Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 242-G je pripravené  na solárnu prevádzku

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Kompaktné tepelné čerpadlá zem/voda s vykurovacími výkonmi od 6,1 do 10 kW.
  • Tepelné čerpadlo je možné použiť aj v prevedení voda/voda (potrebné príslušenstvo).
  • Vysoký komfort prípravy teplej vody vďaka integrovanému 220 litrovému (Vitocal 242-G) a 170-litrovému (Vitocal 222-G) zásobníku na teplú vodu.
  • Mimoriadne tiché vďaka zvukovo izolovanej konštrukcii zariadenia s hladinou akustického výkonu 43 dB(A) pri B0/W35.
  • Teplota na výstupe: do 60 °C.
  • Funkcia chladenia NC („natural cooling“) s NC-boxom (príslušenstvo).
  • Sériovo integrovaný prietokový ohrievač vykurovacej vody 9 kW.
 
 

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 242-G

V kompaktných tepelných čerpadlách zem/voda (voda/voda) Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú už integrované všetky hydraulické komponenty potrebné na vykurovanie obytného priestoru a ohrev pitnej vody.

Vykurovacie výkony od 6,1 do 10,0 kW sú vhodné na použitie v rodinných domoch. Teploty na výstupe do 60 °C umožňujú prevádzku v spojení s radiátormi.

Obe tepelné čerpadlá sú cenovo výhodné alternatívy ku kompaktným zariadeniam z radu 300. Pomocou špirálového kompresoraa termostaticky regulovaného expanzného ventilu dosiahnete výkonové čísla až do 4,5 (podľanormy EN 14511 pri B0/W35).

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 242-G

Kompaktné a veľmi priestorovo úsporné tepelné čerpadlo  Vitocal 242-G už obsahuje všetky komponenty potrebné na integrovaný ohrev pitnej vody. Vitocal 242-G je pripravený na solárnu prevádzku. 

Vitocal 242-G je pripravený na solárnu prevádzku

Vitocal 242-G je pripravený na pripojenie solárneho zariadenia na ohrev pitnej vody. 220-litrový solárny zásobník a solárna regulácia umožňuje maximálne využitie solárneho tepla.

Mimoriadne tichý chod

Vďaka zvukovo izolovanej konštrukcii pracujú kompaktné tepelné čerpadlá mimoriadne ticho a sú vhodné aj na inštaláciu v blízkosti obytných priestorov.

Prírodné vykurovanie – prírodné chladenie

Kompaktné tepelné čerpadlá zabezpečujú v nízkoenergetických domoch aj v horúcom lete príjemnú klímu. S funkciou „naturalcooling“ dostanete chlad zo zeme do domu. Na to potrebujete ako príslušenstvo NC-box Viessmann.

Regulácia Vitotronic 200

Komfortná oblsuha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka prefektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 – dostupná v každom čase cez aplikáciu App na vašich smartfńoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App & Vitotrol Plus App

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii.

Aplikácia Vitotrol plus

Aplikácia Vitotrol umožňuje diaľkové ovládanie všetkých vykurovacích okruhov vo vykurovacom zariadení. Slúži k nastaveniu prevádzkových programov, požadovaných hodnôt a časových programov, zobrazujú sa dáta o prevádzke a spotrebe. Naviac umožňuje zobrazenie solárnych výťažkov. 

 

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,9 až 10 kW
Koeficient výkonu COP v režime vykurovania
V závislosti na výkonovom stupni až 4,3
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenia pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie možné pomocou aplikácie Vitotrol
Príprava teplej vody
Integrovaný solárny zásobník na 220 litrov
Ďalšie vlastnosti
"natural cooling"- funkcia chladenia boxom typu NC-Box
Vitocal_242-G_Schnitt.png