Vitocal 200-G Pro – veľké tepelné čerpadlo pre obytné a komerčné budovy

Cenovo atraktívnym riešením pre klasické vykurovacie aplikácie je tepelné čerpadlo Vitocal 200-G Pro s výkonom až 101 kilowattov. Svojím výkonom spoľahlivo spĺňa mnohé požiadavky z bytovej a komerčnej výstavby - ako pri novostavbách, tak aj pri modernizácii. Štandardizácia zariadení umožňuje rýchle a komplexné plánovanie, ako aj prehľadné špecifikácie výpočtov.

Kompaktný dizajn – aj pre rohovú inštaláciu

Konštrukcia s plne hermetickými špirálovými kompresormi vyžaduje malý priestor na inštaláciu. Na inštaláciu postačuje priechod široký len 850 milimetrov. Tepelné čerpadlo je ponúkané s prípojkami na ľavej a pravej strane, a preto môže byť inštalované v rôznych rohoch miestnosti.

Predmontované elektrické zariadenia

Elektrické vybavenie je už integrované v telese tepelného čerpadla. Z výroby inštalované stýkače pre iskrovo bezpečné primárne a sekundárne čerpadlá, ako aj poistky kompresora, znižujú námahu pri inštalácii a umožňujú rýchlu inštaláciu tepelného čerpadla. Údržba a servis Vitocal 200-G Pro sú zodpovedajúco jednoduché.

Overená a spoľahlivá technológia

Regulátor bol prevzatý zo série Vitocal pre rodinné domy a dvojdomy. Aj tu systém diagnostiky chladiaceho cyklu (RCD systém) neustále kontroluje účinnosť a v spojení s elektronickým expanzným ventilom (EEV) a rozsiahlymi senzormi zaisťuje spoľahlivú funkciu v každom prevádzkovom bode.


Jednoduché ovládanie prostredníctvom regulácie Vitotronic s jednoduchým textom a grafickým displejom

Jednoduché ovládanie prostredníctvom regulácie Vitotronic s jednoduchým textom a grafickým displejom

Vitotronic 200 riadi až tri vykurovacie okruhy a vďaka funkcii „natural cooling“ zabezpečuje príjemnú vnútornú klímu v horúcich letných mesiacoch. S voliteľným komunikačným modulom Vitocom 300 možno odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu alebo smartfónu vykonávať rozsiahle nastavenia pre monitorovanie a optimalizáciu systému.


Tepelné čerpadlo je ponúkané s prípojkami na ľavej a pravej strane, a preto môže byť inštalované v rôznych rohoch miestnosti.

Obrázok ukazuje bočný pohľad na Vitocal 200-G Pro

Profitujte aj vy z týchto výhod 

 • Veľké tepelné čerpadlo zem/voda
 • Menovitý tepelný výkon: 75,4 a 101 kW (B0/W35)
 • Teplota prívodu: do 60 °C
 • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokým hodnotám výkonu: Hodnota COP (COP = Coefficient of Performance) podľa EN 14511: 4,5 (B0/W35)
 • Nízka hlučnosť a nízke vibrácie vďaka zvukovo optimalizovanej konštrukcii zariadenia, hladina akustického výkonu (so zvukotesným krytom): < 70 dB(A) (B0/W55)
 • Kompaktné rozmery (dĺžka x šírka x výška): 1753 x 800 x 1457 mm
 • Vhodné pre rohovú inštaláciu
 • Jednoduché ovládanie Vitotronic 200 s jednoduchým textom a grafickým displejom
 • Ľahký prístup ku komponentom uľahčuje údržbu
 • Elektronický systém softštartéra pre znížený štartovací prúd a menšie zaťaženie elektrickej siete
 • Pripojenie pripravené na použitie pre iskrovo bezpečné primárne a sekundárne čerpadlá
 • Spoľahlivé uvedenie do prevádzky po funkčnej skúške vo výrobe

Rez produktu

Produktový rez tepelného čerpadla Vitocal 200-G Pro soľanka/voda