Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Nová generácia plynových kondenzačných kotlov

Konfigurovať vykurovací systém

V jednoduchosti je krása  

Čím je v skutočnosti dobrý dizajn?

Na túto otázku možno odpovedať zdanlivo ľahko, pretože dobrý dizajn znamená predovšetkým praktickosť, najmä pre ľudí, ktorí produkt používajú každý deň. Montážne firmy a používatelia nám oznámili, čo by na produktoch firmy Viessmann vylepšili.  Výsledok: ešte nikdy nebola inštalácia, obsluha a servis plynových kondenzačných kotlov tak jednoduchá ako teraz.  A k tomu sú zariadenia veľmi pekné – nová generácia vykurovacích systémov Viessmann.

Plynová kondenzačná technika (PDF)

  

Jednoduchá  argumentácia

Najvyššia spoľahlivosť a efektivita – to očakávajú používatelia plynových kondenzačných kotlov Viessmann. Nová generácia sa však vyznačuje tiež novými štandardmi z hľadiska komfortu obsluhy a kvality dizajnu, čo sú veľmi silné predajné argumenty.

Z pivnice do izby

Nové, matné práškové lakovanie vo farbe Vitopearlwhite je jediné tohto druhu na trhu a harmonicky ladí s vybavením každej modernej domácnosti. Vďaka väčšej hrúbke plechov je zaistená vyššia stabilita a pevnosť.

Jednoduchá obsluha vďaka 3,5-palcovému displeju (produktový rad 100)

3,5-palcov,ý 7-segmentový displej s dotykovým ovládaním novej elektronickej platformy sa vyznačuje veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou obsluhou a decentným dizajnom v prevedení „Blackpanel“. Umožňuje veľmi komfortne nastavovať vykurovacie zariadenia s priamym, taktiež aj so zmiešavaným vykurovacím okruhom.

Najvyšší komfort obsluhy vďaka 7-palcovému dotykovému farebnému displeju (produktový rad 200)

Kotol Vitodens radu 200 môžete úplne jednoducho a intuitívne obsluhovať cez smartfón, tablet alebo priamo na veľkom 7-palcovom farebnom dotykovom displeji s nastaviteľnou výškou alebo alternatívne na 3,5-palcovom čiernobielom displeji. Jasne viditeľný text a grafické ukazovatele vás prevedú všetkými bodmi menu. A vďaka energetickému kokpitu  máte úplný prehľad o spotrebe energie.

Najvyššia efektívnosť a spoľahlivosť

Novo vyvinutý horák MatriX-Plus je ešte spoľahlivejší a efektívnejší ako jeho predchodca. Systém automatickej regulácie spaľovania Lambda Pro Plus vždy zabezpečuje plný výkon, dokonca aj pri výkyvoch kvality plynu a premenlivých prevádzkových podmienkach.

Viac bezpečnosti, viac komfortu

Vďaka mobilnej aplikácii ViCare a integrovanému WiFi rozhraniu môže odborný partner poskytnúť svojim zákazníkom komfort a bezpečnosť na najvyššej úrovni. V prípade poruchy v prevádzke zariadenia je odborný partner informovaný ešte predtým, než v domácnosti klesne teplota.

Zoznámte sa s novými kotlami Vitodens radu 100

Zoznámte sa s novými kotlami Vitodens radu 200

Jednoduchá inštalácia

Nový rad kotlov Vitodens uľahčuje dodávateľom každodennú prácu zo všetkých možných hľadísk. Inštalácia v nepohodlnej polohe je už minulosťou. Prispieva k tomu mnoho výhod, ako zjednotenie pripojenia alebo intuitívny asistent.

Informácie na úrovni očí

Umiestnenie displeja možno individuálne a variabilne prispôsobiť miestnym podmienkam. Možno ho pohodlne umiestniť tak vysoko, aby bola možná komfortná inštalácia a mať pritom displej na úrovni očí (k dispozícii iba pri produktovom rade Vitodens 200).

Intuitívna obsluha  

Zdokonalený asistent umožňuje pohodlné vykonanie všetkých obslužných úkonov na dotykovom displeji. Taktiež môžete na tento účel použiť aplikáciu ViGuide na smartfóne alebo tablete.  Nie je k tomu potrebné pripojenie k internetu.

Internet Inside

Spojenie každej inštalácie s internetom je podmienkou, aby mohol byť zákazníkom poskytovaný ten najlepší servis aj do budúcnosti. Vďaka integrovanému WiFi rozhraniu a aplikácii ViCare je možné túto záležitosť s užívateľom inštalácie vybaviť v priebehu niekoľkých minút. Až potom možno považovať inštaláciu za spustenú.

  

Jednoduchý servis

Pri novej generácii kotlov sa dodávateľ stáva dlhoročným partnerom svojich zákazníkov, ktorý môže ľahko kontrolovať správnosť a efektivitu práce zariadenia prostredníctvom diaľkovej diagnostiky.

O 50% menej náhradných dielov

Modulová konštrukcia nových nástenných plynových kotlov a program vybavenia uľahčuje projektovanie, montáž a servis inštalácie. V dôsledku to znamená zníženie počtu náhradných dielov a zjednodušenie výrobkov.

Ešte ľahšie čistenie

Kondenzačný kotol s osvedčeným tepelným výmenníkom Inox-Radial z ušľachtilej ocele a novo vyvinutým horákom MatriX-Plus je zárukou najvyššej kvality, energetickej účinnosti a životnosti. A teraz ho možno navyše veľmi ľahko čistiť.

