Vitocal 300-A – efektívne vykurovať vzduchom


Profitujte aj vy z týchto výhod
 

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda k vykurovaniu a chladeniu
  • "active cooling" pre príjemné temperovanie v miestnosti v lete
  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokej účinnosti
  • Ako Silent-prevedenie mimoriadne tiché
  • Energetická trieda: A++ *
*Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EU č. 811/2013 Vykurovanie, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotné aplikácie (W35)
 

Vysoký komfort pri nízkych investíciách

U tepelného čerpadla vzduch/voda Vitocal 300-A nevznikajú žiadne dodatočné investície. odpadajú vŕtacie práce pre zemné sondy alebo položenie zemného kolektoru. Taktiež nie je potrebný nákladný vyrovnávací alebo nabíjací zásobník.

Výkon čerpadla je dostačujúci pre vykurovanie a ohrev pitnej vody. Tým sú účty za fosílne palivá minulosťou. je vyžadovaný iba prúd pre systém tepelných čerpadiel.

V závoslosti od stavebných pomerov je možné Vitocal 300-A inštalovať vnútri alebo mimo budovu.


Vyladené pre individuálne priania

Individuálne požiadavky na teplotný komfort a taktiež predpoklady pre inštaláciu tepelného čerpadla sú za každým iné. Pre tento účeô ponáka firma Viessmann pre Vitocal 300-A rozsiahli dopolnkový program príslušenstva.

Podľa požiadavky bude tepelné čerpadlo dodané kompletne zmontované s vysoko účinným čerpadlom (energetický štítok A) a 3-cestným prepínacím ventilom. V prípade potreby môže byť ľahko zabudovaný elektrický prietokový ohrievač teplej vody.


Regelung Vitotronic 200

Komfortná obsluha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka perfektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 - dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App & Vitotrol Plus App

Aplikácia ViCare

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

Aplikácia Vitotrol plus

Aplikácia Vitotrol umožňuje ovládanie všetkých vykurovacích okruhov vo vykurovacom zariadení. Slúži k nastaveniu prevádzkových programov, požadovaných hodnôt, časových programov a zobrazujú sa taktiež dáta o prevádzke a spotrebe. Naviac umožňuje zobrazenie solárnych výťažkov.  

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
3 až 9 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režime
až do 5,0 (vzduch 7 °C/ voda 35 °C)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok - riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35).
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba, bivalentné systémy
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie Vitotrol.
Príprava teplej vody
Nutný prídavný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody.
Ďalšie funkcie
Reverzibilné tepelné čerpadlo vzduch/voda k vykurovaniu a chladeniu pre vnútorné a vonkajšie použitie.
Rez produktu tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A