Hor sa do nového storočia!

Jubileum sa rýchlo zmení na čisto historickú udalosť. My však slávime 100 rokov spoločnosti Viessmann. A ako spoločnosť Viessmann sme sa vždy pozerali dopredu. Nadšenie pre nové veci je v našej DNA. K tomu však neoddeliteľne patrí aj zodpovednosť za budúce generácie.

A takisto istota, že len spolu so svojimi zamestnancami a partnermi môžeme splniť základnú potrebu ľudí: základnú potrebu pohody.

Odjakživa označoval skok do nového storočia zmenu, pre nové technológie, pre nové myslenie. Tešte sa s nami na rok plný impulzov a pohnutých momentov. Veď 100 rokov sa človek nedožíva každý deň.

Zo srdca váš

Martin Viessmann
Maximilian Viessmann

Into a new century


K aktivovaniu videí kliknite prosím na tlačítko Play. Berte na vedomie, že spustením videí ste odoslali údaje YouTube. Podrobnosti sa dočítate v Prehlásení o ochrane osobných údajov.

100 rokov spoločnosti Viessmann - jubilejný film
100 rokov spoločnosti Viessmann - jubilejný film

Prognóza

Na novú éru energie!

Do roku 2050 by sa mal svet zaobísť bez fosílnych palív. Spôsob využívania energie sa radikálne zmení.

Hancím motorom tochto vývoja je digitalizácia. Náš každodenný život bude stále viac a viac prepojený sieťou – autonómne vozidlá, ktoré nás premiestnia z bodu A do B, až po inteligentné domy budúcnosti. Pozrite sa na inteligentné využívanie energie zajtrajška.

 

Pohoda a šetrenie energie

V dome budúcnosti vládne komfortná klíma. Ak napríklad vstúpi člen rodiny do obývačky, automaticky sa nastaví jeho obľúbená teplota.

 

Pohoda a šetrenie energie

Nezávislí so silou slnka

Dom budúcnosti cez deň nabíja svoje energetické zásobníky. Zatiaľ čo obyvatelia domu spia, nabíjajú sa batérie elektrických bicyklov a elektrického automobilu: Zajtrajšok sa začína s plnými nádržami.

 

Nezávislí so silou slnka

Zelená energia pre Heizung & Co.

Tento dom nezásobuje zelenou energiou len elektrické prístroje či automobil, ale z obnoviteľných energií dodáva aj teplo. Ak slnko dlhšie nesvieti a batéria v dome je prázdna, stane sa dodávateľom energie vlastný elektrický automobil.

 

Zelená energia pre Heizung & Co.

Burza s elektrickým prúdom pri plote záhrady

Kto nespotrebuje dnes svoju vyrobenú ekologickú energiu, dodá ju do verejnej siete. V budúcnosti môže majiteľ domu dodávať energiu aj svojim susedom.

 

Burza s elektrickým prúdom pri plote záhrady

Pohľad do diaľky

Inovácie včerajška a dneška

Biferálna vykurovacia plocha alebo sálavý horák MatriX: Zoznam míľnikov v 100-ročnej histórii spoločnosti Viessmann je dlhý. Od začiatku bola spoločnosť priekopníkom v oblasti technológií, ktoré spôsobilI revolúciu vo vykurovaní a smerovali vždy vpred:

Priekopník v spotrebe energie

80. roky 20. storočia sú desaťročím biferálnej vykurovacej plochy. Tá umožňuje poháňať kotol pri nízkych teplotách, a tak ušetriť až 40 percent energie - bez toho, aby vzniklo nebezpečenstvo korózie. V roku 2001 prichádza na trh radiálna vykurovacia plocha Inox. V moderných kotloch sa postará o to, aby vyšlo nazmar čo najmenej nevyužitého odpadového tepla.

Rok 1980 - biferálna vykurovacia plocha

1980

Biferálna vykurovacia plocha

Rok 2001 - Inox Radial

2001

Inox Radial

Dva v jednom

Už v 60. rokoch 20. storočia odštartoval duokotol - predchodca olejového vykurovania - svoje triumfálne ťaženie. S ním je možné spaľovať nielen pevné palivá ako koks, ale aj olej. Okrem toho prietokový ohrievač umožňuje ohrievanie pitnej vody. To, ako sa dajú odlišné spôsoby prevádzky inteligentne spojiť, ukazujú dnes hybridné vykurovacie systémy od spoločnosti Viessmann. Voliteľne sa tu môžu použiť obnoviteľné energie ako olej a plyn. Automaticky sa zvolí najvýhodnejší variant.

