Vitocal 161-A – teplá voda z odpadového vzduchu

 

Profitujte aj vy z týchto výhod
 

  • Cenovo atraktívne tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody
  • 300 litrový zásobník s namontovanou reguláciou
  • Teplota vody do 65 °C
  • Kombinovateľnosť´so solárnym zariadením
  • Optimálne využitie vlastnej vyrobenej elektriny
  • Energetická trieda: A+


Energeticky úsporná a hygienická príprava teplej vody

Vitocal 161-A je kompaktné tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody. Na toto odoberá teplo obsiahnuté vo vzduchu v miestnosti a zohrieva vodu v 300 litrovom zásobníku.

Vhodné je rovnako pre rodinné domy, ak aj pre menšie komerčné prevádzky. Ideálne sú pre pekárne, kde je potrebné chladiť vzduch v miestnosti.

Využiteľnú teplotu vody je možné z dôvody hygieny pitnej vody zvýšiť až na 65 °C.


K dispozícii je toto čerpadlo vo variante pre odpadový vzduch a pre okolitý vzduch

V prípade varianty na okolitý vzduch je teplo odoberané len vzduchu v miestnosti. Pri variante na odpadový vzduch využíva Vitocal 161-A prostredníctvom kanálov teplý vzduch z iných miestnosti, napr. z kúpeľne či kuchyne. Na toto je potrebné len vymeniť veko.

Na rýchly ohrev vody je možné zariadenie dodatočne vybaviť aj elektrickou ohrevnou vložkou.


Tepelné čerpadlo na teplú vodu Vitocal 161-A

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 161-A je vybavené všetkými komponentmi na efektívnu prípravu teplej vody. Okrem modulu tepelného čerpadla obsahuje priestorovo nenáročný kryt aj 300-litrový zásobník na teplú vodu a reguláciu.

Vitocal 161-A využíva vzduch z miestnosti na lacný ohrev pitnej vody. Vhodný je pritom na použitie v rodinných domoch rovnako ako v menšej priemyselnej prevádzke. Ideálnymi oblasťami použitia sú pekárne alebo situácie,v ktorých sa môže využiť odpadové teplo (napríklad vo vínnej pivnici alebo v chladiacej miestnosti na potraviny).

Tepelné čerpadlo je dostupné bez rúrkového výmenníka tepla (model WWK) pre monovalentnú prevádzku alebo s integrovaným rúrkovým výmenníkom tepla (model WWKS) na použitie v bivalentnom vykurovacom systéme, napríklad v kombinácii so solárnym zariadením.

Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody Vitocal 161-A

Vitocal 161-A využíva okolitý vzduch na prípravuu teplej vody.

K dispozícii na okolitý alebo odpadový vzduch

Pri verzii na okolitý vzduch využíva Vitocal 161-A vzduch z miestnosti, v ktorej je inštalovaný. Nasatému vzduchu sa odoberie časť tepla a tepelné čerpadlo zvýši jeho teplotu na využiteľnú úroveň (až na 65 °C pre zvýšenú hygienu teplej vody). Z miestností sa odstraňuje vlhkosť, čím sa chránia stavebné materiály a zvyšuje sa kvalita bývania.

Výmenou krytu na okolitý vzduch za kryt na odpadový vzduch (príslušenstvo) sa môže Vitocal 161-A použiť aj ako vetracie zariadenie na odpadový vzduch s rekuperáciou tepla. Teplý odpadový vzduch z miestností, napríklad z kúpeľne alebo kuchyne, sa odvádza prostredníctvom kanálov. Z týchto miestností sa tak odstráni vlhkosť a škodlivé látky.

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
pri ohreve pitnej vody od 15 do 45 °C a 15 °C teplote vzduchu: 1,7 kW
COP
3,7 podľa európskej normy 255 (vzduch 15 °C/voda 15–45 °C)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A+
Oblasti použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinné domy, novostavba
Príprava teplej vody
Teplota teplej vody s tepelným čerpadlom 65 °C
Ďalšie vlastnosti
Optimalizácia spotreby vlastne vyrobenej elektriny vďaka fotovoltaike
Vitocal_161-A_Schnitt.png