Vitoligno 250-S bol vyvinutý špeciálne na spaľovanie kusového dreva a predstavuje najmodernejšiu spaľovaciu techniku


Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Kotol na kusové drevo s výkonom 85 až 170 kW na polmetrovú a metrovú siahovicu s vysokým komfortom obsluhy vďaka nakladaniu zhora.
 • Pre palivá: Kusové drevo (siahovica), drevené brikety, drevené zvyšky s pilinamia iné kusové drevo.
 • Veľký objem plniaceho priestoru (375 až 500 litrov).
 • Účinnosť kotla až 93,2 %.
 • Regulácia na báze Lambda sondy zaručuje nízke emisie.
 • Kompletné prekáblovanie – stačí zasunúť konektory.
 • Priebežne regulované vzduchové klapky s optimalizáciou rozkúrenia a vyhorenia.
 • Presná teplotná stratifikácia akumulačnej nádrže vykurovacej vody pomocou regulačného ventilu akumulácie – zabraňuje narušeniu vrstvenia spiatočkou.
 • Ochrana teploty vratnej vody je už kompletne predmontovaná.
 • Odolný displej integrovaný na kotle.
 • Jednoduché ovládanie cez menu s kontextovo viazanou nápovedou.
 • Integrované riadenie akumulácie.
 • Odolnosť voči cudzím predmetom (napr. rôzne klince, skrutky a pod.).
 • Diaľkové ovládanie Vitotrol 350-C (príslušenstvo).
 • Pohodlná obsluha cez smartfón prostredníctvom aplikácie Viessmann.

 

Scheitholzkessel Vitoligno 250-S

Integrovaný manažment využitia tepla

Vitoligno 250-S bol vyvinutý špeciálne na spaľovanie siahovice a reprezentuje najmodernejšiu spaľovaciu techniku. Vitoligno 250-S sa osvedčil už niekoľko tisíckrát. Plnenie zhora umožňuje jednoduchú manipuláciu, regulácia prostredníctvom Lambda sondy zaručuje nízke emisie a integrovaný manažment využitia tepla zase zabezpečuje maximálny komfort.

Čisté a efektívne spaľovanie

Mikroprocesorová regulácia podchytáva všetky údaje potrebné na prevádzku a reguluje distribúciu tepla. Kotlové zariadenie je takto vo všetkých svojich prevádzkových fázach, odrozkurovania, cez vykurovanie až po vyhorenie neustále monitorované a udržiavané pomocou motorických vzduchových klapiek v optimálnom prevádzkovom stave. Takto je garantované čisté a efektívne spaľovanie.

Oblasť použitia

Pomocou rozširovacích sád vykurovacích okruhov (príslušenstvo) je možné regulačne zapojiť tepelné spotrebiče či zásobníkové ohrievače vody. Vitoligno 250-S je použiteľný v rodinných či bytových domoch, v poľnohospodárstve či v živnostenských prevádzkach.

Veľký plniaci priestor

Vitoligno 250-S ponúka svojím veľkým plniacim priestorom vysoký komfort vykurovania a to pri spaľovaní kusového dreva, drevených brikiet alebo drvených zvyškov. Šírka plniaceho priestoru je 1080 mm. Takto je možné komfortné plnenie aj metrovými kusmi dreva.

 

Fernbedienung Vitotrol 350-C

Diaľkové ovládanie s dotykovým displejom

Dotykový displej Vitotrol 350-C umožňuje ovládanie drevosplyňujceho kotla aj z obytného priestoru. 5-palcový displej vo formáte 16:9 umožňuje skutočne veľmi jednoduché ovládanie. Nástenná jednotka Vitotrol 350-C slúži na diaľkové ovládanie kotla so všetkými potrebnými nastaveniami, zobrazením všetkých relevantných informácií kotla a akumulačného zásobníka vykurovacej vody.

Vitotrol 350-C je viac než len „diaľkové ovládanie“. Ponúka rozšírenie systému až o 20 ďalších možností regulácie (vykurovacie okruhy,ohrev pitnej vody) v rámci jedného prístroja.


warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon
85 až 170 kW
Prípustná prevádzková teplota
až 95 °C
Prípustný prevádzkový tlak
3 bar (0,3 MPa)
Účinnosť
až 93,2 %
Energetická trieda účinnosti
Palivo
icon-biomasse.png
Polená (polmetrové a metrové), drevené brikety, kusové a voľné zvyšky dreva
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinný dom,, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácia
Obsluha
Regulácia podľa vonkajšej teploty
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobník na ohrev teplej vody
Ďalšie vlastnosti
Pyromat ECO je homologizovaný podľa normy EN tiež vo vyhotovení na vykurovací olej a má už k dispozícii všetky potrebné prípoje.
Vitoligno-250-S-100kW-Schnitt.png