Vitoligno 300-C – efektívne riešenie vykurovania peletami

Profitujte aj vy z týchto výhod:

  • Najnižšia emisia prachových čiastočiek vďaka inovatívnej technológii spaľovania
  • Komfortná automatická funkcia
  • Pripravené pre kombináciu so solárnym systémom
  • Automatické čistenie spaľovacej komory
  • Vyprázdňovanie popolnice iba jeden až dvakrát do roka

 

Pelletkessel Vitoligno 300-C, 2,4 bis 12 kW

Kompaktný plnoautomatický peletový kotol Vitoligno 300-C

Kompaktný peletový kotol Vitoligno 300-C je efektívnym riešením pre nízkoenergetické novostavby. S výkonom od 2,4 do 8 alebo od 2,4 do 12 kW moduluje peletový kotol v pomere až 1:5 a presvedčí vás nízkou spotrebou energie. Manipulácia s kotlom Vitoligno 300-C je veľmi jednoduchá a vykurovanie drevenými peletami sa stáva výslovne pohodlným. Prakticky všetko je automatické – od podávania drevených peliet až po čistenie.


design-award-vitoligno-300-c.jpg

2015 | Výherca – German Design Award

30 expertov pre dizajn z hospodárstva a vedy hodnotili celkovo 1.900 zariadení.

V kategórii „Excellent Product Design – Building and Energy“ bol Viessmann kotol Vitoligno 300-C ocenený cenou výťaza German Design Award WINNER 2015.

Účinný a ekologický

Kotol Vitoligno 300-C premieňa drevené pelety na teplo s účinnosťou až 95 pecent. Modulačný rozsah až 1:3 umožňuje nízku spotrebu a čisté spaľovanie aj pri čiastočnej záťaži. Keramické zapaľovacie zariadenie šetrí elektrickú energiu a inovatívna technika spaľovania zabezpečuje nízku koncentráciu tuhých znečisťujúch látok (TZL). Kotol spĺňa požiadavky na dotácie v programe „Zelená domácnostiam“.

Flexibilné podávanie paliva

V štandardne dodávanom vyhotovení je kotolVitoligno 300-C vybavený sacím systémom na automatické odoberanie peliet zo skladovacej miestnosti. Vitoligno 300-C sa dá v krátkom čase prestaviť z automatického podávania na ručné podávanie – rýchlo a jednoducho. V prípade potreby tak môžete ručne podávať pelety z bežných vriec, napríklad ak nemáte dostatok priestoru na sklad peliet.

Kompaktné rozmery pre flexibilnú montáž

Vďaka priamemu prístupu ku všetkým komponentom vyžadujúcim servis a údržbu sa dá umiestniť peletový kotol flexibilne s úsporou miesta. Ideálna je možnosť inštalácie do rohu kotolne. Spoločnosť Viessmann ponúka aj kompletné príslušenstvo na skladovanie a prepravu peliet.

Komfortné automatické funkcie

Drevené pelety sa spaľujú s minimálnymi zvyškami, ale aj o ne sa postará kotol Vitoligno 300-C sám. Lamelový rošt v spaľovacej komore sa automaticky úplne vyčistí minimálne raz za deň. Týmto sú zaručené minimálne straty a dobré využitie paliva. Vďaka automatickému odstraňovaniu popola sa popol zberá v popolnici a redukuje vyprázdňovanie popolnice na maximálne dvakrát za rok. Vďaka uzavretej popolnici prebieha odstraňovanie popola okrem toho bez špiny a stresu.

Intelligente Ecotronic Regelung

Inteligentná regulácia Ecotronic

Prostredníctvom ekvitermickej regulácie Ecotronic je možné kotol Vitoligno 300-C jednoducho ovládať. V štandardnom vyhotovení sa dajú ovládať až tri vykurovacie okruhy. Vykurovací kotol s podávaním peliet, vykurovacie okruhy a teplota zásobníka sa regulujú intuitívne. Grafický a dobre čitateľný displej s viacriadkovou textovou podporou uľahčuje nastavenie všetkých dôležitých parametrov.

