Vitoligno 300-C – efektívne riešenie vykurovania peletami

Profitujte aj vy z týchto výhod:

  • Najnižšia emisia prachových čiastočiek vďaka inovatívnej technológii spaľovania
  • Komfortná automatická funkcia
  • Pripravené pre kombináciu so solárnym systémom
  • Automatické čistenie spaľovacej komory
  • Vyprázdňovanie popolnice iba jeden až dvakrát do roka

 

Pelletkessel Vitoligno 300-C, 2,4 bis 12 kW

Kompaktný plnoautomatický peletový kotol Vitoligno 300-C

Kompaktný peletový kotol Vitoligno 300-C je efektívnym riešením pre nízkoenergetické novostavby. S výkonom od 2,4 do 8 alebo od 2,4 do 12 kW moduluje peletový kotol v pomere až 1:5 a presvedčí vás nízkou spotrebou energie. Manipulácia s kotlom Vitoligno 300-C je veľmi jednoduchá a vykurovanie drevenými peletami sa stáva výslovne pohodlným. Prakticky všetko je automatické – od podávania drevených peliet až po čistenie.


design-award-vitoligno-300-c.jpg

2015 | Výherca – German Design Award

30 expertov pre dizajn z hospodárstva a vedy hodnotili celkovo 1.900 zariadení.

V kategórii „Excellent Product Design – Building and Energy“ bol Viessmann kotol Vitoligno 300-C ocenený cenou výťaza German Design Award WINNER 2015.

Účinný a ekologický

Kotol Vitoligno 300-C premieňa drevené pelety na teplo s účinnosťou až 95 pecent. Modulačný rozsah až 1:3 umožňuje nízku spotrebu a čisté spaľovanie aj pri čiastočnej záťaži. Keramické zapaľovacie zariadenie šetrí elektrickú energiu a inovatívna technika spaľovania zabezpečuje nízku koncentráciu tuhých znečisťujúch látok (TZL). Kotol spĺňa požiadavky na dotácie v programe „Zelená domácnostiam“.

Flexibilné podávanie paliva

V štandardne dodávanom vyhotovení je kotolVitoligno 300-C vybavený sacím systémom na automatické odoberanie peliet zo skladovacej miestnosti. Vitoligno 300-C sa dá v krátkom čase prestaviť z automatického podávania na ručné podávanie – rýchlo a jednoducho. V prípade potreby tak môžete ručne podávať pelety z bežných vriec, napríklad ak nemáte dostatok priestoru na sklad peliet.

Kompaktné rozmery pre flexibilnú montáž

Vďaka priamemu prístupu ku všetkým komponentom vyžadujúcim servis a údržbu sa dá umiestniť peletový kotol flexibilne s úsporou miesta. Ideálna je možnosť inštalácie do rohu kotolne. Spoločnosť Viessmann ponúka aj kompletné príslušenstvo na skladovanie a prepravu peliet.

Komfortné automatické funkcie

Drevené pelety sa spaľujú s minimálnymi zvyškami, ale aj o ne sa postará kotol Vitoligno 300-C sám. Lamelový rošt v spaľovacej komore sa automaticky úplne vyčistí minimálne raz za deň. Týmto sú zaručené minimálne straty a dobré využitie paliva. Vďaka automatickému odstraňovaniu popola sa popol zberá v popolnici a redukuje vyprázdňovanie popolnice na maximálne dvakrát za rok. Vďaka uzavretej popolnici prebieha odstraňovanie popola okrem toho bez špiny a stresu.

Intelligente Ecotronic Regelung

Inteligentná regulácia Ecotronic

Prostredníctvom ekvitermickej regulácie Ecotronic je možné kotol Vitoligno 300-C jednoducho ovládať. V štandardnom vyhotovení sa dajú ovládať až tri vykurovacie okruhy. Vykurovací kotol s podávaním peliet, vykurovacie okruhy a teplota zásobníka sa regulujú intuitívne. Grafický a dobre čitateľný displej s viacriadkovou textovou podporou uľahčuje nastavenie všetkých dôležitých parametrov.

