Vitovent 300-F – vetranie tepelným čerpadlom


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Kombinácia s kompaktným tepelným čerpadlom typu vzduch/voda alebo zem/voda.
  • Zladený integrovaný systém s nízkymi priestorovými nárokmi.
  • Pružné vetranie pre nízkoenergetické a pasívne domy a byty.
  • Až 98% rekuperácia tepla z použitého vzduchu.
  • Komfortné ovládanie cez Vitotronic 200 na tepelnom čeradle.
  • Voliteľný dodatočný register na temperovanie vzduchu v pasívnom dome.
  • S funkciou protimrazovej ochrany prostredníctvom elektrického predohrevu 1,5 kW, ktorý je súčasťou dodávky.
  • Úsporné motory na jednosmerný prúd s konštantným objemovým prietokom a reguláciou vyváženia udržiavajú konštantný prietok vzduchu nezávisle od statického tlaku.
  • Účinný peľový filter F7 s aktívnym monitorovaním – výhoda pre alergikov.
  • Modulárna konštrukcia umožňuje jednoduchú dopravu na miesto.
Vitocal_222-S_242-S_Vitovent_300-F.jpg

Ideálna kombinácia: Účinné tepelné čerpadlo a účinné vetranie obytných priestorov

Bytový vetrací systém Vitovent 300-F je ideálnym doplnením tepelných čerpadiel firmy Viessmann tepelné čerpadlá. Vykurovacie výkonmi sa pohybujú medzi 3 až 10,6 kW a zariadenia potrebujú len minimum miesta. Kombinácia týchto zariadení sa doporučuje predovšetkým na temperovanie miestností.

Vetrací modul je priamo prepojený s tepelným čerpadlom. Dva stenové prechody na vedenie vzduchu sú tu dosačujúce. Všetky nastavenia sa vykonávajú voliteľne cez reguláciu tepelného čerpadla, spoločné diaľkové ovládanie alebo cez aplikáciu Vitotrol App v smartfóne. Tu dochádza k vzájomnému automatickému zladeniu prevádzky tepelného čerpadla a vetrania. Ako voliteľná možnosť je k dispozícii aj tzv. vzduchové dokurovanie.

Cez výmenník tepla Vitovent 300-F rekuperuje až 98 % v opotrebovanom vzduchu obsiahnutého tepla a ohrieva tak dovnútra prúdiaci čerstvý vzduch bez ďalšej spotreby energie

Informácie k tepelným čerpadlám

Vysoký komfort obsluhy

Vetrací modul Vitovent 300-F je priamo spojený s tepelným čerpadlom. Všetky nastavenia je možné vykonať cez reguláciu Vitotronic 200, alebo cez spoločné diaľkové ovládanie. Pritom sa prevádzka tepelného čerpadla a vetrania automaticky vzájomne zladia.

Až 98-percentná rekuperácia tepla

Vitovent 300-F získa až 98 percent tepla z odvádzaného vzduchu späť a ohreje ním vzduch prúdiaci dovnútra objektu.

Temperovanie vzduchu v pasívnom dome

Kombinácia Vitovent 300-F a tepelného čerpadla sa dá veľmi dobre použiť na temperovanie vzduchu v pasívnom dome. Na toto sa integruje dodatočný vykurovací register s výkonom do 1,5 kW. Okrem toho je možné do jednotky Vitovent 300-F vložiť akumulačný zásobník vykurovacej vody s objemom 25 litrov.

Dodatočné využívanie termického solárneho systému

Pri použití tepelných čerpadiel Vitocal 343-G/242-G je možné priame pripojenie solárnych kolektorov na prípravu teplej vody.Vďaka integrovanej funkcii na solárny ohrev pitnej vody je možno ušetriť náklady na energie. Ďalšie úspory je možné dosiahnuť vlastnou spotrebou elektriny z fotovoltaického zariadenia.

Bytový vetrací prístroj plus tepelné čerpadlo - ako systémová kombinácia je ideálna pre novostavby

Modul bytového vetrania Vitovent 300-F spája v kombinácii s tepelným čerpadlom na báze vzduchu či soľanky* výhody integrovaného zariadenia s variabilitou tepelných čerpadiel Viessmann. Vykurovacie výkony kombinovateľných tepelných čerpadiel sa pohybujú medzi 3,0 a 10,6 kW. Systém je možné pre obytné priestory do 210 m².

* Vitovent 300-F je možné kombinovať s tepelnými čerpadlami Vitocal 222-S/242-S, 200-A, 222-G/242-G, 333/343-G, 300-A (301.B11 a B14), 200-G, 300-G (301.B06 a B17), 350-G (351.A07) a Vitocaldens 222-F.

 

Vitovent-300-F-Schema.png

Rez produktu

Prehľad

Objemový prúd vzduchu
do 280 m³/h
Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EÚ č. 1254/2014
energieeffizienklasse.png
A, B, A+
Vhodné pre obytnú plochu
do cca 210 m²
Stupeň rekuperácie tepla
až 98 %
Aplikačná oblasť
Rodinné domy alebo byty | novostavby
Druh montáže
Stacionárne zariadenie
Ďalšie vlastnosti
Obsluha cez reguláciu tepelného čerpadla Vitotronic 200, typ WC, cez diaľkové ovládanie (príslušenstvo k tepelnému čerpadlu) alebo Vitotrol App. Automatický bajpas pre prirodzené chladenie Systémová kombinácia s tepelným čerpadlom.
Vitovent-300-F-Schnitt.png