Pomocou ekvitermickej regulácie Ecotronic, je možné Vitoligno 300-C jednoducho obsluhovať. Regulácia riadi buď:– až tri vykurovacie okruhy so zmiešavačom,– dva vykurovacie okruhy so zmiešavačoma ohrev pitnej vody,– jeden vykurovací okruh so zmiešavačom, jeden solárny okruh a ohrev pitnej vody.– ďalší štvrtý okruh so zmiešavačom je možné pripojiť cez komunikačnú zbernicu KM-BUS.

Na kotle je možné intuitívne riadiť prísun peliet, vykurovacie okruhy a teplotu v akumulačnom zásobníku vykurovacej vody. Dobrečitateľný viac riadkový displej s piktogramami uľahčuje nastavenie všetkých potrebných údajov. Navyše je pre montážnika kotol vybavený integrovaným asistentom uvedenia do prevádzky (UDP) Vitoligno 300-C. Montážnik je vedený pomocou krokového dotazníka celým procesom uvedenia zariadenia do prevádzky.

Pripravený na využitie solárnej energie

V kombinácii so solárnym zariadením sa okrem toho zdokumentujú aktuálne solárne údaje priamo na displeji. K nim patria teploty kolektora a zásobníka alebo prevádzkové hodiny solárneho zariadenia.


Ovládanie izbovej teploty

Vitotrol 300-C s 5-palcovým farebným dotykovým displejom ako izbová ovládacia jednotka, rozšírenie regulačných okruhov a kaskádová regulácia.

Fernbedienung Vitotrol 350-C

Vitoconnect 100 zvládne spojenie

Ak chcete prevádzkovať kotol na pelety cez aplikáciu, vyžaduje sa rozhranie Vitoconnect 100. Podporované usporiadanie: Vitoligno 200-C s ovládaní Ecotronic

WLAN-Schnittstelle Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare 

Prostredníctvom aplikácie ViCare môžete pohodlne ovládať vykurovanie a ušetriť energiu - kedykoľvek a na každom mieste. Stav zariadenia máte vždy pod kontrolou. Jedným pohybom nastavíte požadovanú teplotu miestnosti, ťuknutím zvolíte niektorý z denných režimov a automaticky ušetríte energiu.

Zosúladené príslušenstvo

Pre sklady na pelety je dostupné 4/8 ks prepínacích nasávacích sond. Ovládajú sa prostredníctvom jednotky Ecotronic a zabezpečujú rovnomerné odoberanie peliet zo skladovacej miestnosti. Sondy sa automaticky prepínajú. Systém sond sa dá flexibilne inštalovať a je vhodný pre rôzne tvary miestností. Sondy využívajú celý objem miestnosti.vitoligno-300-c-video.jpg
Viessmann Vitoligno 300-C - plnoautomatický a kompaktný peletový kotol pre novostavby a staršie stavby s nízkoenergetickým štandardom


warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon
8 až 12 kW
Prípustná prevádzková teplota
do 90 °C
Prípustný prevádzkový tlak
3 bar (0,3 MPa)
Účinnosť
do 95,3%
Energetická trieda
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Drevené pelety
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Digitálna regulácia Ecotronic (podľa vonkajšej teploty) s grafickým a dobre čitateľným displejom s viacriadkovým zobrazením zrozumiteľného textu.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody
Ďalšie vlastnosti
Automatické odstraňovanie popola zo spaľovacieho priestoru. Ideálny pre tepelne dobre izolované budovy s nízkymi energetickými nárokmi (nízkoenergetické a pasívne domy)
Vitoligno-300-C-Schnitt.png

Rez produktu Vitoligno 300-C, 6 až 48 kW

Prehľad

Výkon
8 až 12 kW
Prípustná prevádzková teplota
do 90 °C
Prípustný prevádzkový tlak
3 bar (0,3 MPa)
Účinnosť
do 95,3%
Energetická trieda
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Drevené pelety
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba a modernizácia
Obsluha
Digitálna regulácia Ecotronic (podľa vonkajšej teploty) s grafickým a dobre čitateľným displejom s viacriadkovým zobrazením zrozumiteľného textu.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody
Ďalšie vlastnosti
Automatické odstraňovanie popola zo spaľovacieho priestoru. Ideálny pre tepelne dobre izolované budovy s nízkymi energetickými nárokmi (nízkoenergetické a pasívne domy)
Vitoligno-300-C_48kW-Schnitt.png