Vysoká účinnosť vďaka modernej inverterovej technológii: Vitocal 333-G

Kompaktné tepelné čerpadlá stojace na podlahe s malým pôdorysom a veľmi nízkou hlučnosťou - vhodné aj na inštaláciu v blízkosti obytných priestorov. 


Wärmepumpen-Kompaktgerät Vitocal 333-G

Moderná inverterová technológia

Nová generácia kompaktných zariadení Vitocal 333-G je vďaka modernej inverterovej technológii najefektívnejším riešením medzi tepelnými čerpadlami typu zem/voda pre novostavbu. 

Chladiaci okruh s reguláciou výkonu prispôsobuje vykurovací výkon tepelného čerpadla potrebe tepla v budove v danom čase. Z toho vyplýva menej cyklov typu Štart/Stop v rozsahu čiastočnej záťaže a vyššia ročná efektívnosť. Zariadenie Vitocal 333-G je dostupné v dvoch veľkostiach výkonu s modulačným rozsahom od 1,7 až 8,6 kW a 2,4 až 11,4 kW tým optimálne pokrýva oblasť novostavieb.


Vitocal 333-G 

Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Sotva počuteľné, aj pri inštalácii blízko obytných priestorov, pomocou inovatívnej koncepcie odhlučnenia s hladinou akustického výkonu od 33 do 46 dB(A) (B0/ W55)
 • Kompaktné rozmery a malá inštalačná plocha pre viac miesta v budove
 • Vysoký komfort obsluhy – vykurovanie, chladenie, teplá voda a vetranie pomocou integrovanej regulácie Vitotronic
 • Zvýšené využívanie vlastnej elektriny z fotovoltických zariadení širokou moduláciou výkonu tepelného čerpadla
 • Prístup na internet pomocou Vitoconnect (príslušenstvo) s aplikáciou ViCare
 • Riadenie bytového vetracieho zariadenia Vitovent 

Vysoká účinnosť – nízke náklady na energiu 

Popri regulácii výkonu sa RCD-systém (Refrigerant Cycle Diagnostic System) stará o zvlášť precíznu a rýchlu reguláciu chladiaceho okruhu použitím elektronického expanzného ventilu. Energeticky úsporné vysoko efektívne čerpadlá pre soľankový a vykurovací okruh znižujú spotrebu energie a náklady. 

Vysoká efektívnosť prípravy teplej vody a vysoký komfort bývania 

Novo vyvinutý zásobník teplej vody s objemom 220 litrov v čerpadle Vitocal 333-G dosahuje maximálny výpustný objem viac ako 300 litrov (výpustná teplota 40 °C) pri triede účinnosti A+(XL-Profil) a bez elektrického dohrievania udržiava maximálnu teplotu teplej pitnej vody 60 °C. Voliteľne je možné cez sadu solárneho výmenníka tepla napojiť termické solárne zariadenie na prípravu pitnej vody. Mimoriadne pohodlie bývania a obsluhy ponúka kombinácia tepelného čerpadla s vetracím zariadením Vitovent. Prostredníctvom integrovanej regulácie tepelného čerpadla alebo voliteľného diaľkového ovládania je možné obidve zariadenia komfortne obsluhovať. Počas horúcich letných dní dokáže tepelné čerpadlo priestory aj chladiť. Pre túto integrovanú chladiacu funkciu sa vyžaduje voliteľný „natural coolingbox“. 


Jednoduchá montáž, priestorová úspornosť a veľmi nízka prevádzková hlučnosť 

Pre jednoduchý transport a montáž čerpadla Vitocal 333-G je v prípade potreby možné nový modul chladiaceho okruhu vďaka hydraulickým a elektrickým konektorom ľahko vybrať z tepelného čerpadla a transportovať oddelene. Okrem toho je možné tepelné čerpadlo na mieste rýchle prispôsobiť montážnej situácii pomocou flexibilného pripájacieho programu.

Malá inštalačná plocha s rozmerom menej ako 0,5 m2 a prístup spredu ku všetkým pre servis podstatným komponentom umožňujú priestorovo úspornú inštaláciu. Z dôvodu veľmi nízkej prevádzkovej hlučnosti 41 dB(A) (akustický výkon podľa ErP pri B0/W55) sa ponúka inštalácia tohoto kompaktného zariadenia aj blízko obytných miestností, napríklad v práčovni.


Regelung Vitotronic 200

Online regulácia prostredníctvom aplikácie ViCare

Cez voliteľné internetové rozhranie Vitoconnect je možné z akéhokoľvek miesta regulovať tepelné čerpadlo online cez bezplatnú aplikáciu ViCare na všetkých bežných koncových zariadeniach. Na samotnom zariadení ponúka regulácia Vitotronic 200 prostredníctvom displeja so zrozumiteľným textom a grafikou obsluhu, ktorá je intuitívna a riadená pomocou menu. 


Aplikácia ViCare 

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládanie vykurovacieho systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať odborného partnera, ktorý bol do aplikácie už pred tým uložený. 

ViCare App

Vitoconnect 100

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skôršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek vybaviť.


Vlatnosti výrobku

 • Kompaktné zariadenia tepelných čerpadiel typu zem/voda s inverterovou technológiou, 1,7 až 11,4 kW (modulovateľné)
 • Veľmi vysoký komfort teplej vody prostredníctvom teploty pitnej teplej vody až do 60 °C a vysoký výpustný objem 300 litrov pomocou 220-litrového zásobníka teplej vody
 • Veľmi nízke prevádzkové náklady vďaka optimalizovanej efektívnosti prípravy teplej vody – trieda energetickej účinnosti A+
 • Teplota pitnej teplej vody: do 60 °C bez elektrického dohrievania
 • Nízke prevádzkové náklady optimalizovanou sezónnou účinnosťou (SCOP = Seasonal Coefficient of Performance) podľa EN 14825: do 5,5 (studená klíma/nízkoteplotné používanie)
 • Hodnota COP (Coefficient of Performance) podľa EN 14511 (5/2018): do 4,8 (B0/ W35)
ViCare App

Aplikácia ViCare

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

Rez produktu

Prehľad

Menovitý tepelný výkon (kW)
1,7 až 11,4 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime podľa EN 14511 (5/2018)
až 4,8 (B0/W35)
Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EÚ číslo. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízke teploty (W55) / riešenie pre stredné teploty (W55)
energieeffizienklasse.png
A+++ / A++ (Typ BWT 331.C06), A+++ / A+++ (Typ BWT 331.C12). Nová trieda energetickej účinnosti A+++ nadobudne účinnosť 26. septembra 2019.
Trieda energetickej účinnosti pri prípravy pitnej vody
A+
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Integrovaný 220-litrový zásobník teplej vody
Ďalšie vlastnosti
Mimoriadne nízka hlučnosť, vhodná aj na inštaláciu blízko obytných priestorov
ps-vitocal-333-g.pngfernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.