Vitocal 222-G – tepelné čerpadlo za výhodnú vstupnú cenu


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Kompaktné rozmery pri níznych priestorových nárokoch
  • 170 litrový zásobník vody je už integrovaný
  • Ovládanie vetrania Vitovent 300-F cez regulátor tepelného čerpadla
  • Optimálne využitie vlastnej vyrobenej elektriny pri fotovoltaických systémoch
  • Vysoko-účinné čerpadlá šetriace prúd sú už integrované
  • Energetická trieda A++ *
*Energetická trieda vykurovanie podľa Vyhlášky EÚ č. 811/2013, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotné použitie (W35)
 


Účinný, kompaktný a cenovo dostupný

Vitocal 222-G je cenovo dostupný, kompaktný systém tepelného čerpadla. Zabudovaný zásobník vody s kapacitou 170 litrov ponúka dostatočný komfort teplej vody. So svojou nízkou inštalačnou plochou a výkonom až 10 kW sa toto tepelné čerpadlo hodí obzvlášť pre novostavby rodinných domov. Teplota na prívode 60 °C je dostatočne vysoká pre komfortné zásobovanie teplou vodou. Prietokový ohrievač vykurovacej vody je súčasťou sériovej výbavy.


Užívateľsky priateľský a vždy dostupný

Regulácia Vitotronic umožňuje mimoriadne jednoduché ovládanie tepelného čerpadla. V prípade pochybností stačí stlačiť tlačidlo nápovedy. Napokon možno ovládať Vitocal 222-G cez aplikáciu Vitotrol ovládať prakticky z ľubovoľného miesta cez smartfón alebo tablet.


Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G

V kompaktných tepelných čerpadlách zem/voda (voda/voda) Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú už integrované všetky hydraulické komponenty potrebné na vykurovanie obytného priestoru a ohrev pitnej vody.

Vykurovacie výkony od 6,1 do 10,0 kW sú vhodné na použitie v rodinných domoch. Teploty na výstupe do 60 °C umožňujú prevádzku v spojení s radiátormi.

Obe tepelné čerpadlá sú cenovo výhodné alternatívy ku kompaktným zariadeniam z radu 300. Pomocou špirálového kompresora a termostaticky regulovaného expanzného ventilu dosiahnete výkonové čísla až do 4,5 (podľa normy EN 14511 pri B0/W35).

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G

Kompletné a obzvlášť šetriace miesto - tepelné čerpadlá Vitocal 222-G sú so svojimi integrovanými komponentmi pripravené na vykurovanie obytných priestorov a ohrev teplej pitnej vody.

Vitocal 222-G s veľkým zásobníkom na teplú vodu

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G vám zabezpečí vysoký komfort prípravy teplej vody prostredníctvom 170-litrového zásobníka na teplú vodu, ktorý je vyhrievaný prostredníctvom výmenníka tepla, ktorý je uložený v jeho vnútri.

Mimoriadne tichý chod

Vďaka zvukovo izolovanej konštrukcii pracujú kompaktné tepelné čerpadlá mimoriadne ticho a sú vhodné aj na inštaláciu v blízkosti obytných priestorov.

Prírodné vykurovanie – prírodné chladenie

Kompaktné tepelné čerpadlá zabezpečujú v nízkoenergetických domoch aj v horúcom lete príjemnú klímu. S funkciou „naturalcooling“ dostanete chlad zo zeme do domu. Na to potrebujete ako príslušenstvo NC-box Viessmann.

Regelung Vitotronic 200

 

Komfortná oblsuha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka prefektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 – dostupná v každom čase cez aplikáciu App na vašich smartfónoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skôršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App & Vitotrol Plus App

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii.

Aplikácia Vitotrol Plus

Aplikácia Vitotrol umožňuje diaľkové ovládanie všetkých vykurovacích okruhov vo vykurovacom zariadení. Slúži k nastaveniu prevádzkových programov, požadovaných hodôt a časových programov, zobrazujú sa dáta o prevádzke a spotrebe. Naviac umožňuje zobrazenie solárnych výťažkov.

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
6,1 až 10 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime
V závislosti na výkonovom stupni až 4,3
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie Vitotrol
Príprava teplej vody
Integrovaný 170-litrový zásobník teplej vody
Ďalšie funkcie
"natural cooling"- funkcia chladenia s boxom typu NC-Box
Vitocal_222-G_Schnitt.png