(Obrázok: © Africa Studio / Shutterstock.com)

CO₂-Ticker: úspora 500.000 ton ročne!

CO₂-ticker ukazuje našu cestu k stopercentnej CO₂-neutralite. Poďte tou cestou s nami. Pozrite sa, koľko ton CO₂ na celom svete doteraz ušetrili riešenia Viessmann v oblasti vykurovacej, chladiacej a klimatizačnej techniky. V roku 2019 to bolo 500.000 ton! CO₂ hodiny sa aktualizujú po sekundách, ako u správnych hodín.


Množstvo CO₂ v tonách ušetrené vďaka efektívnym riešeniam Viessmann v aktuálnom roku – po celom svete:

Live-Ticker

Riešenia od spoločnosti Viessmann

už uložili

0   0   0.   0   0   0   0   0

ton CO2 tento rok.


Náš prínos na ceste do spoločnej budúcnosti

“We create living spaces for generations to come” – našim poslaním nie je žiadny ľubozvučný reklamný výrok, ale postoj, podľa ktorého žijú všetci členovia veľkej svetovej rodiny Viessmann. Spoločne sme dosiahli už v roku 2012 ciele, ktoré stanovil plán Spolkovej vlády pre ochranu klímy pre rok 2050 – pomocou techniky dostupnej na trhu. Produkcia riešenia pre bytovú energetiku a priemysel prebieha vo firemnom sídle v Allendorfe (Eder) už zo 70% pomocou obnoviteľných energií. To deklaruje, že ochrana klímy nie je otázkou technológie, ale výhradne vôľa. A že každá firma, ale aj každý z nás môže niečo urobiť!

Mnoho, mnoho opatrení na ochranu životného prostredia a klímy

My však robíme ešte oveľa viac: klimaticky neutrálne predajné zastúpenie, dobíjacie stanice pre elektromobily vo výrobných závodoch, možnosť Bike-leasingu pre zamestnancov, nákladné autá na plyn pre rozvoz produktov – zoznam našich opatrení na ochranu životného prostredia a klímy je dlhý.

CO₂ -Ticker ukazuje, čo môže urobiť každý a zobrazuje úsporu v aktuálnom čase

Ale aj každý, kto si kúpi naše zariadenia, významne prispeje. Rozhodnutím sa pre naše produkty a ich použitie sa v roku 2019 ušetrilo celkom 500 000 ton kysličníka uhličitého. CO₂-Ticker zobrazuje v reálnom čase, ako veľké je množstvo škodlivého klimatického plynu, ktoré sa v aktuálnom roku ušetrilo použitím produktov Viessmann. Napriek tomu je existujúci potenciál ešte stále obrovský: dve tretiny vykurovacích zariadení na Slovensku je zastaralých. Sú to najväčší žrúti energie v súkromných domácnostiach, pretože priemerne 84% spotreby energie v dome sa vynaloží na teplo pre vykurovanie miestnosti a prípravu teplej vody.

Náš ambiciózny cieľ: 100% CO₂ neutralita

V spoločnosti Viessmann máme ambiciózny cieľ – pracujeme na stopercentnej CO₂ neutralite. Poďte s nami touto cestou. Využite atraktívne dotácie a spoločne udržujte životné priestory pre budúce generácie. Každý môže prispieť svojím dielom!