Vitocrossal 300 CT3U je ideálny ako vykurovacia centrála


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • So svojou nízkou hmotnosťou je mimoriadne vhodný ako strešná vykurovacia centrála
  • Nízke prevádzkové náklady umožňuje jeho vysoká miera využitia kondenzačného účinku, dosiahnutá optimalizovaným hydraulickým pripojením
  • Samočistiaci účinok výmenníka tepla vďaka hladkým povrchom výmenníkov tepla
  • Hydraulicky oddelená integrácia vysokoteplotných a nízkoteplotných okruhov
  • Predný prístup k horáku a vykurovacím plochám pre údržbu


Ľahký a kompaktný

Vitocrossal 300 C3TU je stacionárny plynový kondenzačný kotol s plochou výmenníka Inox-Crossal a cylindrickým horákom MatriX.

S výkonom 400 až 630 kW je tento kompaktný plynový kondenzačný kotol vhodný na vykurovanie bytových domov, verejných a prevádzkových budov.

Veľkou výhodou sú jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť. Kotol sa dodáva v dvoch dieloch, čo uľahčuje jeho dopravu na miesto inštalácie v strešných vykurovacích centrálach.


Vysokoúčinný prenos tepla

Konštrukcia zvislo usporiadaných plôch výmenníka tepla využíva spalné teplo spalín mimoriadne intenzívne. Takto sa vložená energia mení z až 98 % na teplo.

Vitocrossal 300 dosahuje dvoma separátnymi hrdlami spiatočky na pripojenie vysoko- a nízkoteplotného vykurovacieho okruhu vyššiu mieru využitia kondenzačného účinku.

Hladký povrch nerezového výmenníka tepla umožňuje priebežný samočistiaci účinok. Kondenzát takto môže nerušene odtekať smerom dole a udržiava povrch čistý. Predlžuje to životnosť zariadenia a znižuje tiež nároky na údržbu.
 


Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
400 až 630 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energieeffizienzklasse
-
Palivo
icon-gas.png
Zemný plyn E a LL
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Veľké obytné budovy, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácia
Obsluha
Regulácia Vitotronic s jednoduchou obsluhou
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody, aby vysoký teplovodný kotol
Ďalšie vlastnosti
Cylindrický horák MatriX
Vitocrossal-300-CT3U-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.