Vitocal 333-G – kompaktný vykurovací a chladiaci systém

 

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Kompaktné rozmery pri níznych priestorových nárokoch
  • 170 litrový zásobník vody je už integrovaný
  • Funkcia "natural cooling"
  • Ovládanie voliteľného vetracieho zariadenia Vitovent 300-F cez regulátor tepelného čerpadla
  • Optimálne využívanie vlastnej vyrobenej elektriny pri fotovoltaických systémoch
  • Energetická trieda A++ *
*Energetická trieda vykurovanie podľa Vyhlášky EÚ č. 811/2013, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotné použitie (W35)
 


V zime vykuruje, v lete chladí

Vitocal 333-G predstavuje mimoriadne kompaktný systém tepelného čerpadla. Má zabudovaný zásobník vody o kapacite 170 litrov. Okrem toho je zariadenie k dispozícii s chladiacou funkciou "natural cooling". Počas horúcich letných dní dochádza k odberu tepla z vykurovacieho okruhu, ktoré je potom odovzdávané do zeme.

So svojou malou inštalačnou plochou a výkonom až 10,3 kW sa toto tepelné čerpadlo odporúčané predovšetkým pre novostavby rodinných domov. Teplota na prívode 65 °C je dostatočne vysoká pre komfortné zásobovanie teplou vodou. Účinný chladiaci okruh a úsporné vysokoúčinné obežné čerpadlá prispievajú k nízkym prevádzkovým nákladom.


Užívateľsky priateľský a vždy dostupný

Vďaka regulácii Vitotronic je obsluha tepelného čerpadla mimoriadne jednoduchá. V prípade pochybností stačí stlačiť tlačidlo nápovedy. Napokon možno ovládať Vitocal 333-G cez aplikáciu Vitotrol ovládať prakticky z ľubovoľného miesta cez smartfón alebo tablet.


Kompaktné tepelné čerpadlo 333-G

Kompaktné tepelné čerpadlá zem/voda Vitocal 343-G a Vitocal 333-G boli vyvinuté ako kompaktné, vysoko účinné riešenie pre novostavby. Prostredníctvom veľkoryso dimenzovaného výmenníka tepla sa dosahuje vysoká hodnota COP (COP = Coeffi cient of Performance) až5,0 podľa normy EN 14511 pri B0/W35.

Ročné pracovné číslo udáva pomer medzi odovzdaným množstvom tepla (vykurovacie teplo) a privádzanou elektrickou energiou počas jedného roka. Významný podiel na zvýšení ročného pracovného čísla má systém RCD (refrigerant cycle diagnostic). Prostredníctvom ktorého je zabezpečený optimálny výkon tepelného čerpadla v každom prevádzkovom bode.

Energeticky úsporné vysoko účinné čerpadlá pre soľankový a vykurovací okruh zabezpečujú vo všetkých troch výkonových alternatívach mimoriadne nízku spotrebu a tým vysoké ročné pracovné číslo.

Regelung Vitotronic 200

Komfortná obsluha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka perfektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 - dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

Aufeinander abgestimmt: Systemtechnik

Vzájomne zladené: Systémová technika

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.  

 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,7 až 10,4 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime
V závislosti na výkonovom stupni až 5,0
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie Vitotrol.
Príprava teplej vody
Integrovaný 170-litrový zásobník teplej vody
Ďalšie funkcie
"natural cooling"- funkcia chladenia s boxom typu NC-Box
Vitocal_333-G_Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.