Vitoplex 300 – veľká vykurovacia plocha vďaka rúrkam Triplex


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Viacvrstvové konvekčné výhrevné plochy pre vysokú prevádzkovú bezpečnosť a dlhú životnosť
  • Normovaný stupeň využitia: 90 % (Hs)/96 % (Hi)
  • Optimálne spaľovanie a nízke emisie škodlivín pomocou pretlakového horáku na olej/plyn do výkonu 2000 kW
  • Kompaktná konštrukcia pre ľahkú dopravu a nízke inštalačné výšky – dôležité pri modernizácii 
  • Dlhé prevádzkové časy horáka a menší počet spínacích intervalov vďaka veľkému objemu kotlovej vody šetria životné prostredie
  • Od výkonu 620 kW s pochôdznym krytom kotla – pre jednoduchú montáž aj údržbu


Trojťahový kotol s integrovaným nábehovým okruhom

Vitoplex 300 ponúka ako trojťahový kotol so svojimi osvedčenými viacvrstvovými konvekčnými výhrevnými plochami mimoriadne hospodárnu, nízkoemisnú a spoľahlivú prevádzku. Vďaka integrovanému nábehovému okruhu Therm-Control nie je vôbec potrebné separátne zvyšovanie teploty spiatočky. 


Viac vrstvové konvekčné výhrevné plochy pozostávajúce z rúrok Triplex

Viacvrstvové konvekčné výhrevné plochy kotla Vitoplex 300 pozostávajú z do seba zasunutých oceľových rúrok, ktoré sú zlisované dohromady tak, aby dobre viedli teplo. Vnútorná rúrka ponúka vďaka svojmu rebrovaniu až 2,5-krát väčšiu výhrevnú plochu ako tradičné hladké rúrky. 

Prestup tepla je regulovaný predovšetkým pomocou rôznych odstupov nalisovaných miest tak, aby v zadnej časti rúrok Triplex, kde prúdia už nie tak horúce spaliny, odvádzali menej tepla do kotlovej vody. Takto zostáva povrchová teplota nad rosným bodom, čo zabraňuje tvorbe kondenzátu a tak vzniku korózie. 

Nizkoteplotny-olejovyl-/plynovy-kotol Vitoplex 300

Trojťahový kotol s integrovaným štartom

Vitoplex 300 ponúka ako trojťahový kotol so svojimi osvedčenými viacvrstvovými konvekčnými vykurovacími plochami mimoriadne úspornú, spoľahlivú prevádzku s nízkym podielom škodlivín.


Komfortable und leistungsstarke Regelung Vitotronic mit Farb-Touch-Display

Komfortné a výkonné regulácie

Hospodárnu a bezpečnú prevádzku vykurovacieho systému zabezpečuje komunikácieschopný digitálny regulačný systém Vitotronic.

Mimoriadne dobrý výkon ponúka Vitotronic 300 pri prevádzke viackotlových systémov až s ôsmimi kotlami a plynulo klesajúcou teplotou kotlovej vody. Systémy s jedným alebo dvomi okruhmi možno regulovať pomocou voliteľného zmiešavača.

Vyslovene komfortný je integrovaný diagnostický systém a obslužná jednotka s farebným dotykovým displejom. Externé zariadenia sa pripájajú jednoducho cez systémové konektory.

Štandardizovaná komunikačná zbernica LON umožňuje kompletnú integráciu do systémov riadenia budov. Diaľkový monitoring cez Internet TeleControl je kedykoľvek možný so zariadeniami Vitocom a Vitodata. 

Vitoplex 300 | 405 až 2 000 kW

Prehľad

Výkon (kW)
405 až 2 000 kW
Normový stupeň využitia tepla
na vykurovací olej: 89 % (Hs)/95 % (Hi)
Palivo
icon-oel.png icon-gas.png
Zemný plyn E a ELL Použiť možno všetky bežne dostupné ľahké vykurovacie oleje. Vhodné horáky pre Vitoplex 300 od výrobcov Weishaupt a ELCO.
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytové domy, veľké obytné budovy, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácie
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic s jednoduchou obsluhou, zobrazením grafiky a zrozumiteľného textu, v závislosti od typu regulácie je možné aj ovládanie cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody, ktorý je potrebný na zabezpečenie vysokého pohodlia
Ďalšie vlastnosti
Integrovaná nábehová elektronika Therm-Control nahradzuje čerpadlo na primiešavanie a neustále zvyšovanie teploty spiatočky a znižuje čas potrebný na montáž ako aj náklady. Od výkonu 620 kW so zabudovaným krytom kotla – umožňuje inštaláciu a údržbu
Vitoplex-300-2000kW-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.