Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Nová generácia monoblokových tepelných čerpadiel vzduch/voda Vitocal

Konfigurovať vykurovací systém

Modernizácia pomocou tepelného čerpadla. Tak jednoducho ako nikdy predtým.  

Spoľahlivá, kompaktná a šetrná k životnému prostrediu ako nikdy predtým – s novou inovatívnou technológiou tepelných čerpadiel od spoločnosti Viessmann sa dá teplo z okolia čo najefektívnejšie využiť na vykurovanie a chladenie.

Tepelné čerpadlá Vitocal 15x-A/25x-A s výstupnou teplotou do 70 °C sú špeciálne vyvinuté na modernizáciu. Existujúce vykurovacie telesá sa môžu naďalej používať. Podlahové vykurovanie nie je nevyhnutne potrebné. Vysoká energetická účinnosť, pohodlné ovládanie prostredníctvom aplikácie, udržateľná prevádzka a príjemný dizajn vás presvedčia.

S novou generáciou Vitocal bude tepelné čerpadlo rovnako jednoduché ako plynový kondenzačný kotol

Tepelné čerpadlá sú pripravené na budúcnosť – to je jasné. Ale až doteraz bolo použitie existujúcich vykurovacích telies často problémom. Nová generácia Vitocal rieši tieto problémy vďaka vysokej výstupnej teplote až do 70 °C.

"Cieľom bolo tepelné čerpadlo, ktoré kombinuje výstupnú teplotu do 70 °C s inovatívnou hydraulikou, ekologickým chladivom a jednoduchým uvedením do prevádzky. A tento cieľ sme dosiahli."

Super Silent –  tichý chod pri plnom a čiastočnom zaťažení

Vďaka patentovanej konštrukcii Advanced Acoustic patria tepelné čerpadlá Vitocal medzi najtichšie svojho druhu (35 dB(A) vo vzdialenosti 4 m). Ventilátor je zvukovo optimalizovaný.  V spojení s inteligentnou reguláciou otáčok zaisťuje výrazné zníženie hluku prenášaného vzduchom pri plnom aj čiastočnom zaťažení. To znamená, že vonkajšiu jednotku je možné umiestniť aj v oblastiach s hustou zástavbou, napríklad v radových zástavbách alebo v blízkosti hranice pozemku.

Service Link –  pre rýchlejšiu odozvu v prípade servisu

Tepelné čerpadlá radu Vitocal 25x/15x-A sú vďaka mobilnej komunikačnej technológii vždy spojené so servisom Viessmann. A úplne bezplatne. Tepelné čerpadlo odosiela prípadné chyby priamo a bez časového oneskorenia. Odborný partner môže okamžite prijať potrebné opatrenia. To eliminuje zbytočné  výjazdy – a to šetrí čas a peniaze.

OptiPerform – spoľahlivá prevádzka s najvyššou účinnosťou

Moderné tepelné čerpadlá od spoločnosti Viessmann pracujú s patentovanou hydraulikou. Vďaka systému Hydro AutoControl® pracuje tepelné čerpadlo spoľahlivo s maximálnou účinnosťou počas celej svojej životnosti.  Zručný inštalatér môže nastaviť tepelné čerpadlo s OptiPerform oveľa rýchlejšie a teda aj cenovo výhodnejšie. Tento koncept zaberá oveľa menej miesta, pretože je až o 60 percent priestorovo úspornejší ako podobné riešenia.  

Climate Protect –  chráni životné prostredie a klímu

Nové tepelné čerpadlá Vitocal používajú chladivo R290 (propán), ktoré sa považuje za mimoriadne ekologické chladivo s veľmi nízkym GWP (potenciál globálneho otepľovania) 0,02.

  

Zoznámte sa

Udržateľnosť je nielen naším presvedčením, ale aj predajným argumentom

Naše chladivo musí byť nielen čo najudržateľnejšie, ale musí byť schopné dosahovať aj vysoké výstupné teploty až do 70 °C. Ekologické chladivo R290 (propán) používané v tepelných čerpadlách Vitocal spĺňa obe požiadavky.

Uvedenie do prevádzky pomocou ViGuide    

Pre najnovšiu generáciu vykurovacích systémov s integrovaným WiFi rozhraním sme výrazne zlepšili a zjednodušili uvedenie do prevádzky. Intuitívny digitálny nástroj bezpečne prevedie odborných partnerov procesom uvedenia do prevádzky tepelného čerpadla v niekoľkých krokoch.

Šetrí nielen náklady, ale aj priestor

Tepelné čerpadlá odpovedajú aktuálnemu stavu progresívnej techniky. Vyznačujú sa nielen moderným dizajnom, ale aj maximálnou úsporou miesta. Technika tepelných čerpadiel Viessmann sa vizuálne dokonale hodí do každého domu a dá sa rýchlo a jednoducho nainštalovať.

Konektivita a digitálne služby

Nová elektronická platforma Viessmann One Base prepája produktový program Viessmann prostredníctvom sietí.  S Viessmann One Base môžete ovládať celý energetický systém prostredníctvom jednej aplikácie: ViGuide pre obchodných partnerov a ViCare pre koncových zákazníkov.

Aplikácia ViCare –  riadenie celého energetického systému

Smartfón s aplikáciou ViCare sa stáva inteligentným ovládacím panelom pre celý energetický systém. Používatelia tu majú prehľad o všetkých komponentoch svojho zariadenia a môžu sa kedykoľvek informovať o aktuálnych tokoch energie.

Viessmann energetický manžment: Celé zariadenie pod kontrolou  

Aplikácia ViCare zobrazuje celý tok energie od výroby – napríklad vo fotovoltickom zariadení – až po spotrebu v tepelnom čerpadle alebo inom zariadení.  

Všetko v jednej aplikácii

Energetický manažment Viessmann zjednodušuje integráciu fotovoltiky a batériových systémov.  

Jasné línie a vynikajúci dizajn

Tepelné čerpadlá Vitocal sú nielen lídrom v oblasti udržateľnosti, ale aj dobre vyzerajú! Ocenila to aj skupina World Design Group, ktorá udelila produktom Vitocal ocenenie Gold Design Award 2021 v kategórii "produkt". Rozhodnutie poroty udeliť zlaté ocenenie je uznaním "absolútne presvedčivého dizajnu", ktorý spája "jasné, presvedčivé línie s vysokou funkčnosťou" a presvedčí aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Porovnajte najdôležitejšie vlastnosti nových monoblokových tepelných čerpadiel Vitocal  

Zistite, ktoré monoblokové tepelné čerpadlo je pre vás tým najlepším riešením. Nie ste si istí, ktoré z nich si vybrať? Dôverujte našim odborníkom a pýtajte sa. Nič to nestojí a k ničomu vás to nezaväzuje!

  Vitocal 150-AVitocal 151-AVitocal 250-AVitocal 252-AVitocal 250-AH
Monoblok


Rodinné domy


Novostavby


Modernizácia


Integrovaný zásobník na teplú vodu2 integrované vykurovacie okruhy (2C)
Priame napojenie k existujúcemu kotlu
Diaľková správa