Elektrické podlahové vykurovanie

Podlahové vykurovanie je stále populárnejšie, pretože zaisťuje nielen príjemne teplé nohy, ale tiež aj ekonomickú prevádzku. Toho dosahuje podlahové vykurovanie vďaka použitiu veľmi nízkych teplôt. Vďačí za to svojej konštrukcii.

Pretože presne povedané, podlahové vykurovanie je jeden veľký radiátor. Ten zvyčajne preteká vykurovacou vodou. Tento plošný akumulačný ohrievač ohrieva a uvoľňuje tepelnú energiu, podobne ako infračervené vykurovanie, vo forme sálavého tepla do miestnosti. Oproti klasickej variante netečie elektrickým podlahovým vykurovaním vykurovacia voda. Elektrické vodiče namiesto toho zaisťujú, že sa elektrické podlahové vykurovanie rýchlo zahreje.


Výhody elektrického podlahového vykurovania

Prevádzka klasického podlahového vykurovania vyžaduje veľa plánovania a času. Okrem toho sú náklady na obstaranie a inštaláciu výrazne vyššie ako u elektrického podlahového vykurovania. V neposlednom rade je ťažké vykonať následnú inštaláciu takéhoto systému. S elektrickým náprotivkom to vyzerá inak. To možno nainštalovať rýchlo a ľahko. Okrem použitia v nových budovách sa odporúča pre renováciu tiež pre sanáciu alebo modernizáciu. Najmä v kúpeľniach alebo v kuchyni zaisťuje elektrické podlahové kúrenie príjemné teplo nôh, aj keď je kúrenie v letných mesiacoch vypnuté.  

Elektrické podlahové vykurovanie možno prevádzkovať aj na zelenú elektrinu.

Bezúdržbová technológia a tepelný komfort jednoduchým stlačením tlačidla

Podobne ako u klasického elektrického vykurovania je technológia elektrického podlahového vykurovania prakticky bezúdržbová. Majitelia takéhoto systému sa môžu oprieť a užiť si dlhodobý tepelný komfort. Ak chcete chrániť životné prostredie pri vykurovaní, môžete si vziať zelenú tarifu za elektrinu.

Na parkety, laminátové podlahy a keramické krytiny  

Dodatočné vybavenie elektrickým podlahovým vykurovaním je teraz jednoduché vďaka mnohým metódam. Napríklad pokládka elektrických vykurovacích rohoží je jedným z komfortných prvkov v novostavbách alebo pri rekonštrukciách. Teplo sa generuje priamo - nie je potrebné inštalovať konvenčné potrubia. Okrem toho sa zabráni stratám energie. V nízkoenergetických a pasívnych domoch sú elektrické systémy plošného vykurovania tiež alternatívou konvenčných kotlov kvôli nízkej energetickej potrebe pre vykurovanie. Priestor, ktorý je na to inak potrebný, je možné použiť odlišne. 

Elektrické vykurovacie systémy môžu byť inštalované pod rôznymi podlahami. Okrem laminátu a parkiet možno bez problémov pokladať elektrické povrchové vykurovanie tiež pod dlaždice alebo keramické krytiny. Náklady na elektrický systém podlahového vykurovania sú v porovnaní s celkovou investíciou pomerne nízke. Elektrické vykurovacie systémy od spoločnosti Viessmann možno rýchlo a ľahko zvládnuť.

 Elektrické podlahové vykurovanie možno pokladať aj pod laminátové podlahové krytiny.

Minimálna výška - ideálne pre laminát a parkety

S výškou iba 2,7 mm sú vykurovacie rohože vhodné tiež pre pokládku pod laminátové a parketové podlahy. Sú ideálnym riešením, ak obnova bytu nezahŕňa obnovu poteru v prospech konvenčného podlahového vykurovania.

Rohože sú položené ako plávajúce. Môžu byť inštalované rýchlo a ľahko pomocou jediného pripojovacieho kábla. Možno ich flexibilne prispôsobiť všetkým veľkostiam miestností. Sú tiež k dispozícii ako sada s ovládačmi a príslušenstvom.

Prehľad ďalších výhod

  • Decentralizované vykurovanie kúpeľní, kuchýň, zimných záhrad
  • Ekologická prevádzka so "zelenou" elektrinou
  • Systémové riešenie pre konvenčné a elektrické vykurovanie
  • Kompletné sety so všetkými potrebnými komponentmi

Produktový program

Vitoplanar EF2: Pre všetky typy podlahových krytín

Vitoplanar EF2: Pre všetky typy podlahových krytín

  • 150 W/m² 
  • 150 až 1 275 W (1 až 8,5 m2)
  • Samolepiace sieťové vykurovacie rohože
  • Ideálne pre modernizáciu aj novostavbu (iba 2,7 mm vysoké)
  • Iba jeden kábel na pripojenie (dvojžilový)
  • Prevádzka bez magnetického poľa (<25 nT)

termostat Vitoplanar

Vstavaný spínací termostat Vitoplanar s dotykovým displejom