Vitoflex 300-RF – vhodný aj pre kontajnery


Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Plnoautomatický vykurovací kotol na drevo s rotačným spaľovaním
 • Menovitý tepelný výkon: 150 až 540 kW
 • Na suché drevené palivá s maximálnym obsahom vody do 35 %
 • Vysoká účinnosť (do 94 %) a nízke emisie prevádzky vďaka regulovanému prívodu primárneho a sekundárneho vzduchu a spaľovaním s malými časticami
 • Max. teplota na výstupe do 100 °C
 • Max. prevádzkový tlak: 3 bar (4,5 bar na dopyt)
 • Trojťahový kotol a modulovaná regulácia výkonu (regulačný rozsah 1:4)
 • Automatické zapaľovacie zariadenie eliminuje nutnosť zachovania žeravých uhlíkov a šetrí palivo
 • Jednoduchá údržba vďaka automatickému odstraňovaniu popola, alternatívne s pneumatickým čistiacim systémom a odlučovačom popolčeka z odpadového vzduchu
 • Vyspelé poistné zariadenia umožňujú bezpečnú a spoľahlivú prevádzku
 • K dispozícii ako kompletné hotové riešenia v kontajneroch

 

Vitoflex 300-RF – Holzheizkessel mit Rotationsfeuerung

Čisté a účinné spaľovanie

Osvedčená spaľovacia technika kotla Vitoflex 300-RF dosahuje podobné emisné hodnoty, ako moderné plynové zariadenie a v závislosti od daného paliva udržiava emisie CO, NOx ako aj prachových častíc (TZL) na minime. Kombinácia spaľovacej techniky a digitálnej regulácie modulovaného výkonu umožňuje účinnosti až 94 %.

 

Inovatívny vykurovací kotol na drevo s rotačným spaľovaním s výkonom od 150 do 540 kW, určený pre drevené palivá s max. obsahom vody 35 %.

So svojím patentovaným rotačným spaľovaním predstavuje vykurovací kotol Vitoflex 300-RF najnovší vývojový stupeň techniky v tejto oblasti. Dopravná závitovka kontinuálne privádza drevené palivo na pohyblivý rošt, na ktorom dochádza k splyňovaniu paliva (za prívodu primárneho vzduchu regulovaného Lambda sondou). Kontinuálne splyňovanie prebieha pri nedostatku vzduchu. Vznikajúci drevoplyn je premiešaný pomocou rotačného ventilátora so sekundárnym vzduchom, ktorý je zavírený rotačným pohybom ventilátora. Týmto je zabezpečené dokonalé premiešanie s drevoplynom.

Mobilná tepelná centrála v kontajneri

Vykurovacie kotly Vitoflex 300-RF na drevo sú k dispozícii tiež ako hotové riešenie v kontajneri na aplikácie, kde nie sú k dispozícii kryté priestory pre kotly alebo v prípadoch, kde je nutné stavebné náklady priamo namieste tlačiť na minimum. K tomuto hotovému riešeniu patria predinštalované vykurovacie kotly na drevo v špeciálnom kontajneri ako aj prídavne zariadenia. Individuálne kontajnerové riešenia možno presne prisposobiť požiadavkám zákazníka.


Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
150 až 540 kW
Spaľovanie
Rotačné spaľovanie
Prípustné teploty na prívode
do 100 °C
Maximálny prevádzkový tlak
3 bary
Účinnosť
až 92%
Palivo
icon-biomasse.png
Drevené pelety, lesná štiepka (max. W35/G50)
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytové domy, veľké obytné budovy, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácie
Ďalšie vlastnosti
Plnoautomatické odstraňovanie popola Digitálna, modulujúca regulácia výkonu (rozsah regulácie 4:1). Automatický zápal zabraňuje udržiavaniu žiaru, čím šetrí palivo.
Vitoflex-300-RF-Schnitt.png