Vykurovanie a aplikácie Viessmann – s nimi dokážete regulovať svoje vykurovanie pohodlne a bezpečne priamo cez internet

Vykurovanie sa dá ovládať klasickým spôsobom otáčaním termostatu alebo pohodlne cez internet. Diaľková údržba vykonávaná odborným špecialistom nepredstavuje žiadne problémy, čo umožňujú inteligentné aplikácie Viessmann, internetové rozhranie a zariadenie podporujúce internet, ako napríklad smartphone alebo tablet.

 


 

Viessmann aplikácie pre majiteľov zariadení

Pre majiteľov zariadení je jednoduchosť používania zvyčajne najvyššou prioritou. Nemali by chýbať ani faktory bezpečnosti a úspor. S aplikáciami na reguláciu vykurovania ViCare a Vitotrol vyvinula spoločnosť Viessmann dve aplikácie, ktoré spĺňajú najdôležitejšie potreby majiteľov zariadení. 

 

 


Obrázok ukazuje aplikáciu ViCare dna smatfóne

Ako pripojiť váš vykurovací systém k aplikácii Viessmann?

Aby bolo možné pohodlne a bezpečne riadiť vaše vykurovanie, vyžaduje to internetové pripojenie. V závislosti na použitej aplikácii Viessmann sa môže jednať o zariadenia Vitoconnect alebo Vitocom 100. Obe zariadenia vytvárajú spojenie medzi kotlom a aplikáciou. S ich pomocou môže byť kotol riadený nielen prostredníctvom aplikácie.

Systém Vitoconnect sa používa v spojení s aplikáciou ViCare pre vykurovacie systémy v rodinných a bytových domoch. Vitocom 100 v kombinácii s Vitotrol App potom v zložitejších systémoch, napríklad v komerčných a priemyselných objektoch.

Aplikácia ViCare – regulovanie vykurovania cez internet

 

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Cez zámerne jednoducho koncipované grafické rozhranie je ovládanie vykurovania plne intuitívne.

Šetrenie energie takpovediac automaticky

Systém je koncipovaný na ovládanie jedného vykurovacieho okruhu. Pohybom prsta cez plochu si zvolíte požadovanú izbovú teplotu a poklepom špičkou prsta zase môžete prepínať medzi "Normálnym režimom" a "Párty režimom" ("Dlho teplo").

Pri opustení domu ("Na cestách") stačí tak isto jeden príkaz, aby ste znížili intenzitu vykurovania na nízku teplotu a ušetrili takto náklady. Užívatelia, ktorí by si chceli naprogramovať rôzne spínacie časy na každý deň, určite ocenia funkciu asistenta.

Samostatné tlačidlo na úvodnej obrazovke okrem toho zobrazí množstvo typov na tému úspory energie.

Aplikácia ViCare na ovládanie vykurovania

Aplikácia Vitotrol

Aplikácia Viessmann Vitotrol umožňuje obsluhu vykurovacích systémov Viessmann pomocou ovládacích prvkov regulácie Vitotronic. Obsluha je jednoduchá, intuitívna, pohodlná a možná kedykoľvek, z ľubovoľného miesta. Popri obslužných funkciách je aplikácia Vitotrol vybavená všeobecnou a kontextovou nápovedou. Aplikácia Vitotrol je k dispozícii pre mobilné koncové zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android.
 

Apps_Vitotrol-App.png

Aplikácie pre odborných partnerov 

Firma Viessmann ponúka pre svojich odborných partnerov rad užitočných aplikácií pre vykurovanie, s ktorými sa snaží vyhovieť požiadavkám svojich zákazníkov. Napríklad aplikácia ViGuide umožňuje monitorovanie a údržbu vykurovacích systémov na diaľku. Zatiaľ čo majitelia zariadení profitujú z vyššej spoľahlivosti prevádzky, špecializovaní odborní partneri majú vždy online prehľad o vykurovacích systémoch, ktoré spravujú.

Aplikácia náhradných dielov bola vyvinutá na rýchle určenie a objednanie náhradných dielov. Tiež umožňuje priamy prístup k najdôležitejším informáciám, ako sú cena a použitie jednotlivých náhradných dielov.


vitoguide.png

ViGuide - digitálny zákaznícky servis

Rozšírte svoje služby zákazníkom o neoceniteľný doplnok: neviditeľnú prevádzkovú bezpečnosť. S aplikáciou Viessmann ViGuide ste okamžite informovaní o relevantných zmenách na zariadeniach vašich zákazníkov. V prípade poruchy môžete aktívne reagovať a napraviť ju na diaľku bez toho, aby si to zákazník všimol. Aplikácia vás tiež informuje, keď vás iný zákazník požiada o správu svojho zariadenia.

Aplikácia je prehľadne štrukturovaná a obsahuje dôležité parametre ako sú napríklad manažér vykurovacej krivky a manažér teplôt. Pomocou týchto môžete vykonať najdôležitejšie úpravy na diaľku a ušetriť si tak zbytočné výjazdy.

 

Aplikácia pre náhradné diely

Táto aplikácia ponúka po prihlásení odborníkom rýchlu a jednoduchú podporu pri servisných prácach priamo na vykurovacom zariadení používateľa. Aplikácia pre servisné firmy bude umožňovať geo-validované podchytenie jednotlivých sprevádzkovaní, ako aj záručných či údržbových zákaziek. Užitočné sú okrem toho:

  • Sken čiarového kódu (a to aj offline) daných produktov a náhradných dielov
  • Kontrola dostupnosti náhradných dielov kartovou funkciou
  • Objednávanie náhradných dielov
  • Podpora pri uvedení do prevádzky a údržbe
Apps_ET-App.png