1965 - Triola-B

1965

Triola-B

Rok 2015 - Vitocaldens 222-F

2015

Vitocaldens 222-F

Priekopníci v solárnej energii

Dávno predtým, než mnohí majitelia domov stavili na zelenú energiu z vlastnej strechy, začína spoločnosť Viessmann v roku 1976 s výrobou solárnych kolektorov. Pomocou moderných plochých a rúrkových vákuových kolektorov od spoločnosti Viessmann sa dá v súčasnosti ročne usporiť tretina energie potrebnej na vykurovanie a ohrievanie teplej vody.

Rok 1978 - Acredal-W

1978

Acredal-W

Rok 2017 - Vitosol 200-FM

2017

Vitosol 200-FM

Vykurovanie teplom z prírody

Vykurovať šetrne k životnému prostrediu s energiou zo vzduchu, zeme, slnka alebo podzemnej vody. Už v roku 1978 prináša spoločnosť Viessmann na trh svoje prvé tepelné čerpadlo. V súčasnosti vyrába podnik v rámci série Vitocal veľmi účinné tepelné čerpadlá, ktorých výkon je dostatočne veľký na vykurovanie a ohrievanie pitnej vody pre dom s niekoľkými rodinami.

1981 - L-08

1981

L-08

2015 - Vitocal 300-A

2015

Vitocal 300-A


Pohľad späť

Stanice na ceste k úspechu

Prelom v Hof

Zámočník Johann Viessmann sa osamostatnil v roku 1917. Krátko na to nestaval len poľnohospodárske stroje. Podarilo sa mu vyvinúť novú generáciu kotlov, ktoré poskytujú teplo rýchlejšie a spotrebujú menej paliva.

aufbruch-in-hof-.png

V Hofe na Saale na ulici Alsenbergerstraße zakladá Johann Viessmann svoju firmu.

Vďaka svojmu technickému talentu dosiahne zakladateľ spoločnosti Viessmann rýchlo úspech.

V roku 1928 začína spoločnosť s výrobou kotlov.

Vzostup k priemyselnému podniku

Od roku 1937 buduje Johann Viessmann v hesénskom meste Allendorf-Eder podnik, ktorý sa neskôr stane kmeňovým závodom súčasnej skupiny Viessmann. V roku 1947 preberá Hans Viessmann po otcovi podnik s 35 zamestnancami a rozvíja ho na veľký priemyselný podnik.

Hans Viessmann

Hospodársky zázrak: Syn zakladateľa Hans Viessmann zmodernizuje podnik a urobí ho úspešným v celom Nemecku a na prvých zahraničných trhoch.

Prvá hala závodu bude v Allendorfe

Prvá hala závodu bude postavená v Allendorfe.

V Allendorfe sa už predtým vyrábali moderné vykurovacie kotly.

V Allendorfe sa už predtým vyrábali moderné vykurovacie kotly.

Už v 60. rokoch 20. storočia vyrába zhruba 350 zamestnancov okolo 5 000 kotlov ročne.

Udržateľne úspešní

Na prelome rokov 1991-1992 prenáša Hans Viessmann zodpovednosť za vykurovaciu techniku na svojho syna Martina. Úplne navrchu jeho agendy: Energetická efektívnosť a internacionalizácia.

Výmena generácií
Zvýšenie zahraničného obchodu na 50 percent.

Martin Viessmann zvýši podiel zahraničného obchodu z 10 na 50 percent celkového obratu - s týmto cieľom otvorí pobočky vo východnej Európe a v Ázii.

Viessmann Technikum

Technikum otvorené v roku 2017 zvýši efektívnosť vo výskume a vývoji.

Maximilian Viessmann

Od roku 2016 je na palube Maximilian Viessmann a poháňa digitálnu zmenu v spoločnosti Viessmann.


Viessmann Group 2017

viessmann-map.gif

12 100 zamestnancov na celom svete pracuje pre podnik Viessmann

2,37 mld. obrat

55% podiel exportu

20 obchodných zastúpení celosvetovo

23 výrobných závodov v 12 krajinách

Predajné aktivity v 74 krajinách