Vitoligno 250-S – špecialista na kusové drevo


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Plniaci priestor pre 1 m dlhé polená (od 85 kW)
  • Nevadia mu klince ani skrutky
  • Čisté a účinné spaľovanie
  • Veľký plniaci priestor (185 až 500 litrov)
  • Príprava na montáž horáka na olej


Vykurovací kotol na drevo, ktorý sa v praxi osvedčil

Vykurovací kotol na drevo Vitoligno 250-S bol vyvinutý špeciálne na spaľovanie kusového dreva. Pri výkonoch do 75 kW pojme veľký plniaci priestor polmetrové polená a od výkonu 85 kW dokonca aj metrové polená.

Osvedčil sa už nespočetne krát a je veľmi vhodný pre bytové domy, pre poľnohospodárstvo ako aj malé komerčné prevádzky a živnosti.

Regulácia v závislosti od vonkajšej teploty reguluje distribúciu tepla od rozkúrenia až po vyhorenie. Čisté a účinné spaľovanie dosahuje účinnosť až 92 %.


Vhodný je tiež ako vykurovací kotol na olej

Potrebné prípoje horáka sú už pripravené. Prevádzka na olej je vhodná najmä v prípade dlhšej neprítomnosti, keď manuálne vkladanie polien jednoducho nie je možné.
 


Rez produktu

Prehľad

Výkon
40 až 170 kW
Účinnosť
až 92%
Palivo
icon-biomasse.png
Polená (polmetrové a metrové), drevené brikety, kusové a voľné zvyšky dreva
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinný dom,, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácia
Obsluha
Regulácia podľa vonkajšej teploty
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody, aby vysoký teplovodný kotol
Ďalšie vlastnosti
Pyromat ECO je homologizovaný podľa normy EN tiež vo vyhotovení na vykurovací olej a má už k dispozícii všetky potrebné prípoje.
Vitoligno-250-S-100kW-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.