Solárny systém v komunálnej oblasti

Rozmanitosť požiadaviek na teplo v komunálnom sektore ponúka dobré možnosti využitia solárnych termických systémov. Dajú sa použiť okrem iného na ohrev pitnej vody a na podporu vykurovania v bytových domoch.

Solárna termická energia v bytových domoch

V komunálnych oblastiach používajte ploché alebo trubicové kolektory

Solárny systém premieňa voľné slnečné svetlo na teplo, ktoré možno využiť na podporu vykurovacieho systému a na ohrev vody. To nielen znižuje spotrebu fosílnych palív. Obce si tak môžu vyrábať teplo pre vlastnú potrebu a stať sa menej závislými od dodávateľov energií a rastúcich nákladov na energie.

Jadrom systému sú moduly alebo kolektory. Sú dostupné vo forme plochých a trubicových kolektorov.

Ploché kolektory pre solárne systémy v komunálnej sfére

Produktové rady Vitosol 100-FM a Vitosol 200-FM sú vhodné na komunálne použitie. Sú k dispozícii pre montáž na strechu a montáž na výšku. Takto sa dajú flexibilne a optimálne prispôsobiť potrebám a okolnostiam. Všetky modely Viessmann sú vybavené inteligentnou absorpčnou vrstvou. Chráni kolektory pred prehriatím a stagnáciou. Patentovaná technológia ThermoProtect automaticky vypne spotrebu energie pri dosiahnutí maximálnej teploty 145°C. Ploché kolektory Viessmann sú výkonné a dajú sa rýchlo a bezpečne inštalovať vďaka flexibilným nerezovým vlnitým spojkám.

Trubicové kolektory pre použitie v komunálnej sfére 

Okrem plochých kolektorov ponúka Viessmann aj takzvané vákuové trubicové kolektory, ktoré vďaka svojim vysoko selektívne pokrytým absorbérom dokážu zachytiť obzvlášť veľké množstvo slnečnej energie a premeniť ju na teplo. Vyznačujú sa vysokým stupňom účinnosti, pretože vákuum vytvára obzvlášť dobrú tepelnú izoláciu.

Rovnako ako v prípade plochých kolektorov ponúka Viessmann pre svoje komunálne solárne systémy rôzne modely – Vitosol 200-FM a Vitosol 300-FM. Nechýba ani automatické vypínanie teploty pomocou technológie ThermProtect.