Vitocal 343-G: Kompaktný systém pre rodinný dom

Profitujte z týchto výhod:

  • Pripravené pre pripojenie solárneho zariadenia
  • Kompaktné rozmery s nízkym nárokom na priestor
  • Integrovaný 220-litrový zásobník teplej vody
  • Ovládanie voliteľného vetracieho prístroja Vitovent 300-F pomocou regulátora tepelného čerpadla
  • Optimalizované využitie elektriny u vlastných fotovoltaických zariadení
  • Trieda energetickej účinnosti A++*

 

*Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EU č.811/2013 Vykurovanie, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotná aplikácia (W35)

 

Vrátane solárnej regulácie

Vitocal 343-G je mimoriadne kompaktný systém tepelných čerpadiel. Disponuje vystaveným zásobníkom na vodu o objeme 220 litrov a je pripravený na pripojenie solárneho zariadenia. K tomuto účelu je taktiež integrovaná regulácia. So svojou malou inštalačnou plochou a výkonom do 10,3 kW sa tepelné čerpadlo hodí hlavne pre novostavbu rodinného domu.

Jednoduché ovládanie

Regulácia Vitotronic robí ovládanie tepelného čerpadla obzvlášť jednoduchým. Zrozumiteľný text a grafický displej zobrazujú spotrebu solárnej energie a vykurovacej charakteristiky. Vitocal 343-G ide prostredníctvom aplikácie Vitotrol ovládať z každého miesta cez smartfón alebo tablet.  


Kompaktné tepelné čerpadlo 343-G

Kompaktné tepelné čerpadlá zem/voda Vitocal 343-G a Vitocal 333-G boli vyvinuté ako kompaktné, vysoko účinné riešenie pre novostavby. Prostredníctvom veľkoryso dimenzovaného výmenníka tepla sa dosahuje vysoká hodnota COP (COP = Coefficient of Performance) až 5,0 podľa normy EN 14511 pri B0/W35.

Ročné pracovné číslo udáva pomer medzi odovzdaným množstvom tepla (vykurovacie teplo) a privádzanou elektrickou energiou počas jedného roka. Významný podiel na zvýšení ročného pracovného čísla má systém RCD (refrigerant cycle diagnostic). Prostredníctvom ktorého je zabezpečený optimálny výkon tepelného čerpadla v každom prevádzkovom bode.

Energeticky úsporné vysoko účinné čerpadlá pre soľankový a vykurovací okruh zabezpečujú vo všetkých troch výkonových alternatívach mimoriadne nízku spotrebu a tým vysoké ročné pracovné číslo.

Wärmepumpen-Kompaktgerät Vitocal 343-G

Tepelné čerpadlo Vitocal 343-G bolo vyvinuté ako kompaktné, vysoko efektívne zariadenie do novostavieb. 

Kompaktné tepelné čerpadlá zem/voda sú dostupné v troch verziách: S pripojením na solárne zariadenie a bez neho a aj s integrovanou funkciou chladenia NC („natural cooling“).Pre vysoký komfort prípravy teplej vody sú integrované 170-litrové zásobníky na teplú vodu (solárna verzia má 220 litrov). Základ tvorí vysoko účinný modul tepelného čerpadla.

Vďaka chladiacemu okruhu s elektronickým expanznýmventilom (EEV), systému RCD (refrigerantcycle diagnostic) vyvinutého spoločnosťouViessmann a sériovej výbave s energetickyúspornými vysoko účinnými čerpadlami sútieto kompaktné zariadenia mimoriadne úsporné.Všetko sa odzrkadlí v dlhej životnosti svysokými ročnými pracovnými číslami (SCOP)a v nízkych nákladoch na spotrebu.

Malá inštalačná placha

Tieto tepelné čerpadlá sú vďaka malej potrebe miesta vhodné najmä v obmedzených priestorových podmienkach: V kompaktnom zariadení je už umiestnené obehové čerpadlo soľanky, čerpadlo vykurovacieho okruhu a 3-cestný prepínací ventil. Kryt kompaktného zariadenia úplne izoluje chladiaci modul/hydraulický priestor od okolia a spolu s trojrozmernou redukciou vibrácií znižuje prevádzkovú hlučnosťna minimum. S akustickým výkonom 38 dB(A) pri B0/W35 patria kompaktné tepelné čerpadlá k najtichším vo svojej kategórii.

Zariadenie má možnosť pre uľahčenie inštalácie oddeliť zásobník a chladivový okruh. Variabilné pripojovacie príslušenstvo uľahčuje inštaláciu.

Regelung Vitotronic 200

Komfortná obsluha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka perfektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 - dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.  

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,7 až 10,4 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime
V závislosti na výkonovom stupni až 5,0
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie Vitotrol.
Príprava teplej vody
Integrovaný solárny zásobník na 220 litrov
Ďalšie funkcie
"natural cooling"- funkcia chladenia s boxom typu NC-Box
Vitocal_343-G_Schnitt.png