Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Viessmann a zimné športy – vášnivá kombinácia

Spoločnosť Viessmann je už viac ako 20 rokov aktívnym sponzorom zimných športov. Osobitnú úlohu tu pre nás zohráva aj podpora mladých talentov.

Veríme, že špičkové produkty a výkonný šport idú ruka v ruke. Preto sme sa v roku 1993 ako koncern Viessmann rozhodli zapojiť do zimných športov. Odvtedy sa naša spoločnosť neustále rozvíja a stúpa v rebríčku z regionálnej ligy na svetovú úroveň ako by sa povedalo v športovom svete. Naša vášeň pre zimné športy naďalej rástla, a preto sa stala významnou súčasťou našej rodinnej firmy. Sponzorské aktivity spoločnosti Viessmann jej umožnili nielen prístup k fanúšikom, ale aj k ich vášni.

Viessmann Slovensko podporuje  športovcov Slovenského zväzu biatlonu od roku 2006  a taktiež aj trojnásobnú  olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú, ktorá sa po skončení aktívnej športovej kariéry,  od roku 2020 stala ambasádorkou Viessmann Slovensko.

Podporujeme súťažiacich športovcov a vychovávame mladé talenty

Vášeň pre zimné športy núti fanúšikov navštíviť podujatie a fandiť svojim hrdinom. Práve toto nadšenie inšpiruje športovcov, aby vydali zo seba to najlepšie. A to povzbudzuje spoločnosť Viessmann, aby pomáhala začínajúcim športovcom. Spoločne sa staráme o to, aby sa toto nadšenie a vášeň pre zimné športy odovzdávali ďalším generáciám.

O talentovaných mladých športovcoch, súťažných športoch a mnohom inom

Veľmi nám záleží na budúcich generáciách, a to platí aj pre náš záväzok k zimným športom. Mladí športovci musia prejsť dlhú a náročnú cestu, aby sa stali profesionálnymi športovcami. Naša podpora Slovenského zväzu biatlonu nám umožňuje sponzorovať mladých športovcov v biatlone. Naše príspevky sa využívajú napríklad na financovanie tréningových kempov, aby sme nádejným športovcom poskytli ideálne tréningové podmienky.

Okrem podpory novej generácie a súťažiacich športovcov zahŕňa náš holistický prístup aj podporu športovcov po skončení ich aktívnej kariéry. Niektorí športovci udržiavajú úzke väzby so spoločnosťou Viessmann aj po skončení aktívnej kariéry a reprezentujú rodinný podnik ako ambasádori značky. Spoločnosť Viessmann nadviazala desaťročia spolupráce s vynikajúcimi športovcami, ako sú Sven Fischer, Tobias Angerer a Georg Hackl, Anastasyia Kuzmina.

Dôležitou súčasťou nášho sponzorského záväzku v zimných športoch je podpora mladých talentov. V rámci spolupráce so Slovenským zväzo biatlonu podporujeme mladých športovcov v biatlone.

Naše aktivity majú široký záber

Náš záväzok k zimným športom sa začal sánkovaním. Okrem spolupráce s Medzinárodnou sánkarskou federáciou (FIL) sme aj individuálne sponzorovali a podporovali známych športovcov, ako napríklad Georga "Schorscha" Hackla, Susi Erdmannovú, Sylke Ottovú a dvojčlenný tím sánkarov Stefana Kraußeho a Jana Behrendta. Ich skvelé športové úspechy a sympatický imidž na verejnosti z nich urobili ideálnych ambasádorov značky. Georg Hackl je stále jedným z našich najdôležitejších ambasádorov značky, aj keď svoju aktívnu kariéru už dávno ukončil. Ako milovníci zimy sme výrazne rozšírili naše sponzorské snahy. Do portfólia pribudli skoky na lyžiach a severská kombinácia, populárne športy a legendy biatlonu ako Uschi Disl a Sven Fischer nielenže nosili čiapku Viessmann, ale dodnes sú ambasádormi značky a stelesňujú hodnoty spoločnosti.

