Vitocal 300-G – teplo zo zeme či podzemnej vody

 

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Tepelné čerpadlá zem/voda inštalované na zem, jednostupňový vykurovací výkon: od 5,7 do 17,2 kW, dvojstupňový vykurovací výkon: od 11,4 do 34,4 kW
  • Vykurovací výkon pri konfigurácii voda/voda: od 7,5 do 42,2 kW
  • Teplota na výstupe: až 65°C
  • Regulácia prostredníctvom mobilných koncových zariadení a aplikácie ViCare a Vitoconnect
  • Využíva bezplatné teplo zo zeme či podzemnej vody
  • Vďaka dvojitej akustickej izolácii je prevádzka mimoriadne tichá
  • Výkonný kompresor poskytuje vysokú teplotu na prívode
  • Energetická bilancia potrebná pre žiadosť o dotácie
  • Master/Slave riešenie pre vyššie tepelné nároky
  • Energetická trieda A++ *
*Energetická trieda vykurovanie podľa Vyhlášky EÚ č. 811/2013, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotné použitie (W35)
 

 

Spoľahlivá dodávka tepla počas chladných dní

Vitocal 300-G získava regenerative teplo zo zeme alebo podzemnej vody. Je rovnako vhodné pre novostavby aj modernizáciu rodinných domov.

V závislosti od tepla prítomného v okolitom prostredí je možné Vitocal 300-G prevádzkovať buď ako tepelné čerpadlo typu soľanka/voda na získavanie tepla zo zeme, alebo ako tepelné čerpadlo voda/voda na získavanie tepla zo spodnej vody.


Regulácia s funkciou energetického bilancovania

Obsluha regulácie Vitotronic 200 je vďaka zobrazeniu priamo zrozumiteľného textu, menu a grafike jednoduchá a intuitívna. umožňuje tiež diferencovanú energetickú bilanciu uznávanú orgánmi pre schvaľovanie dotácií.


Tepelné čerpadlo 300-G

Tepelné čerpadlá zem/voda Vitocal 300-G a Vitocal 200-G získavajú teplo z vysoko efektívnych zdrojov tepla. Na pozemku sa vyvŕta podzemný vrt, nainštaluje sa kolektor alebo sa zabuduje systém so zásobníkom ľadu Vitofriocal. Vo všetkých prípadoch pokrývajú tieto zariadenia aj počas studených dní bez problémov celú spotrebu energie.

Alternatívne je v závislosti od polohy domu možné aj využitie tepla obsiahnutého v podzemnej vode. Vitocal sa dá jednoducho nakonfigurovať na prevádzku ako tepelné čerpadlo voda/voda. Sú vhodné na použitie v novostavbách, pri modernizáciách rodinných a bytových domov.

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G

Použitie zariadenia Vitocal 300-G je rovnako vhodné pre novú výstavbu ako aj modernizáciu v obytných budovách.

Spoľahlivý a tichý

Výkonný špirálový kompresor tepelného čerpadla Vitocal 300-G vás presvedčí vysokou prevádzkovou bezpečnosťou, spoľahlivosťou a mimoriadne tichou prevádzkou. Tepelné čerpadlo má dvojité tlmenie hluku, a to tlmenie vibrácií proti hluku šíriacemu sa hmotou a protihlukovým krytom proti hluku šíriacemu sa vzduchom. Kompresor zároveň zaručuje najvyššie pracovné čísla (COP do 5,0) a teplotu na výstupe až 65 °C.

Modulárne riešenie pre potrebu tepla

Pri vyššej potrebe tepla je správnym riešením Vitocal 300-G na princípe master/slave. Môže sa nakonfigurovať pre zdroj tepla zem alebo podzemná voda. Na dosiahnutie požadovaného vysokého vykurovacieho výkonu sa navzájom spoja dve tepelné čerpadlá. Modulárny systém so samostatnými kompresorovými okruhmi zabezpečuje navyše vysokú účinnosť pri čiastkovej záťaži a umožňuje súčasnú prevádzku vykurovania a prípravy teplej vody. Reguláciu modulu slave rieši modul master.

Regelung Vitotronic 200

Komfortná oblsuha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka prefektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 – dostupná v každom čase cez aplikáciu App na vašich smartfónoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skôršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek vybaviť. 

Vitoconnect 100
ViCare App

ViCare App

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii.

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,7 baž 17,2 kW
COP pri vykurovaní
V závislosti na výkonovm stupni až 6,58
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemerných klimatických podmienok –tiešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Príprava pitnej vody
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinné domy/bytové domy, podnikanie, obce, novostavba a modernizácia
Ovládanie
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie je možné pomocou aplikácie Vitotrol
Príprava teplej vody
Nutný prídavný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody
Ďalšie funkcie
"natural cooling" funkcia chladenia voliteľne s boxom NC-Box, "active cooling" funkcia chladenia voliteľne s boxom AC-Box
Vitocal_300-G-46-kW_Schnitt.png