Vitocrossal 200: Nový kondenzačný kotol značky Viessmann, udáva nové štandardy pre údržbu a servis


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Plynový kondenzačný kotol, 87 až 311 kW
  • Normovaný stupeň využitia: do 98 % (Hs)
  • Vysoká bezpečnosť prevádzky a dlhá životnosť na základe povrchu výmenníka tepla z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele odolnej proti korózii pre vysoko účinný prenos tepla a vysoký stupeň kondenzácie
  • Samočistiaci účinok prostredníctvom povrchu z ušľachtilej ocele
  • Sálavý horák MatriX, resp. cylindrický horák MatriX pre mimoriadne tichú a ekologickú prevádzku, s veľkým modulačným rozsahom
  • Prevádzka voliteľne závislá alebo nezávislá na vzduchu v miestnosti
  • Všetky hydraulické prípoje možno namontovať zhora
Hohe Service- und Wartungsfreundlichkeit durch verschiebbare Seitenverkleidungen und klappbare Kesselabdeckung

Plynový kondenzačný kotol Vitocrossal 200 typ CM2C 

Plynový kondenzačný kotol Vitocrossal 200 (typ CM2C) s výkonom 87 až 311 kW udáva nové štandardy. 

Najvyšší komfort obsluhy 

V neposlednom rade Vitocrossal 200 presviedča najvyššou úrovňou komfortu obsluhy. Prednú časť krytu kotla ľahko otvoriť pomocou plynovej pružiny nahor. Bočné panely sa posúvajú dozadu pre neobmedzený prístup k horáku MatriX.

Kvalitná kondenzačná technológia

Kotol Vitocrossal 200 pozostáva z osvedčených komponentov kondenzačnej techniky firmy Viessmann a disponuje rovnako ako Vitocrossal 300 výhrevnou plochou Inox-Crossal so sálavým horákom MatriX.

Kotol Vitocrossal 200 možno v celom výkonostnom rozsahu prevádzkovať ako závislý alebo nezávislý na vzduchu v miestnosti. 

Regelung Vitotronic 200

Komfortné a výkonné regulácie 

Hospodárnu a bezpečnú prevádzku vykurovacieho systému zabezpečuje komunikácie-schopný digitálny regulačný systém Vitotronic.

Mimoriadne dobrý výkon ponúka Vitotronic 300 pri prevádzke vo viackotlových systémoch až s ôsmimi kotlami a plynulo klesajúcou teplotou kotlovej vody. Systémy s jedným alebo dvomi okruhmi možno regulovať pomocou voliteľného zmiešavača. 

Vyslovene komfortný je integrovaný diagnostický systém a obslužná jednotka s farebným dotykovým displejom. Externé zariadenia sa pripájajú jednoducho cez systémové konektory.

Štandardizovaná komunikačná zbernica LON umožňuje kompletnú integráciu do systémov riadenia budov. Diaľkový monitoring cez Internet TeleControl je kedykoľvek možný so zariadeniami Vitocom a Vitodata. 

Dvojkotlové zariadenie do 1240 kW

Už pre výkony od 87 kW možno z regulačného hľadiska a na strane spalín prevádzkovať dva kotly Vitocrossal 200 v kaskáde. Firma Viessmann dodáva pre dvojkotlové zariadenia špeciálne zberné vedenia spalín z ušľachtilej ocele a hydraulické systémové potrubia. 


Aufeinander abgestimmt: Systemtechnik

Vzájomné zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
87 až 311 kW
Normovaný stupeň využitia
do 98 % (Hs)
Energetická trieda účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
zemný plyn a od výkonu 186 kW aj skvapalnený plyn
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinné domy/bytové domy, komerčné prevádzky, novostavba a modernizácia
Obsluha
Jednoduché ovládanie regulácie Vitotronic s farebným dotykovým displejom.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkovy ohrievač vody, ktorý je potrebný na zabezpečenie vysokého pohodlia.
Ďalšie vlastnosti
Diskový horák MatriX pre tichú a ekologickú prevádzku s veľkým modulačným rozsahom.
Produktschnitt Gas-Brennwertkessel Vitocrossal 200 Typ CM2C