FORMULA E CHAMPIONSHIP

Let’s drive. Into a new century

Majstrovstvá FIA Formuly E predstavujú najmladší a najmocnejší motorový šport na svete. V žiadnom inom športe sa súčasný prechod na nový energetický vek nedá vidieť jasnejšie. A v žiadnom inom športe sa nenachádza toľko paralel so súšasnými inovačnými technológiami spoločnosti Viessmann. Formula E predstavuje technologickú inováciu, maximálnu efektívnosť a obrat smerom k trvalo udržateľným energetickým riešeniam. Presne v týchto oblastiach je spoločnosť Viessmann v popredí a udáva nové štandardy.

„Svet sa mení, opúšťame vek fosílnych palív a vstupujeme do éry elektrifikácie. Tím Panasonic Jaguar Racing je ideálnym partnerom, aby sme prispeli k vízii nulových emisií a zdôraznili náš spoločný záväzok voči inovatívnym technológiam a udržateľnosti.“ (Max Viessmann)

V sezóne 2017/18 sa Viessmann stane oficiálnym partnerom tímu Jaguar-Panasonic. Pod vedením britského vedúceho tímu Jamesa Barkleyho budú súťažiť traja vysoko profilovaní a známi vodiči. Vrátane Nelsona Piqueta Jr., syna trojitého majstra sveta vo Formule 1 Nelsona Piqueta. 

Počas súčasnej sezóny vám umožníme prežiť Formulu E z prvej ruky - s exkluzívnymi podkladovými správami o tíme Jaguar Panasonic a pretekoch. 

bild_text_2_3_2_team.png

Tím 

Nelson Piquet jr.

Nelson Piquet jr. je synom legendy Formule 1 a trojnásobným majstrom sveta Nelsonom Piquetom.Od prvej sezóny Formuly E 2014 sa zrodil v brazílsokm Heidelbergu šampión. So svojimi skúsenosťami z troch sezón ako profesionálny vodič prináša hodnotné poznatky tímu Jaguar Racing Formula E. 

Mitch Evans

Už v minulosti vo Formule E priniesol Mitch Evans väčšinu bodov pre tím Jaguar-Panasonic. Mladý je považovaný za jeden z najväčších talentov v medzinárodnom motošporte. Novo Zélanďan je považovaný za jednu z blížiacich sa hviezd a tvári celoelektrickej racingovej série. 

Ho-Pi Tung

Ho–Pi Tung je Číňan narodený v Holandsku. Ako skúšobný a rezervný pilot vo vozidle Formuly E podporuje dvoch jazdcov s pomocou a radou. Bývalý testovací jazdec vo Formule 1, vo Formule 3, GP2 a tiež v sérii LeMans dosiahol veľké úspechy.

Prehľad závodov 2017/2018

Weltkarte mit Uebersicht der Rennen