Vitobloc 200 typ EM-20/39 - Kondenzačná technika je už integrovaná


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Hospodárna výroba elektriny a tepla pre vlastnú (s)potrebu
  • Jednotka je kompletne zapojená a odskúšaná výrobcom
  • Nízkovibračný 4-valcový zážihový plynový motor (možný je zemný plyn ako aj bioplyn)
  • inverval údržby: 6 000 hodín prevádzky bez doplnenia oleja
  • Osvedčené systémy diaľkového monitorovania cez webový prehliadač (browser)
  • Energetická trieda: A++


Osvedčená technika

blokové kogeneračné jednotky (BKJ) Vitobloc 200 sú systémy pripravené na prevádzku. V jednotnom ráme je umiestnený motor, generátor, odhlučnené teleso a regulácia.

Blokové kogeneračné jednotky sú vhodné všade tam, kde je priebežne potrebné teplo a zariadenie beží dostatočne dlho na výrobu elektriny. To platí napr. pre hotely, obytné jednotky od 30 do 50 bytov, rekreačné komplexy, plavárne, nákupné centrá ako aj pre priemysel, obchod a komerčné prevádzky.

Moduly BKJ Vitobloc 200 EM-20/39 dodávajú 20 kWel a 39 kWth. Integrovaná kondenzačná technika umožňuje využitie až 95 percent použitého paliva. Doteraz už bolo celkovo nainštalovaných 2 500 modulov osvedčeného Vitobloc 200.


Vysoká hospodárnosť vďaka dlhým intervalom údržby

Dlhšie intervaly údržby vďaka integrovanému doplňovaniu mazacieho oleja znižujú prevádzkové náklady ako aj ich prestoje. Jednotky kompletne pripravené a odskúšané výrobcom znamenajú minimálne inštalačné náklady a osvedčený výkon.

Na porovnanie: V prípade auta by interval údržby 6 000 hodín znamenal, že auto by muselo do servisu až po ubehnutí závratných 360 000 kilometrov.


Rez produktu

Vitobloc-200_EM-20-Schnitt.png

Funkčná schéma

Funktionsschema_Vitobloc_EM-20_39.jpg