Kompaktné, efektívne a tiché čerpadlo: Vitocal 222-G 

Mimoriadne nízka hlučnosť, vhodné aj na inštaláciu v blízkosti obytných priestorov.


Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G

Atraktívna cenová alternatíva ku kompaktnému zariadeniu série 300

V kompaktnom tepelnom čerpadle typu zem/voda Vitocal 222-G sú už integrované všetky komponenty potrebné na vykurovanie obytných priestorov a ohrievanie pitnej vody. Vykurovacie výkony medzi 5,8 a 10,4 kW odporúčajú použitie pre jednorodinné domy. Teploty na výstupe do 65°C umožňujú prevádzku v spojení s radiátormi. Tepelné čerpadlo je cenovo atraktívna alternatíva ku kompaktnému zariadeniu zo série 300. So svojimi chladiacimi okruhmi s pevným vykurovacím výkonom (v troch výkonových veľkostiach) a elektronicky riadeným expanzným ventilom dosahuje COP (Coefficient of Performance) až do 4,8 podľa EN 14511 (5/2018) pri B0/ W35.


Vitocal 222-G 

Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Sotva počuteľné, aj pri inštalácii blízko obytných priestorov, pomocou inovatívnej koncepcie odhlučnenia s hladinou akustického výkonu maximálne 46 dB(A) (B0/W55)
 • Kompaktné rozmery a malá inštalačná plocha pre viac miesta v budove
 • Vysoký komfort obsluhy – vykurovanie, chladenie, teplá voda a vetranie pomocou integrovanej regulácie Vitotronic 
 • Zvýšené využívanie vlastnej elektriny z fotovoltaických zariadení širokou moduláciou výkonu tepelného čerpadla 
 • Prístup na internet pomocou Vitoconnect prostredníctvom aplikácie ViCare 
 • Riadenie bytového vetracieho zariadenia Vitovent 

Malá inštalačná plocha

Vďaka malým nárokom na priestor sa toto tepelné čerpadlo odporúča zvlášť pre stiesnené priestorové podmienky: v kompaktnej schránke je umiestnené obehové čerpadlo, čerpadlo vykurovacieho okruhu a 3-cestný prepínací ventil. 

Pre jednoduchý transport a montáž zariadenia Vitocal 222-G je v prípade potreby možné nový modul chladiaceho okruhu vďaka hydraulickým a elektrickým konektorom ľahko vybrať z tepelného čerpadla a transportovať oddelene. Okrem toho možno tepelné čerpadlo na mieste rýchle prispôsobiť montážnej situácii pomocou flexibilného pripájacieho programu. 

 

Mimoriadne nízka hlučnosť, vhodné aj na inštaláciu v blízkosti obytných priestorov

Schránka kompaktného zariadenia úplne izoluje priestor chladiaceho modulu a hydrauliky od okolitého porstredia a spolu s trojdimenzionálnym odstraňovačom vibrácii redukuje prevádzkovú hlučnosť na minimum. S akustickým výkonom len 46 dB(A) (B0/ W55) patria kompaktné zariadenia tepelných čerpadiel k čerpadlám s najtichším chodom vo svojej kategórii.


Regelung Vitotronic 200

Online regulácia prostredníctvom aplikácie ViCare

Cez voliteľné internetové rozhranie Vitoconnect je možné z akéhokoľvek miesta regulovať tepelné čerpadlo online cez bezplatnú aplikáciu ViCare na všetkých bežných koncových zariadeniach. Na samotnom zariadení ponúka regulácia Vitotronic 200 prostredníctvom displeja so zrozumiteľným textom a grafikou obsluhu, ktorá je intuitívna a riadená pomocou menu. 


ViCare App & Vitotrol Plus App

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii.

Aplikácia Vitotrol Plus

Aplikácia Vitotrol umožňuje diaľkové ovládanie všetkých vykurovacích okruhov vo vykurovacom zariadení. Slúži k nastaveniu prevádzkových programov, požadovaných hodôt a časových programov, zobrazujú sa dáta o prevádzke a spotrebe. Naviac umožňuje zobrazenie solárnych výťažkov.


Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skôršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek vybaviť.

Vitoconnect 100

Vlastnosti výrobku

 • Kompaktné zariadenia tepelných čerpadiel typu zem/voda s vykurovacími výkonmi od 5,8 do 10,4 kW
 • Vysoký komfort prípravy teplej vody s 220-litrovým zásobníkom teplej vody
 • Nízke prevádzkové náklady vďaka optimalizovanej účinnosti prípravy teplej vody - trieda energetickej účinnosti teplej pitnej vody: A+
 • Nízke prevádzkové náklady vďaka optimalizovanej sezónnej účinnosti(SCOP = Seasonal Coeffi cient of Performance) podľa EN 14825: do 5,4(studená klíma/nízkoteplotné používanie)
 • Hodnota COP (Coefficient of Performance) podľa EN 14511 (5/2018): do 4,8 (B0/ W35)

Rez produktu

Prehľad

Menovitý tepelný výkon (kW)
5,8 až 10,4 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime
až 4,8
Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EÚ číslo. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W55)
energieeffizienklasse.png
A++ / A++
Trieda energetickej účinnosti pri prípravy pitnej vody
A+
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Integrovaný 220-litrový zásobník teplej vody
Ďalšie vlastnosti
Mimoriadne nízka hlučnosť, vhodná aj na inštaláciu blízko obytných priestorov
ps-vitocal-222-g.png


fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.