Vitocal 300-A – účinné a pekne tvarované


Profitujte aj vy z týchto výhod
 

  • Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda v modernom dizajne
  • Nízke náklady na prúd počas bežnej prevádzky
  • Príprava na pripojenie fotovoltaického zariadenia
  • Komfortný ohrev pitnej vody vďaka vysokému výkonu
  • Jednoduchá obsluha cez mobilné koncové zariadenia ako je smartfón či tablet
  • Energetická trieda*: A++
*Pri nízkoteplotnom použití (35 °C)

 


Solárna elektrina znižuje prevádzkové náklady

Skutočný dizajnový skvost je tepelné čerpadlo typu vzduch/voda Vitocal 300-A. Inštaluje sa do záhrady a využíva bezplatné teplo okolitého vzduchu. Zariadenie je koncipované predovšetkým na modernizáciu rodinných domov.

Už v bežnej prevádzke je tepelné čerpadlo Vitocal 300-A veľmi tiché. Počas noci hlučnosť ventilátora výrazne redukujú znížené otáčky.

Prúd z vlastného fotovoltaického zariadenia možno využívať na prevádzku elektrických komponentov znížiť tak ešte viac už beztak nízke prevádzkové náklady.


Jednoduché chladenie počas leta

Vitocal 300-A je už pripravený na reverznú chladiacu prevádzku počas teplejšieho obdobia.

Konvektory alebo plošné chladiace systémy pritom vytvárajú aj pri sparných letných teplotách príjemnú klímu v miestnosti.


Tepelné čerpadlo typu vzuch/voda Vitocal 300-A

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda Vitocal 300-A

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda Vitocal 300-A nezaujme len  svojím moderným dizajnom. S maximálnou teplotou na prívode až 65 °C na vykurovanie a pohodlný ohrev pitnej vody je zariadenie vhodné predovšetkým na modernizáciu rodinných domov.

Flexibilné a tiché

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda Vitocal 300-A sa inštaluje mimo budovy a využíva bezplatný okolitý vzduch. S ventilátorom na jednosmerný prúd a regulovanými otáčkami, modulujúcim kompresorom a zvukovo izolovanou konštrukciou zariadenia s dvojprúdovým vzduchovým vedením je tepelné čerpadlo s hladinou akustického výkonu menej než 54 dB(A) mimoriadne tiché. V nočných hodinách sa može ešte väčšmi znížiť počet otáčok ventilátora.

Vysoká hodnota COP pre spoľahlivé zásobovanie teplom

Scroll kompresor s regulovanými otáčkami a bezkefovým motorom s permanentným
magnetom a vstrekovaním pary a aj s elektronickým expanzným ventilom biflow zabezpečujú
vysokú hodnotu COP podľa EN 14511 až do 5,0 (A7/W35).

Vďaka vstrekovaniu pary sa zvýši učinnosť najmä pri vyšších teplotách na prívode. Čo sa týka zásobovania teplom, Vitocal 300-A je spoľahlivý a najmä pri čiastočnej záťažovej prevádzke výrazne znižuje naklady na elektrický prúd.

Jednoduché chladenie v lete

Čerpadlo Vitocal 300-A je už pripravené na reverzibilnú prevádzku na chladenie priestorov v teplom ročnom období. Konvektory alebo plošné chladiace systémy vytvoria pri vyšších letných teplotách príjemnú atmosféru v miestnostiach.

Pripravená na využitie fotovoltického prúdu a funkcie SmartGrid

Ďalšiu úsporu prevádzkových nákladov umožní zapojenie fotovoltickéh zariadenia. Vlastný vyrobený prúd sa môže použiť napríklad na prevádzku čerpadla Vitocal 300-A. Okrem toho je Vitocal 300-A pripravený na aplikácie  SmartGrid (inteligentné zapojenie do elektrických sietí).


design-award-vitocal-300-a.jpg

2015 | German Design Award SPECIAL MENTION

V kategórii "Excellent Product Design – Building and Energy" bolo Viessmann tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A vyznamenané cenou German Design Award SPECIAL MENTION 2015.
 

Regulácia Vitotronic 200

Diaľkové ovládanie alebo ovládanie prostredníctvom aplikácie

Vitocal 300-A je vybavené regulačnou jednotkou Vitotronic 200 (typ WO1C). Regulačná jednotka je pripravená na použitie v diaľkových ovládaniach a umožňuje pohodlné ovládanie z obytného priestoru.

Prostredníctvom aplikácie ViCare a Vitoconnect sa dá systém ovládať zovšadiaľ aj prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

Vitoconnect 100 ovládanie zvládne

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

 

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu – kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,8 až 13,4 kW
Koeficient výkonu COP v režime vykurovania
Až do 5,0 (vzduch 7 °C/ voda 35 °C)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok – riešenia pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodiný dom, novostavba, modernizácia
Ovládanie
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie možné pomocou aplikácie Vitotrol
Príprava teplej vody
Nutný prídavný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody.
Ďalšie vlastnosti
Reverzibilné tepelné čerpadlo vzduch/voda k vykurovaniu a chladeniu pre vonkajšiu inštaláciu.
Vitocal-300-A-rund-Schnitt.png