Parné kotly pre komerčné prevádzky

Systémové riešenie pre hospodárnu výrobu tepla

Energeticky úsporná výroba tepla, prevádzková spoľahlivosť a dostupnosť zariadení s veľmi nízkou tvorbou emisií sú tie hlavné požiadavky kladené na výrobné prevádzky. Správne dimenzovanie kotolne podľa potrieb užívateľov vyžaduje správne určenie nárokov, aby podľa nich bolo možné zrealizovať individuálne prispôsobené systémové riešenie. Základom je kvalitné poradenstvo, rozsiahla ponuka služieb a kotlových systémov, ktoré umožňujú svojou konfiguráciou hospodárnu a perspektívnu výrobu tepla.

Veľké kotly Vitomax poskytujú vďaka svojej konštrukcii a vybaveniu najlepšie predpoklady na splnenie individuálnych požiadaviek zákazníkov v širokom spektre aplikačných oblastí. Celý rad konštrukčných detailov v prevedení kotlov Vitomax a dlhoročné skúsenosti s konštrukciou veľkých kotlov sú zárukou vysokej prevádzkovej spoľahlivosti a dlhej životnosti.

Špecialisti odboru techniky veľkých kotlov na základe vašich projektov spoločne s vami vypracujú hospodárne a perspektívne riešenie. Pri realizácii projektov v súlade so smernicou pre tlakové zariadenie TRD, resp. s predpismi jednotlivých krajín, sa rešpektujú požiadavky a bezpečnostné predpisy pre všetky súčasti zariadenia, a to od projektu až po prevádzku.

Technológia koordinovaného systému pre parné kotly Viessmann

Zladená systémová technika

Technológia veľkých kotlov firmy Viessmann je synonymom dokonale zladenej systémovej techniky. Patrí sem:

●  riadiace a monitorovacie systémy
●  meracia a regulačná technika
●  spaľovacie systémy s prísunom paliva
●  úprava vody
●  napájacie nádrže s termickým odplynením
●  potrubné systémy a spalinové zariadenia
●  systémy na rekuperáciu tepla
●  analýza vody

Parné kotly icons-gas-oel-25x25.png

Kompletná ponuka Viessmann zahŕňa nízkotlakové a vysokotlakové parné kotly. Plameňovo-dymovodné konštrukcie vynikajú nízkou záťažou stien spaľovacej komory. Vnútorná, vodou chladená, zadná odchýlená komora a vodou chladené zavedenie horákov zaisťujú bez nutnosti vybúravania muriva nízkoemisné spaľovanie oleja a plynu za použitia všetkých bežných, na trhu dostupných moderných horákových systémov. Pre vás vybraná konštrukcia zahŕňa mnoho patentov a súčastí s ochranou úžitkového vzoru a najvyššiu efektivitu za akýchkoľvek podmienok.