Všetko na prvý pohľad

Vďaka online pripojeniu možno zistiť prípadné poruchy na diaľku, prostredníctvom individuálnej signalizácie jednotným systémom kódov. Vďaka tomu si odborný partner môže ešte pri stole pripraviť riešenie problému, zmeniť nastavenie a objednať náhradné diely. Keď ide k zákazníkovi, má všetko potrebné už so sebou a nečaká ho na mieste žiadne prekvapenie.

  

Lightguide  signalizuje aktuálny prevádzkový stav zariadenia

Lightguide je svetelná LED lišta, ktorá sa tiahne celou šírkou zariadenia. Informuje užívateľa o celkovom stave zariadenia v reálnom čase. Dostupné iba pri produktoch radu Vitodens 200.

Svetelná lišta Lightguide, svitiaca korporátnou červenou farbou Viessmann, má rôzne funkcie:

 • Po zapnutí zariadenia Lightguide svieti rovnomerne.
 • V pohotovostnom režime Lightguide rovnomerne pulzuje.
 • Lightguide potvrdzuje bliknutím nové nastavenie na dotykovom displeji alebo smartfóne.
 • Pri ukončovaní práce zariadenia Lightguide bliká.

Nová elektronická platforma –  pripravená na digitálne servisné služby budúcnosti

Spoločne s novou elektronickou platformou začína nová éra v obsluhe, nastavenia a ovládania vykurovacích systémov Viessmann. Umožňuje sieťovú komunikáciu medzi vykurovacím systémom, odborným partnerom / servisom (ViGuide) a užívateľom zariadenia (ViCare) úplne v digitálnej technológii.

Použité v celom produktovom rade Vitodens

Nové kondenzačné kotly Vitodens 100-W / 111-W / 111-F / 141-F / 200-W / 222-W / 222-F / 242-F už obsahujú novú elektronickú platformou.

Elektronická platforma je dnes používaná k rozsiahlym digitálnym službám, ktoré prinášajú výhody ako odborným partnerom, tak užívateľom zariadení. Garantuje to bezpečnú, efektívnu a k životnému prostrediu šetrnú prevádzku s maximálnou úctou k prírodným zdrojom.

Značne menej náhradných dielov

Vďaka modulovej konštrukcii elektronickej platformy je možné výrazne znížiť počet súčiastok, v porovnaní s predchádzajúcimi regulátormi. A to uľahčuje projektovanie, montáž aj servis. V dôsledku to znamená značnú redukciu sortimentu náhradných dielov a menšiu komplikovanosť programu výrobkov.

Textové správy miesto chybových kódov

Ďalšia výhoda: zariadenie presne informuje o možnej príčine poruchy textovou správou, nie iba číslom chybového kódu.

Integrované čidlo tlaku, viditeľné aj online

Všetky kotly radu Vitodens sú vybavené digitálnym snímačom tlaku. Indikovaný tlak je vždy viditeľný. Vďaka tomu možno tlak v zariadení zobraziť aj v aplikácii ViCare a ViGuide, čo umožňuje presnejšiu diaľkovú diagnostiku.

Horák MatriX-Plus – vysoko efektívne srdce kotlov Vitodens novej generácie

"Nič nie je tak dobré, aby to nemohlo byť ešte lepšie" – na tomto princípe Viessmann už viac ako 100 rokov zdokonaľuje overenú technológiu a prispôsobuje ju novým požiadavkám trhu.

Kompaktnejší, efektívnejší, ekonomickejší

Srdcom kondenzačných kotlov novej generácie je novo vyvinutý horák MatriX-Plus. Najväčší rozsah modulácie pri maximálnej stabilite plameňa – pre citeľne nižšiu spotrebu paliva.

Menej náhradných dielov – nižšie náklady

Horák MatriX-Plus vyžaduje pre všetky typové veľkosti kotlov Vitodens iba jeden druh korpusu a jeden druh zapaľovacej elektródy. Výhoda novej generácie: menší sortiment a vyššia unifikácia náhradných dielov – a tým nižšie náklady.

Automatická regulácia spaľovania Lambda Pro Plus pri kotloch radu Vitodens 200

Ďalšou technickou inováciou Viessmann je systém automatickej regulácie spaľovania Lambda Pro Plus. Prispôsobuje sa automaticky druhu plynu a parametrom systému odvodu spalín, pričom vždy zaisťuje čisté a efektívne spaľovanie. Systém vykonáva aj automatické prispôsobenie dĺžke odvodu spalín a výške inštalácie.

Výmenník tepla Inox-Radial

Ako výmenník tepla je použitý overený Inox-Radial, vyrobený z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele.

Výhody

 • Dlhá životnosť a účinnosť výmenníka tepla Inox-Radial.
 • O 40% nižšie emisie NOx znižujú záťaž prostredia.
 • Najväčší rozsah modulácie pri maximálnej stabilite plameňa – pre citeľne nižšiu spotrebu paliva.
 • Nižšie náklady vďaka zníženiu sortimentu náhradných dielov a zjednodušenie výrobkov.
 • Stále čisté a efektívne spaľovanie vďaka automatickému uspôsobenie parametrov druhu plynu a systému odvodu spalín.
 • Spoľahlivé a bezpečné, pretože spracované a vyrobené "Made in Germany by Viessmann".
 • Garancia 10 rokov.