Infrapanely Vitoplanar

Elektrické nástenné panely Viessmann ponúkajú širokú škálu použitia: Napríklad v kúpeľni počas prechodného obdobia, keď sa ešte neoplatí zapínať vykurovanie. Alebo v zimnej záhrade, v garáži alebo v suteréne, ktorý sa často používa ako hobby dielňa. Existuje mnoho dôvodov, prečo je elektrické panelové infra vykurovanie v takýchto prípadoch optimálnym riešením pre dočasnú výrobu tepla.

Príjemné infračervené teplo vďaka elektrickému nástennému vykurovaniu

Moderné systémy povrchového vykurovania, ktoré sú prevádzkované elektricky, sa často používajú vo forme nástenného vykurovania. Odtiaľ prenášajú tepelnú energiu do miestnosti vo forme infračerveného žiarenia. Mnoho ľudí veľmi dobre pozná infračervené žiarenie z lekárskych aplikácií. Pred masážou telo pohodlne zahreje. A v domácnosti sa infračervené lampy často používajú k úľave od prechladnutia.

Toto sálavé teplo však možno použiť aj na vykurovanie. K tomu vyvinuté povrchové vykurovanie vytvára svoj plný účinok, keď infračervené žiarenie zasiahne objekty a ľudí v dome. Táto energia sa potom rovnomerne vracia späť do obytného priestoru.

 

Na obrázku je nástenné infravykurovanie so zrkadlovým povrchom.

Infrapanely sú extrémne kompaktné

Infrapanel vydáva teplo do miestnosti v podobe konvekcie a vďaka svojej kompaktnej konštrukcii môže byť inštalovaný takmer kdekoľvek. Rovnako ako ostatné elektrické ohrievače pracuje na elektrinu, ktorej pripojenie je k dispozícii prakticky v každej obytnej budove. Ak chcete chrániť životné prostredie, môžete tiež využívať zelenú elektrinu.

Bez ohľadu na ich dizajn sú systémy Vitoplanar účinné a bezpečné. To zahŕňa trvale vysoký radiačný efekt, dva obmedzovače teploty pre najlepšie zabezpečenie, vysoko izolované chrbtové časti pre maximálne žiarenie, bezúdržbovú technológiu a technológiu bez magnetického poľa a v neposlednom rade flexibilné možnosti inštalácie. Zariadenia majú tiež takzvanú funkciu otvárania okien. Keď je okno otvorené, je zaistené, že sa zariadenie vypne a nebude fungovať nehospodárne.

Rozmanitosť typov a subtílny dizajn

Infračervené vykurovania sú vhodné pre montáž na stenu rovnako ako elektrický radiátor. Zariadenia sú k dispozícii v rôznych úrovniach výkonu, veľkosti, prevedení a spĺňajú všetky požiadavky na vykurovanie. Najmä ako elektrické ohrievače zrkadiel sú obzvlášť zaujímavé pre používateľov, ktorí oceňujú funkčnosť. Koniec koncov pôsobí na jednej strane ako žiarič a na druhej ako reflexný povrch. To umožňuje vysoko leštený povrch, ktorý dodáva radiátorom vzhľad bežného zrkadla. Kto má rád klasiku, môže si vybrať model s bielym povrchom.

Zelený napájací kábel ako symbol pre použitie zelenej elektriny pri nástennom vykurovaní.

Ďalšie výhody 

Vďaka spoločnosti Viessmann ako spoľahlivému nemeckému výrobcovi vykurovacích systémov získavajú koncoví zákazníci vysokokvalitné vykurovacie systémy, ktoré zaručujú komfort vykurovania jednoduchým stlačením tlačidla. Zariadenia sú takmer bezúdržbové a umožňujú rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Vďaka spôsobu ich práce nedochádza počas prevádzky k malým tepelným stratám.

Sú vhodné pre renováciu v starých budovách aj v novostavbách. Tam sú dokonca vhodné pre ekonomické úplné vykurovanie, ak je obvodový plášť budovy vhodne izolovaný. Je však bežnejšie ho používať ako doplnok tepelného čerpadla alebo plynového kondenzačného kotla.
 

Zhrnutie:

  • Decentralizované alebo centralizované vykurovanie kúpeľní, kuchýň, vestibulov
  • Vhodný aj pre dočasné budovy
  • Nízke investičné náklady
  • Ekologická prevádzka so "zelenou" elektrinou
  • Jednoduchá a rýchla inštalácia
  • Nie je nutná žiadna údržba

Produtkový program

Infrarotheizung Vitoplanar EI2

Vitoplanar EI6

Infrapanely
Výkony: 325/700/900 W
Biely povrch z ocele (RAL 9016)

Infrarotheizung Vitoplanar EI2

Vitoplanar EI2

Infrapanely
Výkony: 450/700 W
Zrkadlový sklenený povrch
Vitoplanar EI6 E – skoro neviditeľný

Vitoplanar EI6 E – skoro neviditeľný

Infračervený panel Vitoplanar EI6 E je patrný iba počas prevádzky. S najvyšším stupňom radiačnej účinnosti vyžaruje infračervený ohrievač efektívnym a energeticky úsporným spôsobom. Vďaka zapustenej inštalácie do stien a stropov je vykurovací systém ťažko viditeľný. Môže byť ovládaný buď káblovo alebo diaľkovo.


●  Výkon: 350 až 750 W.
●  Teplota povrchu: max. 120 ° C
●  Pripojenie: kábel bez konektora, 1 m
●  Zapustená inštalácia do sadrokartónu, betónu, drevených stropov alebo stien
●  Inštalačný rám s kľukovým systémom
●  Ovládanie: káblové / diaľkové
●  Bezúdržbové
●  Bez magnetických polí