pitnej vody
 • Voľba prázdninového programu
 • Časové programy vykurovania miestností, pitnú vodu a cirkuláciu
 • Zobrazenie prevádzových parametrov vrátane všetkých dôležitých teplôt
 • Zobrazenie údajov o účinnosti, vrátane solárneho zisku a prevádzkových hodín

Výhody pre servis a údržbu

Kombinácia jednotky Vitocom 100 (typ LAN1) a aplikácie Vitotrol ponúka aj odborným partnerom firmy Viessmann možnosť monitorovania vykurovacieho systému zákazníka a v prípade poruchy aj možnosť bezprostrednej reakcie. V tomto prípade pošle vykurovací kotol patričné hlásenie priamo na smartfón daného odborného partnera.

To znamená ešte vyšší komfort a bezpečnosť

Systém TeleControl s aplikáciou Vitotrol a jednotkou Vitocom 100 (typ LAN1) je dimenzovaný pre všetky vykurovacie systémy súkromných bytov a prináša badateľné zvýšenie bezpečnosti a komfort bývania: Prevádzkový stav vykurovacej centrály má takto pod kontrolou a to 24 hodín denne.

Zašifrovaný prenos dát

Na zamedzenie prístupu tretích osôb k vykurovaciemu systému používa tento systém bezpečný prenos cez protokol HTTPS s šifrovaním SSL.

Aplikácia v demo-režime

V prípade záujmu je možné aplikáciu Vitotrol stiahnuť aj nezávisle od ovládania systému. Na simulovanom vykurovacom systéme Viessmann je možné v demo-režime testovať jeho funkcie tejto aplikácie.

Vitocom_100_Typ_LAN1.png

Vitocom 100 sa postará o spojenie

Rozhranie medzi vykurovacím systémom a internetom je komunikačný modul Vitocom 100 (Typ LAN1). Na zamedzenie zneužitia dát používa Vitocom vysoké bezpečnostné štandardy. Modul zabezpečuje aj kontakt medzi serverom Vitodata (u firmy Viessmann), cez ktorý aplikácia Vitotrol pristupuje na regulácou vykurovacej centrály.


Vitotrol_App_Systemkonfiguration.jpg

Konfigurácia systému na riadenie vykurovacieho zariadenia cez aplikáciu Vitotrol.

Mobilné koncové zariadenia (1–4) vyžadujú pripojenie na WLAN alebo mobilnú sieť.

[1] Vitotrol App
[2] iPod Touch
[3] Smartfón (iOS alebo Android)
[4] Tablet (iOS alebo Android)
[5] Internet a server Vitodata
[6] DSL-router
[7] Vitocom 100 (Typ LAN1)
[8] Vykurovací kotol