Vitocal 350-G Pro: Tepelné čerpadlo typu soľanka/voda do 65 °C

Vitocal 350-G Pro s kompaktnými skrutkovými kompresormi je sériovo vyrábané tepelné čerpadlo s vykurovacím výkonom viac ako 1 MW a chladiacim výkonom do 1490 kW. Všetky výkonové varianty sú dostupné s rôznymi kompresormi, ktoré majú svoje výhody v závislosti od použitia.

Jedno a dvojstupňové vyhotovenia od 223 do 1128 kW

Jednostupňové vyhotovenie pokrýva vykurovací výkon do 564 kW. Optimálne skonštruovaný chladiaci okruh je aj na strane výparníka a aj na strane kondenzátora vybavený veľkoplošnými doskovými výmenníkmi tepla. Integrovaná regulácia výkonu je dostupná v stupňoch 25, 50, 75 a 100 percent.

Dvojstupňové vyhotovenie

Dvojstupňové vyhotovenie (do 1128 kW) má dva samostatne pracujúce chladiace okruhy, ktoré sú však zásobované prostredníctvom spoločného rúrkového výparníka.

Mimoriadne efektívne jednoobtokové vyhotovenie optimalizuje teploty vyparovania. Štvorstupňová regulácia výkonu umožňuje osem čiastočných zaťažení od 12,5 do 100 percent.

Vďaka regulácii vyrovnávania sa dosiahnu takmer identické časy chodov kompresorov, a tým sa znížia cykly údržby.

Rozsiahla výbava a jednoduchá obsluha

Riadiaca jednotka zariadenia vychádza z PLC programovanej jednotky Vitotronic. Intuitívna obsluha 5,7 palcového farebného dotykového displeja umožňuje rýchle nastavenie parametrov. Prostredníctvom dotykovej funkcie je možný aj priamy prístup k optickému znázorneniu schém a interného chladiaceho okruhu. Údaje zariadenia sa dajú automaticky uložiť až 14 dní spätne.

Na rozšírenie regulačnej jednotky sa môže využiť rozhranie Modbus na externé zapojenie kaskád alebo iné alternatívy. Všetky zariadenia Vitocal 350-G Pro sú vybavené samostatným balíkom Powerpack proti prieniku ešte tekutého média výparníka do výparníka v prípade výpadku prúdu. Bezpečne uzatvorí vstrekovacie ventily a kontrolovane vypne zariadenie.

Alternatívne príslušenstvo

Štandardná výbava tepelných čerpadiel sa skladá z modulárnej rámovej konštrukcie so zabudovaným skriňovým rozvádzačom. Alternatívne sú dostupné súpravy zvukovej izolácie, ktoré sa dajú namontovať aj dodatočne.

Okrem toho sa môžu objednať zariadenia s elektronickým softštartérom.


Preverenie online*

Dotácie

Hľadám dotácie na tepelné čerpadlo

Neplatné PSČ

Rez výrobkom

Vitocal-350-G-Pro-KS-Seite-Schnitt.png