Viessmann sa stáva partnerom v oblasti klímy

V oblasti zimných športov pôsobíme už takmer 30 rokov a nevnímame sa len ako sponzor, ale skôr ako partner. Už nejde len o tradičné zviditeľnenie loga spoločnosti, ale o spoločné projekty zamerané na zvýšenie udržateľnosti a ochranu klímy. Vďaka odborným znalostiam spoločnosti Viessmann sa v miestach zimných športov, ako je Ruhpolding, vykonali analýzy energetickej účinnosti. Tie umožňujú vytvoriť cielený potenciál úspor prostredníctvom udržateľných klimatických riešení. Konkrétna realizácia jedného projektu je už viditeľná v Oberstdorfe, kde sa energeticky účinné riešenia spoločnosti Viessmann znižujúce emisie oxidu uhličitého využívajú na modernizáciu športových zariadení pre majstrovstvá sveta v klasickom lyžovaní.

Tým sa však pozitívne zmeny nekončia. Dopĺňajú ich totiž mnohé spolupráce so športovcami, ktorí pôsobia ako klimatickí ambasádori. Nielenže propagujú udržateľnosť v športe, ale využívaním klimatických riešení Viessmann doma znižujú aj svoju osobnú uhlíkovú stopu.

Spoločnosť Viessmann je hrdá na to, že je partnerom IBU a DSV v oblasti klímy a pomáha FIS dosahovať jej vlastné klimatické ciele.

Vzrušenie na strelnici a na bežeckej trati

Od roku 1995 až dodnes podporujeme mnohých športovcov v biatlone, či už ide o majstrov sveta, olympijských víťazov alebo talentovaných mladých ľudí. Tento šport v posledných rokoch získal obrovskú popularitu. V súčasnosti je biatlon v Nemecku najobľúbenejším zimným športom v televízii. A má na to dobrý dôvod: Napätie je vysoké až do poslednej streľby zo vzduchovky a o víťazovi sa zvyčajne rozhodne až v záverečnom šprinte. Súčasťou tímu Viessmann sú už desaťročia rôzni majstri sveta, olympijskí víťazi a celkoví víťazi Svetového pohára vrátane Svena Fischera a Laury Dahlmeierovej. A keď diváci povzbudzujú športovcov ako Denise Herrmannová, Vanessa Voigtová alebo Benedikt Doll, spoločnosť Viessmann je vždy súčasťou hry.

Plne oddaný aj doma!

Okrem tradičného sponzoringu spoločnosť Viessmann spolu so športovcami spúšťa množstvo projektov na zlepšenie ich uhlíkovej stopy a zabezpečenie toho, aby ich vykurovanie bolo energeticky veľmi efektívne a udržiavalo nízke emisie uhlíka.

Sponzor poháňaný vášňou

Od roku 2002 sme sponzorom Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), a teda aj Svetového pohára v skokoch na lyžiach. Jedným z každoročných vrcholov je Svetový pohár v skokoch na lyžiach vo Willingene. Mühlenkopfschanze je najväčší skokanský mostík na svete a nachádza sa v tesnej blízkosti nášho sídla v severnom Hesensku. Tituly majstrov sveta, olympijské medaily a najlepšie umiestnenia na tradičnom Turné štyroch mostíkov alebo v celkovom hodnotení Svetového pohára - zoznam úspechov v skokoch na lyžiach je dlhý. Do tímu patrí nielen špičková nemecká skokanka na lyžiach Katharina Althausová a skúsení a úspešní skokani na lyžiach Stephan Leyhe a Markus Eisenbichler, ale aj jeden z najväčších nemeckých talentov Constantin Schmid.

Majstri severského lyžiarskeho športu

Správna kombinácia rýchlosti pri skokoch na lyžiach a vytrvalosti pri behu na lyžiach je tajným receptom, ktorý každý lyžiar v severskej kombinácii zdokonaľuje počas svojej kariéry. Olympijskí šampióni Eric Frenzel a Johannes Rydzek patria už roky k svetovej elite a získali niekoľko titulov, či už sólovo alebo v tímoch. Spoločnosť Viessmann podporuje severskú kombináciu, majstrov severského lyžovania, od polovice roku 2000.

Plne oddaný aj doma!

Okrem tradičného sponzoringu spoločnosť Viessmann spolu so športovcami spúšťa množstvo projektov na zlepšenie ich uhlíkovej stopy a zabezpečenie toho, aby ich vykurovanie bolo energeticky veľmi efektívne a udržiavalo nízke emisie uhlíka.