Pomocou ekvitermickej regulácie Ecotronic, je možné Vitoligno 300-C jednoducho obsluhovať. Regulácia riadi buď:– až tri vykurovacie okruhy so zmiešavačom,– dva vykurovacie okruhy so zmiešavačoma ohrev pitnej vody,– jeden vykurovací okruh so zmiešavačom, jeden solárny okruh a ohrev pitnej vody.– ďalší štvrtý okruh so zmiešavačom je možné pripojiť cez komunikačnú zbernicu KM-BUS.

Na kotle je možné intuitívne riadiť prísun peliet, vykurovacie okruhy a teplotu v akumulačnom zásobníku vykurovacej vody. Dobrečitateľný viac riadkový displej s piktogramami uľahčuje nastavenie všetkých potrebných údajov. Navyše je pre montážnika kotol vybavený integrovaným asistentom uvedenia do prevádzky (UDP) Vitoligno 300-C. Montážnik je vedený pomocou krokového dotazníka celým procesom uvedenia zariadenia do prevádzky.

Pripravený na využitie solárnej energie

V kombinácii so solárnym zariadením sa okrem toho zdokumentujú aktuálne solárne údaje priamo na displeji. K nim patria teploty kolektora a zásobníka alebo prevádzkové hodiny solárneho zariadenia.


Ovládanie izbovej teploty

Vitotrol 300-C s 5-palcovým farebným dotykovým displejom ako izbová ovládacia jednotka, rozšírenie regulačných okruhov a kaskádová regulácia.

Fernbedienung Vitotrol 350-C

Vitoconnect 100 zvládne spojenie

Ak chcete prevádzkovať kotol na pelety cez aplikáciu, vyžaduje sa rozhranie Vitoconnect 100. Podporované usporiadanie: Vitoligno 200-C s ovládaní Ecotronic

WLAN-Schnittstelle Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare 

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

Zosúladené príslušenstvo

Pre sklady na pelety je dostupné 4/8 ks prepínacích nasávacích sond. Ovládajú sa prostredníctvom jednotky Ecotronic a zabezpečujú rovnomerné odoberanie peliet zo skladovacej miestnosti. Sondy sa automaticky prepínajú. Systém sond sa dá flexibilne inštalovať a je vhodný pre rôzne tvary miestností. Sondy využívajú celý objem miestnosti.K aktivovaniu videí kliknite prosím na tlačítko Play. Berte na vedomie, že spustením videí ste odoslali údaje YouTube. Podrobnosti sa dočítate v Prehlásení o ochrane osobných údajov.

vitoligno-300-c-video.jpg
Viessmann Vitoligno 300-C - plnoautomatický a kompaktný peletový kotol pre novostavby a staršie stavby s nízkoenergetickým štandardom


warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon
2,4 až 48 kW
Prípustná prevádzková teplota
do 90 °C
Prípustný prevádzkový tlak
3 bar (0,3 MPa)
Účinnosť
do 95,3%
Energetická trieda
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Drevené pelety
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Digitálna regulácia Ecotronic (podľa vonkajšej teploty) s grafickým a dobre čitateľným displejom s viacriadkovým zobrazením zrozumiteľného textu.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody
Ďalšie vlastnosti
Automatické odstraňovanie popola zo spaľovacieho priestoru. Ideálny pre tepelne dobre izolované budovy s nízkymi energetickými nárokmi (nízkoenergetické a pasívne domy)
Vitoligno-300-C-Schnitt.png

Rez produktu Vitoligno 300-C, 6 až 48 kW

Prehľad

Výkon
2,4 až 48 kW
Prípustná prevádzková teplota
do 90 °C
Prípustný prevádzkový tlak
3 bar (0,3 MPa)
Účinnosť
do 95,3%
Energetická trieda
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Drevené pelety
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Digitálna regulácia Ecotronic (podľa vonkajšej teploty) s grafickým a dobre čitateľným displejom s viacriadkovým zobrazením zrozumiteľného textu.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody
Ďalšie vlastnosti
Automatické odstraňovanie popola zo spaľovacieho priestoru. Ideálny pre tepelne dobre izolované budovy s nízkymi energetickými nárokmi (nízkoenergetické a pasívne domy)
Vitoligno-300-C_48kW-Schnitt.png