Vykurovanie a aplikácie – s Viessmann aplikáciami dokážete regulovať svoje vykurovanie pohodlne a bezpečne priamo cez internet

Vykurovanie sa dá ovládať klasickým spôsobom otáčaním termostatu alebo pohodlne cez internet. Diaľková údržba vykonávaná odborným špecialistom nepredstavuje žiadne problémy, čo umožňujú inteligentné aplikácie Viessmann, internetové rozhranie a zariadenie podporujúce internet, ako napríklad smartphone alebo tablet.

 


Obrázok ukazuje aplikáciu ViCare dna smatfóne

Ako pripojiť váš vykurovací systém k aplikácii Viessmann?

Aby bolo možné pohodlne a bezpečne riadiť vaše vykurovanie, vyžaduje to internetové pripojenie. V závislosti na použitej aplikácii Viessmann sa môže jednať o zariadenia Vitoconnect alebo Vitocom 100. Obe zariadenia vytvárajú spojenie medzi kotlom a aplikáciou. S ich pomocou môže byť kotol riadený nielen prostredníctvom aplikácie.

Systém Vitoconnect sa používa v spojení s aplikáciou ViCare pre vykurovacie systémy v rodinných a bytových domoch. Vitocom 100 v kombinácii s Vitotrol App potom v zložitejších systémoch, napríklad v komerčných a priemyselných objektoch.

Aplikácia ViCare – regulovanie vykurovania cez internet

 

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Cez zámerne jednoducho koncipované grafické rozhranie je ovládanie vykurovania plne intuitívne.

Šetrenie energie takpovediac automaticky

Systém je koncipovaný na ovládanie jedného vykurovacieho okruhu. Pohybom prsta cez plochu si zvolíte požadovanú izbovú teplotu a poklepom špičkou prsta zase môžete prepínať medzi "Normálnym režimom" a "Párty režimom" ("Dlho teplo").

Pri opustení domu ("Na cestách") stačí tak isto jeden príkaz, aby ste znížili intenzitu vykurovania na nízku teplotu a ušetrili takto náklady. Užívatelia, ktorí by si chceli naprogramovať rôzne spínacie časy na každý deň, určite ocenia funkciu asistenta.

Samostatné tlačidlo na úvodnej obrazovke okrem toho zobrazí množstvo typov na tému úspory energie.

Aplikácia ViCare na ovládanie vykurovania

Aplikácia Vitotrol

Aplikácia Viessmann Vitotrol umožňuje obsluhu vykurovacích systémov Viessmann pomocou ovládacích prvkov regulácie Vitotronic. Obsluha je jednoduchá, intuitívna, pohodlná a možná kedykoľvek, z ľubovoľného miesta. Popri obslužných funkciách je aplikácia Vitotrol vybavená všeobecnou a kontextovou nápovedou. Aplikácia Vitotrol je k dispozícii pre mobilné koncové zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android.
 

Apps_Vitotrol-App.png

ViStart

Aplikácia ViStart

Zásadne sme vylepšili uvedenie vykurovacieho systému do prevádzky pre odborných partnerov spoločnosti Viessmann. Tento proces je teraz užívateľsky prívetivejší a dá sa vykonať aj na mobilnom zariadení. Aplikácia ViStart vás prevedie intuitívnym a bezpečným spôsobom v niekoľkých krokoch uvedením vykurovacieho systému Viessmann do prevádzky. Aplikácia je navrhnutá tak, aby zobrazovala všetky kroky úplne a v správnom poradí. Týmto spôsobom môžete uviesť výrobok Viessmann do prevádzky vo veľmi krátkom čase - aj keď ste s príslušným výrobkom ešte nepracovali.

Aplikácia pre náhradné diely

Táto aplikácia ponúka po prihlásení odborníkom rýchlu a jednoduchú podporu pri servisných prácach priamo na vykurovacom zariadení používateľa. Aplikácia pre servisné firmy bude umožňovať geo-validované podchytenie jednotlivých sprevádzkovaní, ako aj záručných či údržbových zákaziek. Užitočné sú okrem toho:

  • Sken čiarového kódu (a to aj offline) daných produktov a náhradných dielov
  • Kontrola dostupnosti náhradných dielov kartovou funkciou
  • Objednávanie náhradných dielov
  • Podpora pri uvedení do prevádzky a údržbe
Apps_ET-App.png